Bilgi Zamanı

İnsanları Diğer Canlılardan Ayıran Özellikler Nelerdir

İnsanları Diğer Canlılardan Ayıran Özellikler Nelerdir
05 Mart 2014 - 22:18 'de eklendi ve 1301 kez görüntülendi.

İnsanları diğer canlılardan ayıran özellikler, bu yazımızda sizlere insanlarla diğer canlılar arasındaki farklılıklardan bahsedeceğiz.

İnsanlar bu dünyada yaşayan en üstün varlıklardır. Yaratıcımız bizleri yaratırken her şeyi bizim emrimize vermiştir. Bu nedenle insan yaratılışından itibaren sürekli kendini geliştirmiş ve bugün teknolojik alanda müthiş bir atılım yapmıştır. Diğer canlıların yaşayışlarına baktığımız zaman yüzyıllarca aynı şekilde yaşadıklarını ve ilerlemediklerini görürüz. Ancak insan diğer canlılardan farklı olarak mantığını kullanıp kendini sürekli geliştirmiş ve yaşamını kolaylaştırmaya çalışmıştır.

İnsanlar konuşarak iletişim kurma imkanına sahip tek varlıktır. Diğer canlılar da bir şekilde iletişim kurar ancak insanın iletişim ağı diğerlerine göre daha güçlüdür. Bunun yanı sıra insanlar geleceği düşünen tek varlıktır. Diğer canlılar plan yapma kabiliyetine sahip değilken insan geleceğe yönelik planlar yaparak kendini sürekli garantiye almak ister.

Yine diğer canlılardan farklı olarak insanlar farklı duygulara sahiptir ve farklı olaylarda farklı duygusal durumlara girebilirler. İnsanların duyguları ve bunu ifade ediş şekilleri farklıdır. Ayrıca yine sadece insanlar hayal gücüne sahiptir ve bunu kullanarak değişik icatlara imza atmıştır.

indir (1)

İnsanları Diğer Canlılardan Ayıran Özellikler Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER