Bilgi Zamanı

İnsanın En Büyük Dostu Zorluklardır Çünkü İnsanı Onlar Güçlendirir Kompozisyon

İnsanın En Büyük Dostu Zorluklardır Çünkü İnsanı Onlar Güçlendirir Kompozisyon
12 Mart 2014 - 0:39 'de eklendi ve 1761 kez görüntülendi.

İnsanın En Büyük Dostu Zorluklardır Çünkü İnsanı Onlar Güçlendirir Konulu Kompozisyon Kısa, Bu yazımızda sizlere İnsanın En Büyük Dostu Zorluklardır Çünkü İnsanı Onlar Güçlendirir hakkında kısa kompozisyon örneği yazacağız.

İnsanı güçlendiren yaşadığı acılardır. Acılar ve çileler insanı hayatta olgunlaştıran değerlerdir. İnsanlar yaşamda zorlukları gördükçe deneyim sahibi olur, zorluklarla daha iyi mücadele eder. Hiç zorluk yaşamamış bir insanla zorluklarla yaşamış bir insan arasında fiziksel ve ruhsal anlamda büyük farklılıklar vardır. İnsan rahata alıştırılırsa ileride yaşayabileceği ilk zorlukta pes eder ve yaşam savaşını kaybeder. Oysa ki insanlar zorluklarla tecrübe kazanır, pişer ve güçlenir. Bu yönüyle düşünecek olursak zorluklar, sıkıntılar insan hayatının en önemli değerleridir. Onlara sıkılıp isyan etmek yerine onlarla mücadele ederseniz ve sabırlı olursanız zorlukların bir süre sonra kendini esenlik dolu bir ortama bırakacağını bilebilirsiniz. Çünkü Allah her zorluğun arkasından mutlaka bir çözüm yolu getirmektedir. İnsanların kaderlerinde zorluklar yazılmışsa zorluğun arkasından mutlaka hayırlı bir olay meydana gelecektir. İnsanlar sabırla bunu beklerlerse bir gün mutlaka zorlukların üstesinden gelecek ve mutluluğa ulaşacaklardır.

Zorlukları yenmenin tek yolu sabretmek ve azimli bir şekilde çalışmalara devam etmektir. Sabır, her zorluğu yenen bir ilaçtır. Ona sahip olursak mutlaka kurtuluşa ereriz.

images

İnsanın En Büyük Dostu Zorluklardır Çünkü İnsanı Onlar Güçlendirir Hakkında Kompozisyon Yazımızla İlgili Yorumlarınızı Aşağıda Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER