Bilgi Zamanı

İnsan Yedisinde Neyse Yetşiminde de Odur

İnsan Yedisinde Neyse Yetşiminde de Odur
30 Ocak 2014 - 11:18 'de eklendi ve 806 kez görüntülendi.

İnsan Yedisinde Neyse Yetşiminde de Odur, İnsan Yedisinde Neyse Yetşiminde de Odur konulu kompozisyon, İnsan Yedisinde Neyse Yetşiminde de Odur ile ilgili kompozisyon örneği.

Alışkanlıklar insanda yer ederse onları değiştirmek çok zordur. Çünkü bir insan alışkanlıklarından kolayca kurtulacak iradeye sahip değildir. Ne kadar denesek de insanları bazı davranışlarını değiştiremeyiz. Çünkü insanlar o davranışlarını gerçekleştirmeye devam ettiği sürece başarılı olacağına inanır. İnsanlar değişikliği sevmez ve değişiklik yapmak isteyenleri kabullenemez. Tarih bunların örnekleriyle doludur.

Bunun yanı sıra insanların başkalarına karşı bakış açısını ve önyargılarını değiştirmek de zordur. Bunu yaşlılarda görmek mümkündür. İnsan yaşlandıkça eski alışkanlıklarını yinelemekte ısrar eder, inata biner. Biz ne kadar uğraşsak da kendi bildikleri doğrulardan şaşmazlar. Zamanın ve çağın gereklerine uygun hareket etmezler. Kendi annelerinden gördüklerini devam ettirirler. Burada aile terbiyesi de oldukça önemlidir. Kişinin aile terbiyesi itaat üzerine dayalıysa ileride bu durum alışkanlık haline gelir ve geçmişteki yaşantılarını değiştirmek istemezler. Bu yüzden atalarımız insan yedisinden neyse yetşiminde de odur demiştir. Çünkü insanlar küçükken öğrendiklerini büyüklüklerinde de uygularlar.

Ancak biz yeni nesil olarak böyle davranmamalı, günümüş şartlarına göre davranışlarımızı değiştirmeli, sürekli araştırarak uygun konuma kendimizi adapte etmeliyiz. Kendimizi ve ülkemizi geliştirmenin tek yolu budur.

835_20141223155157

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER