Bilgi Zamanı

İnsan Hayatını Güzelleştiren Duyguların Olmadığı Bir Dünya İle İlgili Hikaye Kısa

İnsan Hayatını Güzelleştiren Duyguların Olmadığı Bir Dünya İle İlgili Hikaye Kısa
20 Mayıs 2014 - 13:33 'de eklendi ve 1016 kez görüntülendi.

İnsan hayatını güzelleştiren duygular, bu yazımızda duyguların olmadığı bir dünya ile ilgili kısa hikaye örneği sunacağız.

Bir gün duygular aralarında yarışmaya tutulmuşlar. Hangi duygu insan hayatını derinden etkiler demişler. Aşk demiş ki: Ben olmasam insanlar birbirini sevmez, mutlu yaşayamazdı. Merhamet demiş ki: Ben olmasam insanlar birbirlerine hoşgörülü davranmaz, birbirlerini üzerdi. Barış demiş ki: Ben olmasam her insan birbiriyle savaşıp birbirini öldürmeye çalışır, toplumlarda huzur kalmazdı. Kardeşlik demiş ki: Ben olmasam kimse birbiriyle hiçbir şey paylaşmaz, toplumlar mutsuz olurdu. Böyle böyle bütün duygular ben olmasam böyle olurdu diyerek düşüncelerini ve olasılıkları sıralamış. Son olarak birbirleriyle şu kararı vermişler: Bir gün bütün duygular kalplerden aynı anda çıksın ve insanların nasıl yaşayacağı gözlensin. Karar vermişler ve bir gün insanlar uyurken bütün duygular insanların kalplerinden çıkarak gökyüzüne yükselmiş. Ertesi sabah olacakları gözlemeye başlamış.

İnsanlar sabah uyandıklarında duygusuz, sevimsiz ve kaba bir şekilde birbirleriyle konuşmaya başlamış. Herkesin yüzü asıkmış, kimse birbirine saygı göstermiyor, en ufak bir şeyde sinirleniyor. Hiçbir habere mutlu olmuyor, hiçbir güzelliğe sevinmiyormuş. Hatta en ufak bir tartışmada birbirlerini boğazlamaya başlıyormuş. Bunu gören bütün duygular anlamış ki her duygunun kendine has güzelliği var ve insan hayatına değer katıyor. Bu nedenle birbirleriyle yarışmaktan vazgeçerek insanların kalplerine geri dönmüş. Çünkü bütün duygular insan hayatına değer katıyormuş ve duyguların olmadığı bir dünyada yaşamanın ne kadar zor olduğunu herkes anlamış.

images

İnsan Hayatını Güzelleştiren Duygular Konulu Hikayemiz Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER