Bilgi Zamanı

İki Cambaz Bir İpte Oynamaz Ne Demek

İki Cambaz Bir İpte Oynamaz Ne Demek
31 Ocak 2015 - 13:25 'de eklendi ve 565 kez görüntülendi.

İki cambaz bir ipte oynamaz kompozisyon başlıklı yazımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Atalarımız geçmişten günümüze kadar belli başlı olayları anlatıp özetleyebilmek için bir çok atasözü ve deyim söylemişlerdir. Bu atasözleri her ne kadar asılsız gibi dursa da aslında bütün atasözlerinin bir gerçeklik payı vardır. Çünkü atalarımız söyledikleri atasözlerini yaşanmış olaylardan yola çıkarak söylemişlerdir bu nedenle de atasözleri bizlere içerdiği anlamlar doğrultusunda bir meşale misali yol göstermektedir.

İki cambaz bir ipte oynamaz atasözü de yaşanmış olaylardan ve yaşanmış olayların sonuçlarından yola çıkılarak ortaya çıkan atasözlerinden birisidir. İki cambaz bir ipte oynamaz atasözünde geçen iki cambaz yakıştırması birbirinden kurnaz ve akıllı olan kişiler için yapılmaktadır. Birbirinden kurnaz olan kişilerin aynı ortamda çalışmaması ya da bulunmaması gerektiğini vurgulayan bu atasözünde birbirinden kurnaz iki kişinin aynı ipte oynamasının çok tehlikeli olacağını vurgulamaktadır. Çünkü birbirinden kurnaz iki kişi birbirini kandırmak için tüm becerilerini kullanırlar bu durumda iki cambaz için oldukça tehlikeli bir durumdur.

İki Cambaz Bir İpte Oynamaz Anlamı Kısa İki Cambaz Bir İpte Oynamaz Ne Demek Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER