Bilgi Zamanı

İftiranın Kişi ve Topluma Zararları Nelerdir

İftiranın Kişi ve Topluma Zararları Nelerdir
17 Mart 2015 - 13:04 'de eklendi ve 1180 kez görüntülendi.

İftiranın kişi ve topluma zararları, iftiranın kişiye ve topluma verdiği zararlar konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Bir kişinin bulunmadığı bir davranışı ya da söylemediği bir sözü söylemiş gibi bir kişi mal etmek o kişiye iftira atmak demektir.

Günümüzde iftira oldukça yaygınlaşmış bir konudur. İftira konusunda hem dinimiz hem de Türk toplumu oldukça kesin yargılara sahiptir.

İslami dinine göre; iftira Allah katında affı olmayan günahlardan birisidir. Türk toplumu da aynı şekilde iftira atan kişilere ve iftiranın söz konusu olduğu konularda ismi geçen kişilere oldukça tepki göstermektedir.

İftiranın iftira atan kişiye ve topluma oldukça büyük zararları vardır. Öncelikle iftira yüzünden kişiler birbirlerine yok yere, asılsız konular sebebiyle düşman olabilirler ve toplumda kargaşa ve kaos ortamı meydana gelir. İftira atan kişinin suçu belli olduğunda o kişi toplumdan dışlanır ve Allah katında da affı olmayan bir kul olarak nitelendirilir. Bu nedenle iftira hem kişi hem de toplum açısından olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.

İftiranın Kişi ve Topluma Verdiği Zararlar Vikipedi, İftiranın Kişi ve Topluma Ne Gibi Zararları Vardır Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER