Bilgi Zamanı

Hükümlüler Kamuya Hizmet Vererek Ekonomiye Katkıda Bulunuyor

Hükümlüler Kamuya Hizmet Vererek Ekonomiye Katkıda Bulunuyor
25 Şubat 2016 - 0:35 'de eklendi ve 601 kez görüntülendi.

Kısa zamanlı hapis cezalarına çarptırılan ya da adli para cezası alan kişiler arasından para ödemesi yapmayan 200 bin hükümlünün kamu hizmetinde çalıştığı belirtiliyor. Çalışarak haklarında verilen cezaların tamamlanması durumunda ekonomi son 4 yılda 300 milyon lira kadar bir katkı elde etmiş oldu.

Haklarında hapis cezası verilen hükümlülerin kamu hizmetinde çalışarak, bu işten elde edilen yaptırım ile cezalarının bedelinin ödendiği belirtiliyor. Bu veriler Adalet Bakanlığı Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı tarafından derlenmiş olup, kamu cezalarının takibi Adalet Bakanlığı Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı tarafından yapılmıştır. Hükümlülerin yaptığı işler arasında temizlik işi, onarma işi, ağaçlandırma çalışmaları ve daha bu işlere benzer birçok iş bulunmaktadır. Hükümlülerin bu işleri gerçekleştirerek, Türkiye ekonomisine 300 milyon kadar büyük bir miktar lira katkı sağladı. Yapılan ağaçlandırma çalışmaları ile hükümlüler, 126 bin 439 fidan dikimini gerçekleştirmiş olup çevrenin yararına bir takım işler gerçekleştirmiş bulunmuşlardır. Bu fidan dikimi 670 bin metrekarelik bir alan üzerinde yapılmıştır.

Kısa zamanlı hapis cezalarına çarptırılan ya da adli para cezası alan kişiler arasından para ödemesi yapmayan 200 bin hükümlünün, bu şekilde kamu hizmeti adı altında çalışarak hem kendi borçlarını ödemiş hem de ülkenin ekonomisine katkı sağlamış bulunmaktadır. Ekonomiye sağlanan katkının büyük bir miktar olduğu ise söz konusu olmaktadır. Türkiye’de 21 hükümlünün kamu hizmetlerinde çalıştığı göz önünde bulundurulursa, bu 21 hükümlünün 15 bini kamu binalarında temizlik yapmaa, onarma yapma işlerinde çalışırken, 3 bini park ya da bahçe düzenleme işi ile ağaç dikme işinde hizmet vermektedir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER