Bilgi Zamanı

Huawei Ascend P2 Özellikleri Tanıtımı Akıllı Telefonu

Huawei Ascend P2 Özellikleri Tanıtımı Akıllı Telefonu
25 Şubat 2013 - 17:55 'de eklendi ve 2599 kez görüntülendi.

Ascend P2 Akıllı Telefonu Duyuruldu

Çinli elektronik devi Huawei, ‘dünyanın en hızlı akıllı telefonunu’ meraklılarına duyurdu.  MWC 2013’te tanıtımı yapılan Ascend P2, Wi-Fi kullanan akıllı telefonlara oranla internete en az 2 kat daha hızlı bağlanma özelliği sunuyor.

İspanya Barcelona’da tertip edilen Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC 2013) teknoloji firmaları yeni ürünlerini görücüye çıkarıyor. Huawei’nin sunduğu Ascend P2,  HD filmleri sadece birkaç dakikada, şarkıları, videoları ve e-kitapları sadece birkaç saniyede indirebilme özelliğiyle tanıtıldı.

Ascend P2 akıllı telefonu özellikleri, Ascend P2 özellikleri neler, Ascend P2 tanıtımı, Ascend P2 nasıl telefon ne zaman piyasaya çıkacak

Dünyanın en hızlı akıllı telefonu o olacak

4.7 inç (11.9 cm) genişliğinde ekrana sahip olan Ascend P2’nin ekran çözünürlüğü 1280×720 piksel. 1080p olan ekran, 315 ppi (inç başına piksel) ile yüksek bir görüntü kalitesi sunuyor. Huawei’nin CEO’su Richard Yu, Corning Gorilla Glass 2 camı kullanan telefonun ‘HD video izleme imkanı sunduğunu ve izleme derecesinin 85 derece olduğunu’ belirtti.

Huawei Ascend P2 EN HIZLI TELEFON

Ascend P2,1.5GHz dört çekirdekli işlemciye, 1 GB RAM’e ve 16 GB dahili belleğe sahip. Yu, Ascend P2’nin, saniyede 150 megabit indirme özelliğiyle ‘dünyanın en hızlı akıllı telefonu’ olduğunu belirtti. LTE (Long Term Evolution) dördüncü kategori süper hızlı veri indirmeteknolojisine sahip olan Ascend P2, saniyede 100 megabit indiren iPhone 5’i geride bırakıyor.

2420 mAh gibi güçlü bir batarya kullanan Asccend P2, ‘Quick Power Control’ teknolojisisayesinde batarya kullanımını yüzde 10 azaltıyor. ‘ADRX’ adı verilen teknoloji ise ağ oluşturma ayarları sayesinde batarya ömründen yüzde 20 tasarruf yapabiliyor.

Telefonun arka panelinde 13, ön panelinde ise 1.2 megapiksel kamera yer alıyor. Yüz tanıma içeriği bulunan kamelar, aynı zamanda HDR (Yüksek zamanlı menzil görüntüleme) özelliğinesahip. Bu teknoloji, bir fotoğrafın karanlık ve aydınlık kısımlarını bir araya getirerek optimum ışıktaki görüntüyü sunuyor.

Huawei Ascend P2 Tanıtımı Video

HUAWEI’NİN YÜKSELİŞİ SÜRÜYOR

Huawei, 2014’nin son çeyreğinde BlackBerry’yi geride bırakarak dünyanın en büyük üçüncüakıllı telefon üreticisi unvanını ele geçirdi. Şirket, yıllık satışlarının yüzde 60 arttığını açıklarken, 2014’de toplam 127 milyon tüketici ürünü nakliyatı yapıldığını, bu cihazların 32 milyonunu akıllıtelefonların oluşturduğu belirtildi.

Akıllı telefon satışlarından 2014’de 7.5 milyar dolar gelir elde eden Huawei, böylece 2013’eoranla yüzde 10’luk da bir artış elde etti. Aynı zamanda, telekomünikasyon şirketlerine sattığı ağ donanımı ürünlerinin geliri 35.4 milyar doları bulan Huawei, bu rakamla Ericsson’u da yakalamış oldu.

Huawei Ascend P2’nin Özellikleri ve Tanıtımı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz …

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER