Bilgi Zamanı

Her At Sahibine Göre Kişner Atasözü Hakkında Kompozisyon

Her At Sahibine Göre Kişner Atasözü Hakkında Kompozisyon
11 Mart 2014 - 22:33 'de eklendi ve 1940 kez görüntülendi.

Her at sahibine göre kişner atasözünün açıklaması, her at sahibine göre kişner atasözü hakkında kısa kompozisyon örneği paylaşıyoruz.

Ehil hayvanlar sahiplerini tanır ve onlardan başkasının sözüne itaat etmez. Sahiplerinin yanında kendilerini daha güvende hisseder. Küçüklüklerinden itibaren sahiplerine alıştıkları için onun davranışlarını bilir ve onun istediği emirleri yerine getirirler. Dünya’da ehilleştirilen her canlı sahibinin sözüne kesin bir dille itaat eder. Çünkü her canlı insanın emrine verilmiş, insanların faydası için yaratılmıştır.

Aslında bu atasözü hem gerçek hem mecaz anlam taşımaktadır. Atasözünün anlatmak istediği ana konu ise kişilerin çalışma veya arkadaşlık hayatında karşısındaki kişilerle iletişiminde o kişilerin özelliklerine göre hareket edeceğidir. Mesela hemen sinirlendiğini bildiğiniz bir arkadaşınızla konuşurken onunla fazla şakalaşmazsınız. Aynı şekilde patronunuzun veya işvereninizin tutumlarına göre davranır, onların hangi durumlarda ne tepkiler vereceğini bilerek hareket eder, kısaca nabza göre şerbet verirsiniz. Yani karşınızdaki kişilerin tutumlarına göre siz de onlara öyle davranırsınız.

Bununla birlikte herkesin kişilik özellikleri ve kendini ifade ediş şekilleri farklı farklıdır. Bunun için insanlar birbirleriyle daha iyi anlaşmak adına belli özelliklerine göre hareket ederler. Onların tutumlarına göre davranışta bulunurlar. Bu atasözünün açıklamak istediği ana tema ise budur.

indir

Her At Sahibine Göre Kişner Atasözünün Anlamı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Yazabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER