Bilgi Zamanı

HDP’lilerin Terörist Cenazesine Katılmalarına Tepki Büyüyor

HDP’lilerin Terörist Cenazesine Katılmalarına Tepki Büyüyor
26 Şubat 2016 - 0:25 'de eklendi ve 1067 kez görüntülendi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil hakkı bulunan, ve Türkiye için çalışması gereken HDP’lilerin terörist cenazelerine ziyaretleri devam ediyor. Bir Türkiye partisi olacaklarını iddia eden, ancak bu çizginin çok dışarısında kalan HDP’li vekillere tepkiler de gelmeye devam ediyor. Kabul edilemez bu durumla ilgili olarak, gazeteci yazar Avni Özgürel, HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer’in terörist cenazesine katılmasıyla ilgili konuştu. Özgürel, Tuğba Hezer’in terörist için kurulan taziye çadırını ziyaret etmesi üzerine ”Değil Türkiye, insanlık tarihinde bir katilin evine taziye ziyareti yapılması görülmüş şey değildir” ifadelerini kullandı.

 

Özgürel, yapılan saldırıda masum insanların katledildiğini ve bu hain saldırıyı düzenleyenler için taziye çadırının kurulmasının kabul edilemez bir durum olduğunu söyleyerek, bu durumun sadece cumhuriyet tarihinde değil, insanlık tarihinde eşi benzerinin olmadığını altını çizerek; ”Söyleyecek söz bulmakta zorlanıyorum” ifadelerini kullandı. HDP’nin bu konudaki tavrının ise kabul edilemez olduğunu söyleyen Özgürel, ”Bu tepkiler bizler tarafından gösterilince HDP tarafından normal karşılanıyor ama demokratik olduğunu iddia eden HDP içerisinden birisi bu tepkiyi gösterse ertesi gün disiplin sorgulamasına maruz kalırdı” dedi. Avni Özgürel, geçmişte de Akil İnsanlar Ege Heyeti Başkan Vekilliği görevini üstlenmişti.

Geçmişte Akil İnsanlar Ege Heyeti Başkanlığı görevini yapan Tarhan Erdem de bu olayı akıl tutulması olarak nitelendirdi ve bu olayın densizlik olduğunu ifade etti. HDP’nin daha ölçülü olmaya davet eden Tarhan Erdem, ölen kişinin milletvekilinin tanıdığı olabileceğini ancak bu durumda dahi Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Türk kamuoyuna daha ölçülü durmaları gerektiğini ifade etti. Erdem, bu olayın seçmen tercihini etkilemeyeceğini düşündüğünü söyledi.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER