Bilgi Zamanı

Hayvanları korumak ile ilgili kompozisyon

Hayvanları korumak ile ilgili kompozisyon
06 Mayıs 2014 - 10:45 'de eklendi ve 1580 kez görüntülendi.

Hayvanlar genellikle kırsal alan, dağlar ve ormanlarda yaşarlar. Günümüzde insanoğlunun bazı yanlış davranışları yüzünden pek çok hayvanın nesli tükenme noktasına gelmiştir. Bu nedenle besin dengesinin korunması amacıyla acil önlem alınması gereklidir. Hayvanların yaşam alanlarının yok olmaması için çalışmalar yapılmalıdır. Bunun için öncelikle ormanların yok edilmemesi gerekir. Çünkü hayvanların yuvası ormanlardır ve ormanlar yok edilirse onlar yaşayacak bir yer bulamaz.

Hayvanları korumak için onların yaşam alanlarını yok etmemek ve besin zincirini korumak gerekir. Bununla birlikte aşırı avlanma ve doğa katliamları hayvanların azalmasına ve neslinin tükenmesine neden olur. Hayvanları korumak için onların yaşam alanlarını yok etmemeliyiz. Yaşam alanını yok etmek bir hayvana işkence etmekten farksızdır.

İkinci olarak kırsal alanlarda aşırı yerleşim yapmamalı, doğanın dengesini bozacak yapılaşmaya izin vermemeliyiz. Bu sayede hayvanların yaşam alanlarına müdahale edilmemiş olur. Son olarak aşırı avlanmanın önüne geçilerek insanların bunu yapmasına müsaade edilmemelidir. Çünkü aşırı avlanma hayvanların neslini tüketmektedir. Yapılaşmanın kontrollü yapılması ve ormanların yok edilmemesi hayvanların yaşam alanlarını korumamızı sağlayacaktır.

hayvan-resimleri-15

Hayvanları Korumak İçin Ne Yapmalıyız Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER