Bilgi Zamanı

Hayvan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon

Hayvan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon
17 Mart 2015 - 11:44 'de eklendi ve 1412 kez görüntülendi.

Hayvan sevgisi ile ilgili deneme, hayvan sevgisi ile ilgili yazıla konusunda sizlere örnek yazımızı aktaracağız.

Dünya üzerinde insanlar, hayvanlar ve bitkiler başta olmak üzere bir çok canlı yaşamaktadır. Her canlı yaşayabileceği uygun ortama adapte olur ve orada yaşar ve her canlının dünya üzerindeki ekosistemde bir görevi bulunmaktadır.

Canlılar arasında dünyayı değiştirmeye ve dünya üzerinde en fazla değişiklik yapmaya çalışan en becerikli canlılar ise insanlardır. Eğer insanlar hayvanları, bitkileri ve doğayı sevmezlerse hayvanların da bitkilerin de sonu olabilirler.

İnsanlar kendi dertlerini, ihtiyaçlarını, duygu ve düşüncelerini rahatlıkla ifade edebilirler fakat hayvanlar öyle değildir. Hayvanlar; görürler, duyarlar, hissederler ancak kendilerini ifade edemezler ihtiyaçlarını dile getiremezler. Onları sahiplenmek ve onları doğada mutlu etmek ise biz insanların görevidir. Bu dünya üzerinde insanların yaşamak için ne kadar hakkı varsa hayvanların da en az insanlar kadar yaşamaya hakkı vardır. Ancak hayvanlar insanlar gibi değillerdir peki o zaman hayvanlar insanlar gibi kendilerini ifade edemiyorlar diye onları hor görmek, onlara eziyet etmek ve onları kendi kendine ölüme terk etmek doğru mudur?

Hayvanlar insana ayrı bir huzur verir aslında. Kafeste öten iki kanaryayı düşünün… Onların sesleri insanları farklı bir aleme götürür ve huzur bulur insanlar. Bu nedenle dışarıda kar yağarken kapımızın önüne bir kap mama ve su koymaktan aciz olmamalı insanlar hayvanları sevip onları ne kadar koruyabiliyorsak aslında o kadar vicdanlıyız demektir insan olarak.

Hayvan Sevgisi İle İlgili Yazı Kısaca Konulu, Hayvanları Sevmek ve Onları Korumak İle İlgili Yazı Örneğimiz Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER