Bilgi Zamanı

Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Anlamı

Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Anlamı
08 Mart 2014 - 13:22 'de eklendi ve 1003 kez görüntülendi.

Hayatta en hakiki mürşit ilimdir sözünün açıklaması, hayatta en hakiki mürşit ilimdir sözüyle atatürk ne demek istemiş hakkında bilgi veriyoruz.

Atatürk bu sözüyle şunu ifade etmek istemiştir: Hayatta yapacağımız işlerde, vereceğimiz kararlarda ve çalışmalarda her zaman bilimin ve aklın rehberliğinde hareket etmeli, hurafelere ve bilimi kötüleyenlere inanmadan yolumuza devam etmeliyiz. Bilim alanında geri kalan ilerlemeler her zaman yıkılmaya mahkumdurlar. Çünkü bilim demek teknoloji demektir. Bir ülkede ne kadar çok bilim adamı çalışıyorsa o ülkede teknoloji o kadar hızlı gelişir. Çünkü bilim adamları aklın ve bilimin öncülüğünde hareket ederek ülkenin gelişimi için çalışmaya devam ederler. Başkaları hurafeler ve dogmalar arasında boğulurken onlar çalışmalarına devam ederek teknolojiyi geliştirirler. Böylece bizim hayatımızı kolaylaştıran pek çok icat ortaya çıkar. Ülkemiz ekonomik olarak da kalkınmaya devam eder.

Bir bina sağlam temeller üzerine kurulmuyorsa o bina ileride yıkılacak demektir. Bir ülkenin sağlam temeller üzerinde kurulması için bilime önem vermesi şarttır. Ülkeler günümüzde teknolojileriyle birbirlerine üstünlük kurmaya başladı. Bizler de bu gelişmeleri yakından takip etmeli, rehber olarak bilimi yanımızda sürekli taşımalıyız. Bu sayede Atatürk’ün hedeflediği muasır medeniyetler seviyesine çıkmış oluruz.

indir (4)

Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Açıklaması Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER