Bilgi Zamanı

Hayallerin Peşinden Koşmak

Hayallerin Peşinden Koşmak
31 Aralık 2012 - 20:30 'de eklendi ve 985 kez görüntülendi.

2013 yılının ilk saatlerini karşılamaya hazırlanıyoruz.  Acı, tatlı hatıralarla dolu koca bir 2014 yılını geride bıraktık. Her zaman olduğu gibi yeni yıla yine şans oyunlarıyla giriyoruz. Milli Piyango İdaresinin açıkladığı rakam dudakları uçuklatıyor. Birçok insanın hayallerini inşaa eden bu rakam, sonuç hüsran olunca en büyük yıkıma sebep oluyor.

Umudu şans oyunlarında aramak, kontrollü olduğu sürece mantıkla açıklanabilir ancak kendimizi tamamen şans oyunlarına bağlamak olumsuz sonuçlarda bizlerde toparlaması güç psikolojik depremler yaratabilir. Milli Piyango ikramiyesinin çıkma olasılığı milyonda bir; size çıkma ihtimali bu kadar düşükken kalkıp da “büyük ikramiye” sanki sizinmiş gibi hareket etmek, yılın ilk gününe zengin olarak uyanacağına kendini inandırmak gafletine neden düşülür ?

kriz

Yılbaşını bizlere yeni umutlar yeni yaşam tatları getirmesi dileğiyle karşılamalıyız. Yeni bir yıla, büyük umutlarla uyanmak varken, neden bir ikramiyenin çıkmamasının üzüntüsünü yaşar bu insanlar. O para zaten size ait değildi, daha önceden kaderinde var olan bir kişi kendisine ait olan parayı almış oldu. Olaya bu mantıkla yaklaşmak gerekir. Size çıkmamasını ise, talihsizlik olarak değil, hayırlı olan diye karşılamak en doğru olanıdır.

2013 yılına sağlam ve sağlıklı bir vücut, ailenizle, mutlu bir şekilde uyanmak kadar büyük bir ikramiye olamaz hayatta. Bir an durun ve kendi hayatınızı sorgulayın. Şu an ne durumdayım ? Milli piyango sonuçları açıklandığında sizlere, sağlıklı bir hayat ikramiyesi çıktığını düşünün ve sevinçle havalara uçun. Kişinin yanına kâr kalan her daim bedensel bütünlüğü ve mutluluğu olacaktır. bilgizamani.net olarak yeni yılınızı kutlar, nice mutlu yıllar dileriz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER