Bilgi Zamanı

Hayallerin gerçekleşmesi için neler yapılmalıdır

Hayallerin gerçekleşmesi için neler yapılmalıdır
28 Nisan 2014 - 13:38 'de eklendi ve 1523 kez görüntülendi.

Hayal kurmanın önemi, bu yazımızda sizlere hayallerinizi gerçekleştirmek için ne yapabilirsiniz hakkında bilgi vereceğiz.

Hayal kurma yeteneği insanı diğer hayvanlardan ayıran en büyük özelliklerdendir. İnsanlar rasyonel hayaller kurabilir ve gerçekleştirmek için peşinde koşabilir. Hayal kurmak insanın zekasını da geliştiren bir işlemdir. William Russell “Büyük işler, büyük hayaller kurma özelliği olan insanlarca başarılmıştır” demektedir. Bu, hayal kurmanın, özellikle büyük bir hayal kurmanın saçma olmadığını, dahası büyük işler başarmak için bir ön koşul olduğunu belirtmektedir. Ancak elbette sadece hayal kurmak hedeflere ulaşmayı tek başına sağlamaz. Çaba, hayallerin gerçek olması için gereken anahtar kelimedir. Hayatı bir tarla, hayalleri birer tohum olarak düşünürsek bu tohumların yetişmesi için çaba göstermemiz gerektiği gerçeği kolayca kavranabilir. Hiçbir tohum kendiliğinden bir ağaca, bir çiçeğe dönüşmez.

Bir insanın yürekli bir insan olup olmadığını anlamanın tek yolu yaptığı işlere bakmak değildir. Ayrıca o insanın kurduğu hayalleri de incelememiz gerekmektedir. Hayalleri, bir insanın ne kadar yürekli olduğunu gösterir. Onları gerçekleştirmek ikinci aşamadır ancak birinci aşama önemli şeyler hayal edebilmek, o yüreğe sahip olabilmektir.

Bir işin yarısı başlamaktır. Hayal de başlamak olarak sayılabilir. Detaylarıyla hayal edilmemiş hiçbir proje gerçek bir başarıya ulaşamaz. Elbette hayal kırıklığına uğramamak için mantıklı hayal kurmak da önemlidir. Mantıklı hayaller ile bir insan geleceğini şekillendirebilir, imkansız gözüken şeyleri başarabilir.

images (1)

Hayal Kurmanın Faydaları Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER