Bilgi Zamanı

Hava su toprak kirliliğini önlemek için neler yapmalıyız maddeler halinde kısaca

Hava su toprak kirliliğini önlemek için neler yapmalıyız maddeler halinde kısaca
29 Nisan 2014 - 23:44 'de eklendi ve 1926 kez görüntülendi.

Hava su toprak kirliliği nedir, bu yazımızda hava su toprak kirliliğini önlemek için hangi önlemler alınabilir hakkında bilgi vereceğiz.

Günümüzün en büyük sorunlarından biri de çevre kirliliğidir. Çevre kirliliğini hava su toprak kirliliği başlıkları altında paylaştırabiliriz. Bütün kirlilikler insan hayatını olumsuz etkiler. Özellikle su kirliliği bir toplumun yok olmasına kadar götürebilir bu süreci.

Kirliliğin önüne geçebilmek için alınacak başlıca önlemlerden biri planlı kentleşmedir. Çünkü insanlar planlı kentleşme yapmazlarsa fabrikalar ve binaların aynı çevrede olduğu bir şehirde hem hava hem su hem de toprak kirliliği tavan yapar. Planlı yerleşme toplumun daha sağlıklı bir çevrede yaşamasını sağlar.

Bununla birlikte denetim ve kontrol mekanizmalarının sağlıklı çalışması da başlıca bir etkendir. İnsanlar denetimsiz oldukları zaman daha fazla para kazanmak adına yapamayacakları şey yoktur. Buna doğa katliamı ve gerekli önlemlerin alınmaması da dahildir. Oysa ki işleyen bir ceza ve denetim mekanizması insanları bunları yapmaktan alıkoyacaktır. İşte bu ve bunun gibi küçük önlemlerle çevre kirliliğinin önüne geçmek mümkündür.

images

Hava Su ve Toprak Kirliliğinin Önüne Geçmek İçin Ne Yapmalıyız Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER