Bilgi Zamanı

Hastaları Ziyaret Eden Kişiler Nelere Özen Göstermelidir

Hastaları Ziyaret Eden Kişiler Nelere Özen Göstermelidir
04 Mayıs 2014 - 23:06 'de eklendi ve 1210 kez görüntülendi.

Hasta ziyaretinde dikkat edilmesi gerekenler, hasta ziyareti yapanlar nelere dikkat etmeli hakkında yazı paylaşıyoruz.

Hasta ziyaretinde nasıl davranılır, bu yazımızda sizlere hasta ziyaretinde uyulması gereken kurallar hakkında kısa bilgi vereceğiz.

Hastayı yormamak adına hasta ziyareti kısa tutulmalıdır. Bir hasta için yapılması gereken maksimum ziyaret süresi on dakikayı geçmemelidir. Hasta ziyaretlerine bebek, çocuk, yaşlı gibi çabuk hastalanacak narin insanları götürmek doğru değildir. Çünkü bu kişiler hastalıklara karşı savunmasızdır ve hastane ortamında bu kişilere hastalıklar çabuk bulaşabilir.

Hastanın yanında bir şey yiyip içmek, özellikle sigara kullanmak sakıncalıdır. Ayrıca hastanın yanında yüksek sesle konuşmak, hastaya müdahale etmek de oldukça zararlıdır. Hasta ziyaretinde cep telefonuyla konuşmak hastaya ve yakınlarına yapılan bir saygısızlıktır.

Hastanın yatağına oturmamalı, ona fazla dokunmamalıyız. Çünkü hastanın eşyalarından ve kendisinden hastalık bulaşma ihtimali yüksektir. Hasta ziyaretine gittiğimiz zaman kolonyayla gitmeliyiz. Çünkü hastanın yanında kolonya kullanarak hem onu hem de kendimizi bulaşıcı hastalıklardan koruyabiliriz.

kaymakam-esinden-hasta-ziyareti-kay

Hasta Ziyaretinde Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • demet ;

    süperdiii!..emeği geçen herkese çok teşekkürlerrr!..

    06 Mayıs 2014 16:58