Bilgi Zamanı

Har Vurup Harman Savurmak Nedir

Har Vurup Harman Savurmak Nedir
09 Şubat 2015 - 8:05 'de eklendi ve 503 kez görüntülendi.

Har vurup harman savurmak anlamı konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

İnsanlar, hayatlarını devam ettirmek ve iyi bir yaşam sürdürebilmek için maddi güçlerini ellerinde tutabilmek amacıyla bir işte çalışırlar ve belirli bir maddi kazanç elde ederler. Kimi insanlar çalıştıkları paranın ihtiyaçları olan kısmını harcarlar ve yaşamlarını devam ettirirler ve kalan kısmını ise birikim yapmak için kullanırlar.

Çalışan insanların kimisi çalışarak kazandıkları parayı hem hayatlarını sürdürebilmek için kullanıp hem de birikim yapmak için kullanırken kimi insanlar da çalışıp kazandıkları parayı hesapsızca yarını düşünmeden harcarlar yani harcamalarında savruk olurlar ve çalışıp kazandıkları parayı harcarken nereye harcandığı bilmezler bile çünkü hesap yapmazlar. Bu yüzden de tabir-i caizse ay sonunu getiremezler ve maddi sıkıntı yaşayabilirler ve böylece güzel ve standardı yüksek olan bir yaşam stiline sahip olamazlar. İşte bu tür savruk para harcayan ve yarınını düşünmeyen insanlar için “Har vurup harman savurmak” deyimi kullanılır.

Har Vurup Harman Savurmak Deyiminin Anlamı Kısaca Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER