Bilgi Zamanı

Güvenli yolculuk nasıl yapılır

Güvenli yolculuk nasıl yapılır
29 Nisan 2014 - 11:07 'de eklendi ve 1207 kez görüntülendi.

Araç içinde güvenli yolculuk nasıl yapılır, bu yazımızda güvenli yolculuk için yapılması gerekenler hakkında bilgi vereceğiz.

Her insan yolculuk yapmayı ve gezmeyi çok sever. Yolculuk yaparken belli güvenlik kurallarına uyulması durumunda yolculuk güvenli biçimde yerine getirilir ve kimse bu durumdan zarar görmez. Ancak bazen halkımızın küçümsediği basit önlemler bile alınmadığı için pek çok yolculuk kazayla noktalanmakta ve maddi manevi kayıplar yaşanmaktadır. Yolculuk sırasında hem şöförlere hem de yolculara büyük sorumluluk düşmektedir. Bunun en başında şöförler gelir. Şöförler güvenli yolculukta birinci dereceden sorumludurlar.

Güvenli bir yolculuk için mutlaka emniyet kemeri kullanılmalıdır. Bununla birlikte şöförlerin araç hakimiyetini tam sağlaması için ayarlı koltuk kullanması gerekir. Gerekirse koltuk boyu yükseltilebilir. Bununla birlikte yolcuların da emniyet kemerlerini yol boyunca çıkartmamaları gerekir. Emniyet kemeri kazalarda bulunduğumuz yerlerden fırlamamızı önler ve yaralanmaları azaltır. Gerekirse yolcuların da emniyet kemeri kullanımı konusunda şöförü uyarmaları gerekir. Ben yolcuyum demek sorumluluğumuzu azaltmaz aksine arttırır. Hepinize sağlık ve güvenlik dolu yolculuklar dileriz.

images

Güvenli Yolculuk Yapmak İçin Gerekenler Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER