Bilgi Zamanı

Günlük Yaşamda Küçük Şeylerden Mutlu Olmayı Unuttuk Kompozisyon

Günlük Yaşamda Küçük Şeylerden Mutlu Olmayı Unuttuk Kompozisyon
06 Mart 2014 - 17:42 'de eklendi ve 1478 kez görüntülendi.

Hayatta küçük şeylerden mutlu olmak ile ilgili kompozisyon, günlük hayatta küçük şeylerden mutlu olabilmek hakkında kısa kompozisyon örneği.

Günlük hayatın rutini yüzünden insanlar hem çevrelerinden hem de birbirlerinden sıkılmaya başlıyor. Asabileşen insanlar bir süre sonra hep kötümser bir şekilde düşünmeye başlıyor ve bunun sonucunda en küçük durumda bile sinirlenerek hiçbir şeyden mutlu olmamaya başlıyorlar. Bu durum bir süre sonra insanların ruhsal bunalımlar yaşamalarına neden oluyor. Hayattan alınan zevk azalıyor ve boş bir yaşam sürmeye başlıyor insanlar.

Oysa ki hayatta küçük şeylerden bile tat almak mümkün. Bunun için günlük rutinlerden sıyrılarak farklı işler yapmak yeterli. Hobi olarak farklı uğraşılar edinmek, değişik işlerle uğraşmak hayattan daha fazla tatmin olmamızı sağlayacaktır. Bu sayede daha mutlu olabiliriz. Ayrıca bizden daha kötü durumda olanları düşünerek halimize şükretmeliyiz. Yine bu sayede daha mutlu olacağız.

Sabah uyandığımızda yolda gördüğümüz küçük bir çocuğa gülümsemek, tanıdıklara selam vermek, insanlara karşı kibar konuşmak, küçük olumsuz durumları önemsememek bizi daha mutlu edecektir. Her şeye gülümseyin de demiyoruz elbette. Ancak bizi üzecek, sinirimizi bozacak pek çok şeye rağmen hayat çok kısa ve günlerimizi ne kadar mutlu geçirirsek o kadar tatmin edici bir yaşam sürmüş oluruz. Bunun için kötülükleri değil iyilikleri öne çıkarmalı, bunun yerine mutlu olabileceğimiz başka işlerle uğraşmalıyız.

indir (5)

Küçük Şeylerden Mutlu Olmayı Öğrenme Konulu Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER