Bilgi Zamanı

Güneş Enerjisinin Kullanım Alanları

Güneş Enerjisinin Kullanım Alanları
01 Şubat 2015 - 19:01 'de eklendi ve 518 kez görüntülendi.

Güneş enerjisinin kullanıldığı yerler konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Trafik işaret levhalarında enerji ihtiyacını karşılamak amacıyla güneş enerjisinden faydalanılmaktadır. Ancak trafikte bulunan lambaların hepsi güneş enerjisi yardımıyla çalışmaz. Güneş enerjisiyle çalına trafik lambaları genellikle şebekeden uzak olan alanlarda kullanılmaktadır.

Evlerin elektrik ihtiyacının karşılanmasında güneş enerjisi kullanılır. evlerin çatılarına mekanizmalar yerleştirilir ve böylece evlerde elektrik kullanılır ayrıca sıcak su ihtiyacı giderilir.

Güneş ile şarj edilebilen piller kullanılır ve böylece telefon gibi cihazların şarj edilmesi sağlanır.

Sokaklarda bulunan ve geceleri sokakları aydınlatmak için kullanılan ışıkların enerji doldurulması konusunda güneş enerjisinden faydalanır.

Ayrıca matematiksel işlemler yapmak için kullanılan hesap makinelerinin içinde ufak güneş hücreleri bulunmaktadır ve bu sayede hesap makinelerinde de güneş enerjisi kullanılmaktadır.

Ayrıca tıpkı hesap makinelerde olduğu gibi sayısal saatlerde de güneş enerjisi kullanılmaktadır.

Sıcak su üretiminde kullanılan ayrıca kullanılan bir mekanizma sayesinde güneş enerjisi ile soğuk su ihtiyacı da giderilebilir.

Güneş Enerjisinin Kullanım Alanları Kısaca Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER