Bilgi Zamanı

Gülerken Düşündürmek Deyiminin Anlamı

Gülerken Düşündürmek Deyiminin Anlamı
13 Mart 2014 - 20:11 'de eklendi ve 690 kez görüntülendi.

Gülerken düşündürmek deyiminin açıklaması, bu yazımızda sizlere gülerken düşündürmek deyiminin anlamı hakkında kısa yazı yazacağız.

Mizah sanatçılarının sıkça kullandığı bir yöntemdir gülerken düşündürmek. Bir mesaj insanlara çeşitli yollarla verilebilir. Ancak insanların bu mesajı alabildiği en iyi yöntem onlara güldürerek eğitmektir. İnsanlar yapıları gereği her zaman eğlenceye ve gülmeye programlıdır. Bu nedenle insanlara bir şeyleri gülerken öğretmek en doğru yöntem olarak kabul edilir. Zaten ülkemizde de en sevilen sanatçıların mizah sanatçıları olduğu bir gerçektir. Özellikle yetmişli yıllardan itibaren mizah ve komedi filmlerinde ülkenin ve orta kesimin durumu mizahi bir şekilde dile getirilmiş, insanların bu filmlere gülmesi kadar ülkenin durumu hakkında da düşünmeleri gerektiği mesajı verilmiştir. Özellikle bu yöndem bu yıllarda sıkça uygulanmıştır.

Mizah sanatçılarının sanatlarını icra ederken düşündükleri en büyük amaç insanlara iyiyi, doğruyu, güzeli ve realiteyi güldürerek empoze etmektir. Bunun dışında edebiyatımızda da fıkra dediğimiz güldüren ancak sonunda da bizlere büyük dersler veren eserler de bulunmaktadır. Bunların en bilineni de Nasrettin Hoca fıkralarıdır. Günümüzde de bazı sanatçılar bu yöntemi kullanarak insanları bir konu hakkında düşünmeye sevk etmektedir.

 

Güldürürken Düşündürmek Deyiminin Açıklaması Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER