Bilgi Zamanı

Gripten Korunmanın Yolları

Gripten Korunmanın Yolları
15 Ocak 2014 - 10:13 'de eklendi ve 841 kez görüntülendi.

Gripten Korunmanın Yolları. Gripten korunmak için ne yapmalıyız? Gripten korunmanın bitkisel yolları. Bu yazımızda soğuk havaların hastalığı olan gripten korunmak için yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Havalar soğuk ancak beklenilen yağmur ve kar henüz yağmadığı için havada nem miktarı düşük ve kirlilik oranı yüksek. Bu ortamlarda virüslerin yayılma hızı da artıyor. Bu nedenle son zamanlarda insanlar çok sık hasta olmaya başladı. Özellikle bu aylarda grip salgınları geçtiğimiz yıllara göre fazlasıyla arttı. Grip hastalığına neden olan influenza virüsü oldukça dirençli ve antibiotiklere karşı da çok duyarlı. Bu nedenle aşılar ve diğer ilaçlar grip salgınını önlemek için yeterli değil. Bizler alacağımız küçük önlemlerle gribin önüne geçemesek de yayılma hızını  düşürebilir, hastalandığımız zaman bu hastalığı rahat bir şekilde atlatabiliriz. İşte gripten korunmanın yolları:

Hapşırırken veya öksürürken tek kullanımlık mendiller kullanın. Bu mendilleri kullandıktan sonra mutlaka çöpe atın, ortada bırakmayın.

Mendiliniz yanınızda değilse kolunuzun iç kısmıyla burnunuzu kapatarak hapşırın. Bu sayede hapşırmayla ortaya çıkan virüslü damlacıklar etrafa yayılmayacaktır.

Ellerinizi sık sık sabunlayın. Yıkadıktan sonra kağıt havlu veya mendille temizlemeyi ihmal etmeyin. Bu sayede elinizden bulaşabilecek hastalıkları önlemiş olacaksınız.

Her gün C vitamini içeren meyveler tüketin. Bu aylarda her gün bir adet portakal veya bir bardak portakal, limon suyu c vitamini ihtiyacınızı karşılayacaktır.

En önemlisi yorgun düşmemeye çalışın. Uykunuzu ihmal etmeyin. Yorgun olduğumuzda bağışıklık sistemimiz güçsüz düşeceği için hastalıklara karşı direncimiz azalacaktır.

Hepinize sağlık dolu günler dileriz.

images (2)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER