Bilgi Zamanı

Gripten Korunmak İçin Neler Yapmalıyız

Gripten Korunmak İçin Neler Yapmalıyız
21 Ocak 2014 - 20:00 'de eklendi ve 694 kez görüntülendi.

Gripten korunmanın yolları, gripten korunmak için ne yapmalıyız? Gripten korunmak için alınması gereken önlemler, Gripten nasıl korunuruz?

Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü’nce gripten korunma yollarıyla ilgili bir açıklama yayınlandı. Buna göre yüksek ateş, balgamlı öksürük, nefes darlığı gibi durumların birlikte görülmesi durumunda mutlaka doktora gidilmesi gerektiği açıklanıyor. Türkiye’nin kaliteli ilaç firmalarından Abdi İbrahim’in yayınladığı raporda gripten korunmanın en temel yolunun ani ısı değişmelerinden uzak kalmak, kapalı ortamlarda fazla bulunmamak ve mevsim şartlarına uygun giyinmek olarak belirlendi.

Bunların yanı sıra ellerin sık sık temizlenmesi, yıkanan ellerin tek kullanımlık mendillerle silinerek kurutulması, vitamince zengin gıdaların bolca tüketilmesi ve yeterince sıvı alınmasının önemine vurgu yapıldı.

Eğer grip başlangıcı şikayetiniz varsa mümkün olduğunca yataktan çıkmayın. Bol bol dinlenin, fazla hareket etmeyin. Uyku düzeninizi bozmayın, çok soğuk ve çok sıcak gıdalar tüketmeyin. Hastalığınızın diğer kişilere bulaşmasını önlemek için tokalaşmayın veya öpüşmeyin. Nefes darlığı, öksürük ve yüksek ateş şikayetleriniz varsa mutlaka doktorunuza başvurun.

indir

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER