Bilgi Zamanı

Grafoloji nedir testi nasıl yapılır

Grafoloji nedir testi nasıl yapılır
14 Mart 2013 - 23:48 'de eklendi ve 1660 kez görüntülendi.

Grafoloji ne demek, Grafoloji nedir

Grafoloji, el yazısından kişilik okuma sana­tıdır. Temelinde, el yazısının kişiliğin bir ifadesi olduğu kuramı vardır: Buna göre, sözcüklerle harflerin biçiminin sistemli ola­rak çözümlenmesiyle, kişilik özellikleri or­taya çıkartılabilir. Grafologlar, her bir har­fin boyu, eğim derecesi, açısı, süslemeli yazılıp yazılmadığı, kıvrımları gibi öğelere dikkat ederler. Yazının genel görünüşü ve bıraktığı izlenim, kalem darbelerinin biçim­liliği, yazının yumuşaklığı ve hangi yönde daha çok bastırılarak yazıldığı da göz önüne alınır.

Sezgici grafologlar, bir bütün olarak yazı­nın yarattığı izlenimle ilgilenirken, çözümle­yici grafologlar belli özelliklere ağırlık verir­ler; örneğin, büyük el yazısını hırsın, küçük el yazısını ise bilgiçliğin işareti olarak yo­rumlarlar. Ayrıca, miyopluk ve hareket denetiminin yitirilmesi gibi etkenlerin el yazısı çözümlemesinin geçerliliğini zedele­yebileceğini öne sürerler. Grafoloji testi hakkında bilgiler verdik.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Jola ATEŞ ;

    ben yazı yerine sadece imza analizi yapıyorum. imzanın karakter analizinde yazıdan daha etkili cevaplar içerdiğine inanıyorum. imzabilim.com web sayfamda bu konuda daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

    20 Mart 2013 00:53