Bilgi Zamanı

Göz Çevresinde Yapılacak Olan Estetik Müdahalelerde Nelere Dikkat Edilmelidir

Göz Çevresinde Yapılacak Olan Estetik Müdahalelerde Nelere Dikkat Edilmelidir
27 Şubat 2016 - 16:44 'de eklendi ve 1258 kez görüntülendi.

Her insanın dünyaya açılan bir penceresi olarak adlandırılan göz için sağlık konusunda çok dikkatli olunmalıdır. Çünkü göz eğer zarar görürse tedavi edilmesi çok zor olmaktadır. Bir insanın gün içerisinde gerçekleştirmiş olduğu bir takım faaliyetlerden de etkilenebilen göz sağlığını korumak çok önemlidir. Bir de göz çevresinde uygulanan estetik müdahaleler, göz sağlığı için büyük önem taşımaktadır. Peki göz çevresinde yapılan estetik uygulamalarda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Eğer sağlığınızı seviyor iseniz ve gözlerinizin sağlığının bozulmasını istemiyor iseniz bu ve buna benzer bir takım soruların cevapları ve göz sağlığı ile ilgili olan bir takım bilgileri, sizin için uzmanların tavsiyelerini de dikkate alarak hazırlamış olduğumuz bu haberimizde bulabilirsiniz.

 

Göz çevresinde yapılan estetik müdahalelerin önemine dikkat çeken Göz Haslıkları Uzmanı Op. Dr. Şeyda Atabay, göz çevresinde yapılan işlem sırasında gerçekleştirilen ameliyat ya da medikal müdahalelerin bir insan için çok büyük önem taşıdığının altını çizdi. Güzellik ya da estetik amacı ile gerçekleştirilmiş olan bu müdahaleler, kemik dokusu üzerinde bulunan diğer dokulara olmaktadır. Yapılacak olan estetik müdahaleler, insanların göz sağlığını bozmamalı tam tersine çok daha iyi bir görüş açısı sağlamalıdır. Bir insanın göz çevresi için uygulanmak istenilen dolgu müdahaleleri, yalnızca o göze uygun olarak üretilmiş olması gerekmektedir. Eğer gözaltına verilmek istenilen bir göz altı ışık dolgusu varsa, kişinin yüz bölgesinde herhangi bir olumsuz etki yaratıp yaratmayacı önceden tespit edilerek doğru ürünler tercih edilmelidir.

Yanak bölgesi üzerinde gerçekleştirilen dolgu bölgeleri doğrudan göze etki edebilmektedir. Bu durum kişinin göz sağlığını olumsuz etkileyebilir.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER