Bilgi Zamanı

Genç Çiftçilere Hibe Desteği 30 Bin Olarak Açıklandı

Genç Çiftçilere Hibe Desteği 30 Bin Olarak Açıklandı
27 Şubat 2016 - 0:42 'de eklendi ve 662 kez görüntülendi.

Bakanlık Kurulu tarafından verilmiş olan bir karar olan genç çiftçi projelerinin desteklenmesi, kırsal kalkınma destekleri kapsamı içerisinde bulunmaktadır. Bakanlık kurulu tarafından verilmiş olan bu karar Resmi Gazete üzerinde yayımlandı ve yürürlüğe girdi. Peki bu karar hangi tarihlerde gerçekleşti ve bu karar ile çiftçilere nasıl avantajlar sağlanacak? Bu ve buna benzer bir takım soruya cevap bulabilmek ya da bu konuya ilişkin çok daha fazla bilgiye sahip olabilmek için sizin için derlemiş olduğumuz bu haberimizi okumanızı tavsiye ederiz.

 

Çiftçi projelerinin desteklenmesi kararı 1 Ocak 2016-31 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleşmiş olup bu kararın kırsalda yaşamını sürdüren genç olan çiftçilerin mahallinde uygulanacağı belirtiliyor. Bu uygulamada gerçekleşecek olan projeler bitkisel ve hayvansal üretimine yönelik olacağı gibi yöresel tarım ürünü ve tıbbi ve aromatik bitki üretimine yönelik olacağı yapılan açıklamalar arasında bulunmaktadır. Bu projeleri gerçekleştiren çiftçilere verilecek olan hibe ödemesinin 30 bin liraya kadar olacağı belirtilmektedir.

Bu projede, katma değer vergisi dahil olmayacak şekilde belirtilecektir. Bu ödemenin yapılabilmesi için hibe sözleşmesi imzalanmalıdır. Verilecek olan hibe ödemesi, nüfusu 20 binden fazla olmayan alanları kapsamaktadır. Bu hibe ödemesi Ziraat Bankası aracılığı ile gerçekleştirilecek.  Başvurular, Bakanlık bütçesi çerçevisinde değerlendirmeye alınacaktır. Çiftçilerin bu hibeden yararlanma hakları bir kere olacak. Herhangi bir idari hata sonucu düzenlenmiş olan belgeler ile yapılmış olan ödemeler hariç olmak üzere, haksız yere bu destekten yararlanan kişiler beş yıl boyunca destek almaya hak kazanamayacaklar.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER