Bilgi Zamanı

Gelecekte Ne Tür Saatler Kullanılabilir

Gelecekte Ne Tür Saatler Kullanılabilir
08 Mart 2014 - 18:29 'de eklendi ve 1114 kez görüntülendi.

Gelecekte kullanılacak saatler, bu yazımızda sizlere gelecekte ne tür saatler kullanacağız hakkında bilgi veriyoruz.

Geçmişten günümüze insanoğlu pek çok saat kullandı. En ilkelinden en modernine kadar saatlerin şaşırtıcı değişimi bizleri derinden etkiliyor. İlk kullanılan güneş saatleri bir çubuğun güneş altında aldığı gölgeye göre zaman ölçümü yapıyordu. Daha sonra su saati, kum saati gibi saatlerle insanlar zamanı anlamaya çalıştı.

Yıllar geçtikçe sarkaçlı saatler, köstekli saatler kullanıldı. Hâlâ bazılarımızın evinde bu saatlerden var. 20. yüzyıla gelindiğinde artık pilli saatler kullanılmaya başlandı. Saatler küçültüldü ve kol saati haline geldi. Günümüzde ise hareket enerjisiyle çalışan saatler ve bunun gibi değişik modelde saatler kullanılmakta.

Gelecekte insanların nasıl saatler kullanacağı ise merak konusu. Tahminlere göre zamanı ayarlayan çipli saatler olabilir. Bu çiplere gerekli bilgiler yüklenir ve zamanı gelince çip alarm vererek bizi uyarır. Böylece hiçbir işimizden geri kalmamış oluruz. Böyle bir teknoloji şu an mümkün görünmese de teknolojinin baş döndürücü gelişim hızına bakacak olursak ileride bunun imkansız olmadığını fark edeceğiz.

indir

Gelecekte Saatler Nasıl Olacak Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Bizlerle Hemen Paylaşabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER