Bilgi Zamanı

Gazetecilerden Mersin İdman Yurduna Destek !

Gazetecilerden Mersin İdman Yurduna Destek !
04 Aralık 2012 - 21:32 'de eklendi ve 1524 kez görüntülendi.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Ünal, Spor Toto Süper Lig’in yeni ekiplerinden Mersin İdmanyurdu’na yaptığı konuşmayla destek verdi.Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı (MGC) Ahmet Ünal, Spor Toto Süper Lig’in  yeni   ekiplerinden  Mersin İdmanyurdu’nun adının ”futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma” kapsamında küme düşecek takımlar arasında gösterilmesinin kentte büyük tepki uyandırdığını belirtti. Ünal, şöyle devam etti:


Ünal, yazılı açıklamasında, Türk futbolunun şike soruşturması kapsamında tarihi bir süreçten geçtiğini ve bu süreçte bazı spor kulüplerinin isminin küme düşecek takımlar arasında gösterilmesinin düşündürücü olduğunu kaydetti.

Hukuki sürecin devam ettiği dönemde bazı kesimlerin Mersin İdmanyurdu’nu da soruşturma kapsamında küme düşecek takımlar arasında gösterme çabalarının dikkatlerden kaçmadığını ifade eden Ünal, şunları kaydetti:

”Şike soruşturması kapsamında yürütülen hukuki süreç halen devam ederken, spor kamuoyu, federasyonunun alacağı kararları merakla beklemektedir. Geçmişi başarılarla dolu, 86 yıllık şanlı tarihinde her türlü kirli ilişkiden, şaibeden uzak kalmayı başarmış bir kulübün adının düşecek takımlar arasında gösterilmesi bizleri üzmüş ve kentte büyük bir tepki uyandırmıştır. Bunca zorluğa rağmen, 30 yıldır uzak olduğu Süper Lig’e alnının akıyla çıkan takımımıza sürülmeye çalışılan leke, başarıya, inanca ve birlikteliğe sürülen leke gibidir. Gelinen noktada hiç bir yöneticimiz, sporcumuz ve maçımız şaibeli değilken, bazı medya gruplarının Mersin İdmanyurdu’nun adını vererek düşecek takımlar arasında göstermesini gazetecilikle bağdaşlaştırmıyoruz. Gazeteci hem haber veren, hem ceza kesen, hem mahkum eden olamaz.”

Haber7 – 2 Ağustos 2013

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )