Bilgi Zamanı

Fındık Nedir Faydaları Nelerdir

Fındık Nedir Faydaları Nelerdir
02 Nisan 2015 - 11:51 'de eklendi ve 544 kez görüntülendi.

Fındık faydaları nedir, fındığın faydaları nedir konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Genellikle Karadeniz bölgesinde yetişen fındık, bitki olmakla birlikte bir yemiş türüdür. Ülkemizde iklim çeşitliliği farklı olduğundan dolayı ürün çeşitliliği de oldukça farklıdır.

indir

Fındığın faydaları:

Fındık bitkisinin faydaları saymakla bitmemektedir. Fındık, enerji verir, böbreklerde meydana gelen taşın ve kumun düşürülmesi konusunda çok yardımcı olan bir bitki türüdür.

Fındığın yapısında bol miktarda kalsiyum vardır. Bu nedenle de fındık, çocukların kemik gelişiminde ve kadınların menopoz zamanlarında kemik erimelerinde çok faydalıdır. Ayrıca fındık, kolesterol değerlerini düşürmek ve kalp krizinin riskini en aza indirmek amacıyla fındık bol miktarda tüketilmektedir.

Yüksek lif oranına sahip olan fındık, mide ve bağırsak hastalıklarında, kabızlık sorunlarında şifa niteliğinde bir bitkidir. Magnezyum ve potasyum açısından yüksek değerlere sahip olan fındık, aynı zamanda tansiyon hastalığına, dolaşım sisteminin düzenlenmesinde ve anne sütünün arttırılmasında önemli bir besindir diyebiliriz.

Kısacası; fındık, sık sık tüketilmesi gereken sağlığımıza sayısız faydası olan bir tarım ürünüdür.

Fındık Nedir Faydaları Nelerdir Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER