Bilgi Zamanı

Filistin Devlet Oldu mu

Filistin Devlet Oldu mu
29 Kasım 2012 - 15:02 'de eklendi ve 1205 kez görüntülendi.

Filistin bugün verilecek kararla büyük ihtimalle devlet statüsü kazanacak. Filistin’e Yunanistan da destek veriyor. Filistin devlet oldu mu, Filistin devlet statüsünde mi

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda bugün Filistin’in üye olmayan gözlemci devlet statüsü kazanabilmesi için bir oylama yapılacak.
Filistin devlet oldumu
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun da Filistin’e aktif destek vermek amacıyla bizzat katılmak için New York’a gittiği oylama öncesinde beklentiler, neticenin kuvvetli bir şekilde lehte olması yönünde. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) da daimi temsilciliği nezdinde bu amaca matuf çalışmalarını yoğunlaştırdı. İİT Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, Filistin’in oy oranını garanti etmek için birçok ülkenin üst düzey temsilcisi ile ikili görüşmeler yaptı. İhsanoğlu, Cidde’de basın mensuplarına, “Ancak birkaç ülke bu konu hakkında farklı görüşler taşımaktadır. Ümit ediyorum ki bölgedeki insanların kaderini etkileyecek bu karar öncesinde bu yönetimler de İİT ülkelerinin varmış olduğu fikir birliğini görür ve kararlarını bir kez daha gözden geçirirler.” şeklinde konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER