Bilgi Zamanı

Fetih 1453 Film Yorumları

Fetih 1453 Film Yorumları
23 Şubat 2012 - 12:04 'de eklendi ve 2908 kez görüntülendi.

Fetih 1453Bugünlerde Fetih 1453’e sinemada bilet bulmak adeta imkansız , zira bir çok sinema salonunda 1 haftaya kadar tüm biletler satın alınmış hemen hemen. Filmi izleyenler ise, genellikle olumlu yönde görüş bildiriyorlar. İlk hafta gişe rekoru kıran fetih 1453 filmi hakkında bilgiler ve izleyenlerin yorumları şöyle :

Babası II. Murat’ın ölümü üzerine ikinci kez tahta çıkan II. Mehmet’in şimdi kafasında gerçekleştirmesi gereken ilk öncelik Bizans İmparatorluğu’nun son toprağı olan Konstantinapolis’i Osmanlı Devleti’ne katmaktır. Bu uğurda ne yapılması gerekiyorsa genç padişah hiçbirinden feragat etmeyecektir… Osmanlı Devleti’ne çağ atlatarak imparatorluğa taşıyan Fatih Sultan Mehmet’in 1451 yılında henüz İstanbul’u alma planları yaptığı dönemden başlayan film, şimdiye kadar çekilmiş en büyük tarihi-kahramanlık projesi olma iddiasında.

Film Yorumları :

Bence ilk deneyim olmasına karşın iyi bir filmdi tünel sahneleri iyiydi olumsuz eleştiri yapanlar filmi hollywoodla kıyasladıkları için daha fazla şey bekliyorlar filmin bir yüzüklerin efendisi gibi olmasını beklemeyin bence yönetmen elinden geleni yapmış .

-1453 1453 dediler , eleştirileri okudum ve dedim en iyisi gitmek. Gittim ve , tahmin ettiğim gibi çıktı. Berbat. İlk söyleyeceğim şudur ki Tarihi bir film çekiyorsan ( ki olmuş bir hadise) gerçekliğe uyman gerekir. Era diye bir hatun uydurulmuş , senaryo kalıbına uyması için herhal , bir de Ulubatlı Hasan ile aralarını yapmışlar. Kuşatma sırasında yaşamadıkları aşk kalmıyor ikilinin. Hele kızın saçlarını kestikten sonra askerlerin aralarında kendini erkek gibi görüyor zannetmesi var ki tam bir trajedi. Bu ikiliye bir de Justinyen’i bağlamarına hiç bir şey demiyorum. Justinyen’in Ulubatlı Hasan tarafından öldürülmesi ise zaten başlı başına bir komedi. Tarih kitaplarında şu yazar : Halkın dinlerine karışılmadı. E tamam eyvallah da ordu da sadece müslümanlardan oluşmuyor neticede. Herkes iyi niyetli değil. Fatih İstanbul’u almak için ordularına yağlamama izni veriyor gerçekte , filmde herkes saygılı bir şekilde şehre giriyor. Tüm ordu peygamber olacak kudretteymiş mübarek. Daha gerçekçi ve başarılı filmler dileğiyle. 10/6.5

Filme milli duygularımı okşar mı diye gittim ama ne yazık ki para kazanma amaçlı yapıldığını gördüm, ne diyaloglar ne savaş sahneleri, hiçbir şey ruhumu galeyana getirmeye yetmedi, oyunculuk çok kötü, romantizm ön plana çıkarılmış, Ulubatlı Hasan ise tam bir facia..tavsiye etmiyorum, Cüneyt Arkın’ın filmleri bile o kadar komedisine rağmen bu filmden daha içten duygularla yapılmış.. Evet, insanımız yozlaştırılmaya karşı bu eserleri sığınılacak bir kale gibi görüyor, tarihine aç olarak yaşıyor, onların bu beklentilere daha iyi cevap verilmeliydi, ama anlaşılan bu adamlarla olmayacak, ulusal ve manevi kimliği benimsemiş kişilerden bu yapıtları beklemek bence daha doğru olacak..

filmdeki bazı kareler sahneler vasatın üzerinde bazılarıysa vasata yakındı.örneğin lağımcıların tüneldeki kareleri ve gemilerin karadan haliçe indirilme sahneleri gayet başarılıydı. savaş sahneleri ve animasyonlar da bence kabul edilebilir düzeydeydi.ancak ulubatlı hasan’ın bir dövüş sahnesi vardı ki nasıl diyeyim işte battal gazi’den hallice… içeriğe gelince…elbette ilk denemede mükemmel bir film beklemiyorduk ama bir film mesaj verecekse bunu izleyiciyi aptal yerine koymadan da yapabilir. bizanslıların kendi aralarındaki diyaloglar ve her replikten sonra erol taş gibi gülmeleri tam bir amatörlük göstergesiydi. filmin bütünündeki diyaloglar da son derece basit hatta sıkıcıydı. tek bir replik bile hafızalarda yer etmeyecektir bu kesin.evet bu tarihi bir film, yönetmenin bu konuya taraflı yaklaşması da normal ama hıristiyan- müslüman çatışmasını şirinler ve gargamel mücadelesine çevirmek sinema izleyicisine yapılmış bir hakarettir bence…bunun yanında fatih’in çocukluk anılarına flash backlerle dönülmesi ve babasıyla aralarındaki mesafeli ilişkinin resmedilmesi filmin en olumlu en insalcıl ve akılda kalan en güzel sahnesiydi… 5/10

BİR FETİH HİKAYESİ arkadaşımın filme dair doğaüstü negatif etkileşimi ve yorumlarının benim katır inadımla karşılasmasıyla “bötlük değil mi gidecem hüleyn” zihniyetiyle etrafımdaki herkese ben bugün fetih’e gidiyorum tarihime sahip çıkacam beni raatsız etmeyin D: havasına girdim. gittim… cık ı ıh şimdi bu filim olmamış Ya Da ulan tamam memleketli olarak tarih coğrafya sosyoloji derslerimiz hep sürüngen hayatı yaşardı son tahlilde ama sinemalık film yapıyorsun leyn ayngut insan para kazancam diye bu kadar mı sömürür tarihi bilgileri gerçekleri ya da ne pohsa…da diyebilirdim(içimden geçmedi değil) yok onu da demiyorum. filmde şeriat adabıyla yönetilen bi devlette erkekle kadının aynı yolda yürümek için bile çeşitli merciimeklerden destur alması gerektiğini düşündüğümüzde gayri meşru çocukla tabuları yıkan ulubatlı hasanı iffetin tecavüzcüsüne oynatmaları hoşokoladen bi ayrıntı, çelişki midir sosyal mesaj mıdır nedir yarabbim…diyebilirdiiiim demiyorum bak ne kadar kibarım di mi :-* böyle sanki iyi bi sinema sitesinde milletten puan almak için “türk sinemasının gelişmesini istiyorsak negatif eleştirilerin opositasyonlu yapıcılığını göz ardı edip tarihimize destek çıkıyım derken bilinçsiz misyonu, adamların cebini dolurmak olan hizmetkarlara dönüşmeyin lütfen”…de diyebilirdim bak onuda demiyorum lüffen yani herşeyi bi kenara bırak finalde bizanslılarla konuşunca olayı bitirdiler onun yerine bizim fatih orda iki rekat namaz kılaydıda ööle bitirselerdi daha etkili olur memleketim insanı daha bi poh zannederdik kendimizi zaman itibariyle bu aitliği haketmeyen bi nesil olarak…e madem sömürüyosun…di mi yani, git değiştir len onu… fragamnını ilk izlediğimde hakkaten unreal x motorunu kullanan ama sinematiklerde warcraft III teknolojisini kotaran bi oyunmuşçasına izledim.Şahsen eve gittiğimde de bfme 2’ye bi osmanlı modunu tekrar sokuşturmama neden oldu.(örnekler özellikle eski ama “döneminin” kralı olanlar…anlıyosan anla.) ayrıyeten üç noktayı bu kadar sık kullandığım bi yazı yazdırdığın içinde farklı bi sağol demek istiyorum sana… … … …ama demiyorum bak lütfen Bütün bunların altyapısı dahiliinde sonsöz olarak şunu mutlaka demeliyim ki bu filme gidin filmin sonrasında dostunuz olan bi insanla irdeleyici sohbete girdiğinizde belli başlı kalıplarda hatalar beğenisizlikler çıkmakta ama genel anlamda çok içten söylüyorum iyi bi reklam dışarısı için gerçekten…yani sevdiğim bi film olan cennetin krallığı gibi bir filmde doğuya sempatizasyon yapacam diye bilinçaltında gene çok sağlam tapınak şovalyeleri yetiştirme hedefinde bir filmde var dünyada ya da yuvalark masa yuvarlakları yada alemin kıralı arthur gibi efsanelerle harmanlayıp bize burda eleştirdiğim türk filminden çok daha üst düzeyde yapay ama içimize işleyen haplarıda yutturuyorlar. İlla bişiler yazacam ortalıın kırıp geçircem bak hissiyatıyla bu işe girişmeyin eleştirileride eksik etmeyin ama filmede gidin hakkaten başta demediğim ama yazdığım gibi tarihimizi yalnız bırakmayalım.

Fetih 1453 Yorumları Feth 1453 filmi nasıl izleyenlerin yorumları oku fetih 1453 filmi hakkında olumlu ve olumsuz yorumlar görüşler

Siz de Aşağıdan Film Hakkında Yorumlarınızı Hemen Yazabilirsiniz …

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 18 Yorum )

 • cihan ;

  duygulandım kendimi tutamadım ağladım

  09 Mayıs 2013 00:19
 • merve ;

  peki fetih 1453 filmi hangi ülkelerde yayına çıkmış????

  22 Kasım 2012 21:25
 • rana ;

  büyük bir heyecanla ve coşkuyla girdik ama bi o kadar hüsranla çıktık :( mehter marşı duymadığımızdan mı, yoksa finalin aşırı derecede sönük olmasından mi artık bilmiyoruz ama fethin coşkusunu hissedemedik ne yalan söyleyeyim tarih hocamız anlatırken daha çok heyecanlanmıştık. vezirlerin tartışmalarını değil gemileri karadan yürütme olayını dinlemek isterdik. gemi savaşlarını göremesek de, eranın ne kadar güzel top ateşlediğini defalarca gördük. sancağı koruyan ulufeciler grubunun nerede olduğunu, sancağın yere düşmesini neden kimsenin umursamadığını çözebilmiş değiliz. ulubatlı hasanı oklayan bizans askerini neden bir türkün öldürmediğine de takıldık, çandarlı halil paşanın akıbetini merak ettik ama olsun en azından eranın gayrimeşru bi çocuk doğuracağını öğrendik meraktan çatlamayız artık. bizanslıların her cümlenin sonunda kötü kadın kahkahası akıllara zarardı (erol taş mı desem ne desem). hele fatihten korkup geri çekilen sonra iki cümle söyleyince yüzünde güller açan bizans halkı saçmalığına YOK ARTIK dedik ki perde karardı kafamız karışık bi halde çıktık hararetli hararetli tartıştık şu yanlıştı bu yanlış diye. yönetmeni yapımcısı değil tarihçiye sıradan bi vatandaşa bile sorsaydı bu hataları yapmazdı sanırım :)))))

  28 Şubat 2012 01:34
 • merve ;

  hadisle başlaması çok etkileyiciydi tamam dedim iyiki gelmişim. ne varki ilerledikçe pişman olmaya başladım. sonuna kadar bekledik de ne mehter marşı duyabildik ne Ayasofyadaki cuma namazını görebildik. başlangıç son derece güçlü final o derece zayıftı!! akşemseddin, ulubatlı hasan, çandarlı halil paşa, urban usta ve kızı hakkında ne biliyorsam tersi çıktı, karakterler ve rolleri ancak bu kadar kötü olabilirdi! fatih’in karakteri oturmuş ama eksikleri var. (tespihi kıran ergenlik çağındaki çocuklar gibi odasına kapanması gerçek dışı ve küçük düşürücü olmuş.) tarihi film çekiliyorsa üstelik herkesin bildiği önemli bir dönem çekiliyorsa saçma sapan kurgu yerine tarihi olduğu gibi yansıtmak lazım. TARİH YAZAN AMA ANLATAMAYAN bir milletiz anlaşılan. Ne Akşemseddin Akşemseddin idi ne de Ulubatlı hasan Ulubatlı hasandı!! hele o era denen kız saçmalığın daniskası mı derler o türden işte. tamam kurgu yapılmış madem de İSTANBUL’UN FETHİNDE erayla hasanın hikayesi çokmu gerekliydi bilemiyorum. FİLMİN KALİTESİNİ DÜŞÜREN GEREKSİZ BİR AŞK HİKAYESİ SADECE. neticede konu sağlam e birazda para harcadınmı tamamdır oyüzdendir ticari amaçlı yapıldığını düşündüm. Türkiye’nin en çok izlenen filmi RECEP İVEDİK mi olsaydı iyi ki gitmişim en azından bunun değişmesine katkım oldu

  28 Şubat 2012 01:17
 • adem efe ;

  öncelikle filmin savaş sahneleri gerçekten olağan üstü.ancak filmde maneviyata hiç ama yer verilmemiş.buda çok üzücü.ayrıca ulubatlı hasanın yaptığı aşk sahneleri hem dine hem tarimize hemde o büyük kahramanın ruhaniyetine yapılan bir terbiyesizliktir.ayrıca istanbulun manevi fatihi hz.akşemtine hiç yer verilmemesi gerçekten çok üzücü.BENCE BU FİLMİN YÖNETMENİNİN MANEVİYATININ ÇOK İYİ OLMASI GEREK.ÇÜNKÜ BİZNAS ŞEHRİ TÜRK MİLLETİNİN DİNE OLAN BAĞLILIĞIYLA KAZANILMIŞ BİR ŞEHİRDİR.

  25 Şubat 2012 22:28
 • sadi solmazgül ;

  fragmanlarda ve tv eleştirmenlerinden gördüğüm ve dinlediğim olumlu yorumlar sonucunda filme gittim.kesinlikle milli manevi duygularımı zerre kadar yerinden oynatamadı.tamam belki bir hollywood filmi beklemiyorduk ama.1453 diyoruz arkadaşlar fetih diyoruz biz bunları tarih dersinde dinlerken bile duygulanıyorduk.ulubatlı hasan karakteri tam bir fiasko namı değer iffet dizisindeki cemil karakteri hakeza era karakteri cosbi ailesindeki durin karakteri kadar yanlış..efeklere gelince mükemmel beklemiyordum ama bu kadar da kötü olmamalıydı.lağamcılar ve şahin top gayet başarılıydı.tek bir doğru olan şey vardı oda.osmanlı padişahlarının cinsel yaşamları önde tutulmaması.tabi onun yerinede ulubatlı hasanı koymuşlardı.hem ulubatlı karakteri f.s.mehmet den önde tutulmuşdu.o kadar harcanan paraya daha iyişeyler yapılabilirdi.dini bölücülükte baya abartılmıştı.umarım bu kötü deneyim bir ders olur fatih beye.ayrıca gişe rekoruda yaparsa aldanmasın sakın.isminden dolayı yapacaktır.başarılar dilerim..

  25 Şubat 2012 18:59
 • NAMIK AKINCI ;

  FİLMİ İZLEDİM.FATİH’İ OYNAYAN FATİH ROLÜNÜ DOLDURAMAMIŞ.BEYAZİT, DAHA İNANDIRICI İDİ.FATİHİN HOCASINA ÇOK AZ YER VERİLMİŞ.ULUBATLI HASAN VE AŞKI TAMAMEN SAÇMALIKTI.FİLME GİTTİĞİMDE ‘KURULUŞ’ GİBİ GÜZEL BİR FLİM BEKLİYORDUM.AMA HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIM.TARİHE SADIK KALINMAMIŞ

  25 Şubat 2012 02:21
 • Doğan B. ;

  filmi birçok önyargı,eleştiri ve beklenti etkisi ile izledim.Evet izledim.Tarih Filmlerini çok severim,tarih okumayı da çok seviyorum.İnsanların ülkelerini sevmelerinin kişilik gelişimi ve ruhsal sağlıkları açısından önemli ve gerekli olduğuna da inanıyorum.Buna göre; bu film,Türklerin tarihlerinde en çok para ve emek harcanan filmi olduğu anlaşılmaktadır.Ne diyeceğimi bilemiyorum aslında bu kadar emek ve parayla çekilen bir Filmden,gerçekten çok daha iyi bir araştırma,daha iyi oyunculuk ve profesyonellik beklerdim.Bellini’nin 1478 ‘de Fatih’in portresini yaptığı resme hiç mi bakılmamış ? eleştirilecek birçok nokta var çünkü bu kadar kadro,emek ,para ve zaman harcıyorsanız,ortaya gerçekten iyi bir eser koyabilmek zorundasınız.Filmi izlerken,iki yanımda oturan teyzenin ilk kez sinemaya gelmiş olduğunu düşündüm,ve kendisi film boyunca,filmin sonunda İsstanbul’un fethedilmesi için askerlere dua okuduğunu farkettim.Ne kadar masumca ve duygu dolu izlemiş,aslında Türkiye insanının ezikliğini yenmenin gururunu taşıyordu ve birçok milyonu temsil ediyordu.Halkımız eurovizyon yarışmasını bir milli mücadele olarak görür,dostu düşmanı,verilen puanlardan tanır,ama müziğinin kalitesini ve evrenselliğini hiç sorgulamaz,çünkü türk yalnız doğar,yalnız ölür,ne yapsa haklıdır ve sorgulanamaz.Tarihi bir film (amerikanvari olmayan) ve ciddi bir yapım izlemeyi çok arzu etmiştim ve gerçekten de heyecanlanmıştım.elbette büyük bir aşama kaydedildiği ortada ama oyunculuk malesef sınıfta kaldı…keşke daha iyi şeyler yazdıracak bir film izlemiş olsaydım…

  25 Şubat 2012 00:13
 • laz_kızı ;

  arkadaşlar allah ın ayısı recep ivedik vizyona girdi yerlere göklere sığdıramazsınız.bukadar yobaz olmayın tamm fılm dört dörtlük olmaya bilir ama ayrıntılara cok takılmayın.o inancı o savaşı o gerçekleri yabana atmayın.tarihinizle gurur duymamız lazım boş şeyleri bırakın o opmuüş o aşık olmusss eeee bu kadarmı sızın zihniyetınız.mehmet 21 nde neler yapmışşş utanın sizin kafanız bile basmıyo bazı şeyler………..

  24 Şubat 2012 23:26
 • azra ;

  Film iyi para kazanır.Ancak zaten tarih yoksunu yeni eğitim sistemiyle yetişen nesillerimiz fatih suLTAN MeHMETİ filmdeki gibi nerdeyse takıntılı ve hastalıklı zannedecekler.Onların sahip oldukları muazzam kültür edebiyat ilim ve maneviyattan eser yok sahnelerde.Yok bu film aslında ulubatlı hasan için yapıldıysa o zaman
  ismi ulubatlı olacaktı, fetih değil.Ak şemsettin gibi ulvi bir şahsiyeti bir peltek konuşma ile değil uhrevi içimizi titretecek bir konuşma ile anmalılardı.Fiyasko bence orjinal değil amerikan filimleri kopyası gibi.Bize ait sadece Allahuekber nidaları.

  24 Şubat 2012 21:40
 • ömer ;

  mubarek bir insanın filmini yapıyorsun o kadar açık dekorteli kadınları oynatman çok ayıp olmuş sinemaya gittiğimde arkamdaki kapalı bayanların şu konuşmalarına şahit oldum ‘kızım açık sahneler çıkınca başını yere eğ bakmamaya dikkat et’ diye kızını uyarıyordu.ADETA

  24 Şubat 2012 21:07
 • bla bla bla ;

  bence film süperdi yani kimsenin kötü bişey demeye hakkı yok kesinlikle yok yapımcının emeğine sağlık diyorum !!!

  24 Şubat 2012 20:53
 • Smile ;

  Arkadaşlar evet filmin senaryosunda eksiklikler vardı aksemsettin hazretleri fatihin çocukluğundan beri yanında olmuş bi şahıs filmin ortasında küçücük bi bölümde yer vermeleri saçmaydi müzikler hiç bi duygu hissettirmedı hasan ve era aşkı sürekli on plandaydi ws ws fakat o kadar saçma sapan filmler şimdiye kadar gişe rekorları kırdı ağıza alınmayacak küfürlere bi güzel gittik güldük on numara şimdi tarihimizi anlatan ve onca emek verilen bu filme sizce haksızlık etmiyor muyuz emeği geçen herkese teşekkürler

  24 Şubat 2012 00:01
  • bla bla bla ;

   kesnlikle haklısın gardaşşş

   24 Şubat 2012 20:54
 • Burçin ;

  Figüranlara Dikkat Ettim Filmde… Figüranlar Savaş Sahnelerinde Kılıçlarını Yavaşça Sağa Sola Sallayıp Sonra Birbirine Vuruyolardı… Bunun Dışında Animasyon Biraz Zayıftı Ancak Ülkemizin Sinemasında Büyük Bir Adımdır Bu Film… İzlerken Bir Coşma Bİr Heyecan Oldu Filmin Ruhu Sardı Beni İnsanı İçine Çeken Bir Kurgu Vardı… =)

  23 Şubat 2012 12:38
 • esra yılmaz ;

  Yapımcıları cesaretlendirme ve destek olayında hem fikirim bazı arkadaşlara.Fakat Recep İvedik filmi ile bu filmin yapımcısı aynı isim.Kısaca demek istediğim; Recep İvedik filmini her nekadar beğenmesem de belliki yakaladığı gişenin hakkını bu filmle vermeye çalışmış Fatih Aksoy.Eksik kalmış veya gereksiz senaryosuyla,sahne ve oyunculuk hatalarıyla,bu bütçeye illa görsel effect için yatırım yapma yanlışıyla, kısaca ne olursa olsun yinede destek verenlerdenim.Ama şuda bir gerçek ki bu fimin yapımcısının göklere çıkarılan Recep ivedikle yakalanan gişesi sayesinde, türk halkının yıllardır beklediği-istediği tarihi filmlerden biri olan Fetih1453 ü çekme fırsatını Faruk Aksoy yakaladı.Bu filmi izledikten sonra benim için gerçekten şunu kanıtladı Faruk Aksoy; Gönül isterdi ki zamanında gişe yakalayabilmiş, sinemadan daha iyi anlayan başka bir yapımcı bu fırsatı yakalamış olsaydı.Ama olan olmuşsa filmi ne yerden yere vurmak nede başyapıt vari görmek yerine destek olmak elbetteki şart.”Yanlış insanlara verilen değerden, doğruyu beklemek gibi hatalarımızın sebebi hep böyle bazı şeyleri abartmamızdan ötürü.

  23 Şubat 2012 12:36
 • filmi izledim ;

  BİR FETİH HİKAYESİ arkadaşımın filme dair doğaüstü negatif etkileşimi ve yorumlarının benim katır inadımla karşılasmasıyla “kıllık değil mi gidecem hüleyn” zihniyetiyle etrafımdaki herkese ben bugün fetih’e gidiyorum tarihime sahip çıkacam beni rahatsız etmeyin D: havasına girdim. Gittim… cık ı ıh şimdi bu filim olmamış Ya Da tamam memleketli olarak tarih coğrafya sosyoloji derslerimiz hep sürüngen hayatı yaşardı son tahlilde ama sinemalık film yapıyorsun leyn ayngout insan para kazancam diye bu kadar mı sömürür tarihi bilgileri gerçekleri ya da ne pohsa…da diyebilirdim(içimden geçmedi değil) yok onu da demiyorum. filmde şeriat adabıyla yönetilen bi devlette erkekle kadının aynı yolda yürümek için bile çeşitli merciimeklerden destur alması gerektiğini düşündüğümüzde gayri meşru çocukla tabuları yıkan ulubatlı hasanı iffetin dürtücüsüne oynatmaları hoşokoladen bi ayrıntı, çelişki midir sosyal mesaj mıdır nedir yarabbim…diyebilirdiiiim demiyorum bak ne kadar kibarım di mi :-* böyle sanki iyi bi sinema sitesinde milletten puan almak için “türk sinemasının gelişmesini istiyorsak negatif eleştirilerin opositasyonlu yapıcılığını göz ardı edip tarihimize destek çıkayım derken bilinçsiz misyonu, adamların cebini dolurmak olan hizmetkarlara dönüşmeyin lütfen”…de diyebilirdim bak onuda demiyorum lüffen yani herşeyi bi kenara bırak finalde bizanslılarla konuşunca olayı bitirdiler onun yerine bizim fatih orda iki rekat namaz kılaydıda ööle bitirselerdi daha etkili olur memleketim insanı daha bi poh zannederdik kendimizi zaman itibariyle bu aitliği haketmeyen bi nesil olarak…e madem sömürüyosun…di mi yani, git değiştir len onu… fragamnını ilk izlediğimde hakkaten unreal x motorunu kullanan ama sinematiklerde warcraft III teknolojisini kotaran bi oyunmışçasına izledim.Şahsen eve gittiğimde de bfme 2’ye bi osmanlı modunu tekrar sokuşturmama neden oldu.(örnekler özellikle eski ama “döneminin” kralı olanlar…anlıyosan anla.) ayrıyeten üç noktayı bu kadar sık kullandığım bi yazı yazdırdığın içinde farklı bi sağol demek istiyorum sana… … … …ama demiyorum bak lütfen Bütün bunların altyapısı dahiliinde sonsöz olarak şunu mutlaka demeliyim ki bu filme gidin filmin sonrasında dostunuz olan bi insanla irdeleyici sohbete girdiğinizde belli başlı kalıplarda hatalar beğenisizlikler çıkmakta ama genel anlamda çok içten söylüyorum iyi bi reklam dışarısı için gerçekten…yani sevdiğim bi film olan cennetin krallığı gibi bir filmde doğuya sempatizasyon yapacam diye bilinçaltında gene çok sağlam tapınak şovalyeleri yetiştirme hedefinde bir filmde var dünyada ya da yuvalark masa yuvarlakları yada alemin kıralı arthur gibi efsanelerle harmanlayıp bize burda eleştirdiğim türk filminden çok daha üst düzeyde yapay ama içimize işleyen haplarıda yutturuyorlar. İlla bişiler yazacam “ortalığı kırıp geçircem bak” hissiyatıyla bu işe girişmeyin, eleştirileride eksik etmeyin ama filmede gidin hakikaten başta demediğim ama yazdığım gibi tarihimizi yalnız bırakmayalım.Bu sefer gerçekten lütfen…!

  23 Şubat 2012 12:36
  • seda ;

   bence elestirilerin cok gereksiz ve cok sacma.bu denli küfürvari bi yazıya gereksiz zamanımı harcadıgım için cok üzgünüm ama bi kere okumus bulundum ve yorum yapmak istedim.sen kendini elestirmenmi zannediyosun.ben filme gittim ve son derece mükemmeldi.su ana kadar izlediğim en iyi filmdi.zaten sen ve sen gibi insanlar başarılı şeyleri hazmedemiyolar…

   02 Mart 2012 10:59