Bilgi Zamanı

Fedakar Öğretmen Gönüllüleri Köy Okulu İçin Biraraya Getirdi

Fedakar Öğretmen Gönüllüleri Köy Okulu İçin Biraraya Getirdi
26 Şubat 2016 - 15:52 'de eklendi ve 762 kez görüntülendi.

Ülkemizde bulunan Siirt ilinin ilçesi olan Şirvan’da Sosyal Bilgiler öğretmenliği yapan fedakar öğretmen birçok gönüllüler ile biraraya gelere öğrencilere bir takım imkanlar sağladı. Köy öğretmeni, gerçekleştirilen bu proje ile ilgili düşüncelerinden bahsetti. Peki bu gerçekleştirilen proje ile öğrencilere ne gibi yardımlar yapıldı? Bu ve buna benzer bir takım soruların cevaplarını öğrenmek ve bu proje ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için sizler için hazırlamış olduğumuz bu haberi okumanızı tavsiye ederiz.

 

Gönül Köprüsü Destek Projesi adlı bu çalışma ile ulaşılmak istenilen bazı hedefler vardı. Bu projenin hedefi, gönüllülerin köy okulu için biraraya gelmesi olarak belirlenmiştir. Bu projenin bir yardım kampanyası olarak adlandırılmadığı belirtiliyor. Çünkü bu kampanyaya zengin ya da fakir birçok kişi destek gerçekleştirdi.

Gönül Köprüsü Destek Projesi adlı bu çalışmayı, sosyal medya üzerinden başlamasını gerçekleştiren köy öğretmeni, internet üzerinde geçirdiği vaktini  çocuklar için yararlı bir şey yapmak için değerlendirdi. Bu proje özellikle twitter üzerinden ünlülerin de desteği sağlanarak ortaya kondu. Özellikle bu projeye destek sağlayan ünlülerin  Yavuz Bingöl, Kenan Erçetingöz ve Cenk Eren olduğu yapılan açıklamalar arasında bulunuyor. Bu sayede bu proje büyüyerek birçok kişinin bu projeden haberdar olması sağlandı.

Proje kapsamında öğrencilere, kütüphane, birçok kitap, kıyafet, bir takım eğitim metaryelleri, kitaplar, defterler, burs, oyuncaklar, bilgisayarlar ve daha bir takım destekler sağlandı.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER