Bilgi Zamanı

Facebook Virüs Temizleme 2014

Facebook Virüs Temizleme 2014
01 Ocak 2014 - 21:36 'de eklendi ve 7517 kez görüntülendi.

Facebook Profil Virüsü Temizleme, Facebook  virüs temizleme resimli anlatım

Teknolojiyi kullananların hat safaaya ulaştığı bugünlerde gün geçmiyor ki teknolojide virüsler artmasın. Sosyal paylaşım sitelerinden en çok rağbet göreni Facebook virüsleri en çok barındıran sitedir. Virüs link ve etiketleme gibi işlemler yapılarak kişiden kişiye ulaşıyor.

facebook virüs temizleme

Virüs girmiş bir facebook hesabından gelen paylaşımlar nelerdir ?

 • ’Liseli kızların öğretmen ile sevişme görüntüleri adı altında sayfalara gelen mesajlar esasında “dropboxusercontent” isminde virüs, kullanıcının hesabında istemdışı otomatik bir şekilde paylaşımda bulunuyor.
 • Yetenek sizsiniz’e katıldım ‘ adı altındaki belgeler ise tamamen bir virüstür. Virüsler, Türkiye’nin reyting rekortmeni  Yetenek Sizsiniz  programı adı altında paylaşılıyor. Virüs bu başlık altında gönderdiği linkte tıklayın diyor. Yine kişinin istemi dışında duvarında otomatik yayınlanıyor.

Virüsün değişik işlevleri de mevcuttur. Virüse bulaşmış profillerden gönderilen birçok arkadaşının etiketli olduğu belgelerde o kişilerin belgelere tıklamasıyla daha çok kişinin virüse bulaşmasını hedefliyor. Bu sayede virüs sahibi kaç kişiye virüs gönderebildiyse o kadar kazanç elde ediyor.

Esasında virüs facebook hesabı hedefli değil, Google Chrome, Mozilla firefox gibi tarayıcıların eklentiler kısmına yüklenilen ve facebook hesabınızı o tarayıcıların olmadığı başka bir bilgisayardan açıldığında bu sorununu yaşanmadığı da görülmektedir. Bu nedenle tarayıcınızdaki eklentilerinizi sık sık kontrol edin ve bilmediğiniz eklentileri kaldırın.

VİRÜS NASIL SİSTEME GİRİYOR?

Kişinin pasif olduğu bir zamanda virüs  sisteme girerek paylaşımlarını gerçekleştiriyor. Bu sorun son zamanların ortak sorunu olmaya başladı. Ki profilinizden isteğiniz dışında bir şeyler paylaşıldığını zaman tünelinden fark etmeniz mümkündür

FACEBOOK VİRÜSLERİNDEN UZAKLAŞMAK İÇİN YAPILACAKLAR Facebook virüsünden kurtulmak isteyen kişiler;
-Antivirüs ve antispy programlarını bilgisayarlarında aktif tutmalılar,
– İnternet tarayıcılarının ayarlarına ve eklentilerine sık sık girip bakmalılar. bunun için izlenecek yol şudur; Google Chrome için Ayarlar>Uzantılar , Mozilla Firefox için Eklentiler
-Facebook uygulamalar bölümüne sık sık girip bakmalılar. Bunun için izlenecek yol; Ayarlar>Gizlilik>Uygulamalar

-Microsoft Windows işletim sistemi esaslı bilgisayar kullananları ise şu yolu izlemelidir; Başlat>çalıştır veya Başlat’taki arama satırına ’Regedit’ yazıp, ekrana gelen kayıt defteri bölümünden Hkey_local_machine-Software > Policies > Google > Chrome bölümündeki ’asdadsfclbonhleeank’ gibi karışık isimli dosyaları silmelilerdir.

Facebook Virüs Temizleme Sorularınızı Aşağıdan hemen yazabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 9 Yorum )

 • ali osman ;

  faceye giriş yaptığımda herkese otamatikmen mesaj gönderiyo durduk yerde paylaşım yapıyo ne yapa bilirim

  25 Mayıs 2014 20:42
 • ilayda ;

  ya ben beğenmediğim sayfaları beğenmiş gibi görünüyorum.Ne yapabilirim? Lütfen bilen biri söyleyebilir mi?

  18 Nisan 2014 14:15
 • deniz ;

  benim zaman tünelimde istemediğim şeyler paylaşıyo ne yapabilirim

  29 Ocak 2014 21:55
  • enes ;

   aynısı bendede oluyor kardeş napcz

   19 Şubat 2014 19:42
 • ali baldan ;

  arkadaşar benim başıma geldi kendim buldum cözümü ama zor degil karmaşıkda degil ama az zamanızı alcak 3 saat uraştım bida arkadaşınız coksa yine ben adamlalr yaptık tavsiye ederim ama yapamıysan bunu yapın arkadaşlar girin etiketlenleri orda etilenmeler bütün arkadaşalr tek tek silin profile gelin orda kaldırın sorun cözülecek dedigim gibi bütün arkadşalr tek silin uzun sürer

  23 Ocak 2014 15:28
  • ayso ;

   yaptım ama olma :(

   30 Ocak 2014 00:55
 • mehmet ;

  antivirüs programım yok Hkey_local_machine-Software e giriyorum ama policies diye bir şey yazmıyor ner yapascam ben?

  17 Ocak 2014 21:30
 • nurullah sağır ;

  facebook adresim de benim haberim olmadan liseli kızlarla ilgili paylaşımlar bulunuluyor. bilgisayarımda avast!free antivirüs programı var ama faydası olmuyor sızın kesin öneriniz nedir ?

  13 Ocak 2014 17:09
 • başak ;

  Bu virüs facemde zaman tünelinde yayınlamdı nasıl kaldırabilirim umarım yardım edrsiniz

  06 Aralık 2013 21:46