Bilgi Zamanı

Facebook Toplu Mesaj Silme

Facebook Toplu Mesaj Silme
19 Aralık 2013 - 21:00 'de eklendi ve 1321 kez görüntülendi.

Facebook toplu mesaj silme, Facebook toplu mesaj silme 2013, facebook toplu mesaj silme eklentisi, facebook toplu mesaj silme işlemi nasıl yapılır? Sorunuzun cevabı işte burada.

Facebook, bugün dünyada milyarlarca insanın üyesi olduğu, dünyanın en çok tıklanan internet sitesidir. Genç girişimci Mark Zuckerberg’in 2004 yılında sadece Harvard öğrencileri için geliştirdiği program çok benimsenince 2006 yılından itibaren ortak kullanıma açılmıştır. Altı yıl içinde Facebook o kadar çok büyüdü ki artık sahibi Mark bir dolar milyarderi oldu. Şu an bir milyardan fazla insan facebook hesabına sahip. Günde milyarlarca resim, müzik, durum güncellemesi, yazı, video paylaşılan ve mesajlaşma için SMS’ten bile fazla tercih edilen bir sosyal ağ konumuna geldi. Facebook’un son güncellemesi ise mesaj silmeyle ilgili. Son güncellemeyle birlikte toplu mesaj silme imkanı vermeye başladı. Bu özelliğin eklenmesi uzun zamandır bekleniyordu. Çünkü facebook artık Microsoft Messenger’ın fazlasıyla önüne geçti. Öyle ki bir zamanların en çok kullanılan mesajlaşma programı MSN Messenger geçtiğimiz yıl insanların bu programa olan ilgisizliğinden ötürü kapatıldı.

Günümüzde facebook birçok akıllı telefon ve tablet bilgisayarda kullanılabiliyor. Ancak bazen android yazılımlarda mesajlaşmayla ilgili bazı sorunlar yaşayabiliyor. Kullanıcılar facebooktan çoğu kişiyle sohbet edebiliyor ancak mesaj geçmişini temizleyemiyordu. Yapılan son güncellemeyle birlikte mesaj silme özelliği getirildi. Böylece insanlar artık istedikleri zaman mesaj kutusunu tamamen temizleyebiliyor.

Facebook mesaj kutunuza geldikten sonra sayfanın sağ üst köşesinde “Tüm mesajlarımı sil” butonuna tıkladığınız zaman artık bütün mesajlarınız silinmiş oluyor. Yalnız burada bir konuya dikkatinizi çekmek istiyoruz. Bazı kullanıcılar bu butonu kullanmayı henüz öğrenemedi. Bunun yerine mesajları arşivleme seçeneğini kullanarak mesajlarının silindiğini zannediyorlar. Bu kesinlikle doğru değil. Mesaj arşivleme silme işlemini kapsamamaktadır. Sadece mesajları bulunduğu yerden alarak bir arşivin içine kaydeder ve bunlar sonraki zamanlarda görülebilir. Ancak mesajların tümünü sildiğiniz zaman onları tamamen yok etmiş olursunuz. Yani bu işlemin geri dönüşü yoktur. Bunu bilerek gerekli işlemleri yapmanızda ve güvenliğinizi korumanızda fayda var. İşte mesaj silme işlemi bu kadar kolay ve zahmetsiz.

face

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER