Bilgi Zamanı

Facebook TC Yazma İsminin Önüne Neden Yazılıyor

Facebook TC Yazma İsminin Önüne Neden Yazılıyor
08 Nisan 2013 - 1:23 'de eklendi ve 2828 kez görüntülendi.

Facebook İsminin Başına TC Yazma Seferberliği Başlatıldı

Geçtiğimiz günlerde T. C Sağlık Kurumunun adının başındaki TC ibaresini kaldırması, vatandaşlarımızın önemli bir bölümünü rahatsız etti. Bir devlet kurumunun önündeki Türkiye Cumhuriyeti anlamına gelen T.C ibaresinin kaldırılmasına tepki gösteren insanlar sosyal medyada  Facebook’ta isimlerinin önüne TC yazarak bu durumu protesto ediyor.

facebookmesaj

Bütün Kurumların Başındaki T.C İbaresi Kalkacak Endişesi

Facebook’ta örgütlenen insanlar isminin başına TC yazarak tepkilerini dile getiriyorlar. Onlara göre “Eğer şimdi bir şekilde tepki gösterilmezse, yavaş yavaş bütün kurumların önündeki TC ifadeleri kaldırılacak.” İşte bu yöndeki endişelerini devlet büyüklerine göstermenin en etkili yolu olarak Facebook İsimlerin başına TC yazmak olarak seçilmiş durumda.

Eğer siz de bu duruma tepki göstermek istiyorsanız, Facebook profil ayarlarlarınıza girip isminizin önüne TC yazabilirsiniz. Bu konuda İsminin önüne Facebook TC yazmanın sebeplerini anlattık.

Facebook İsminin başına TC Yazmak İle İlgili Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz …

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 10 Yorum )

 • asena ;

  ben asena hep bir facem olsun isterim sonunda açabildim

  22 Haziran 2013 21:39
 • Arif ;

  neden kaldırıyorlar mutlaka mantıklı bi açıklaması vardır

  04 Mayıs 2013 17:46
 • Sevgi ;

  Ya kusura bakmayin ama ben anlamiyorum, tamam bende milliyetciyim, bende cumhuriyetciyim (bu arada parti tutmuyorum) ama yani TC yazmi$ yada yazmami$ ne degi$ir ki sonuçta burasi Türkiye, hem dünyanin neresine giderseniz gidin hiç bir ülkenin saglik kurumunda ya da ba$ka bir yerinde örnegin Fransa cumhuriyeti hastaneleri diye bir $ey yok…herkes ülke sevgisini içinde ya$ar bence.

  02 Mayıs 2013 22:52
  • asena ;

   dediğin doğru aslında ama ben daha yeni facebook açıyorum

   22 Haziran 2013 21:41
 • şanverdi ;

  YAŞADIĞIM ÜLKE TÜRKİYE CUMHURİYETİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞIYIM HER KİM NE OLURSA OLSUN BU ÜLKENİN TEMEL TAŞLARINI OYNATMAYA KALK MASINLAR BU MÜMKÜN OLACAK BİRŞEY DEYİL VATANTAŞ OLARAK BU ÜLKENİN BAYRAĞINA DİĞNİNE VE ER NE GÖRÜŞTE OLURSA OLSUN YILLARCA KARDEŞCE YAŞADIĞIMIZ İNSANLARLA KARŞI KARŞIYA GETİRMEK İÇİN TÜRKİYECUMHURİYETİN LOGOSU ALTINDA İNSANLARI BİRBİRİNE DÜŞÜRMEK İÇİN YAPILAN BİR OYUNDUR

  19 Nisan 2013 13:06
 • Tuğba ;

  Ben de yazdım, tepkimizi ortaya koyalım. En büyük TC

  09 Nisan 2013 12:32
  • asena ;

   tc asena küçük

   22 Haziran 2013 21:43