Bilgi Zamanı

Evde Çamaşır Kurutmak Sakıncalı

Evde Çamaşır Kurutmak Sakıncalı
26 Şubat 2016 - 22:07 'de eklendi ve 1261 kez görüntülendi.

Çamaşırlarınızı evin içerisinde mi kurutuyorsunuz? O zaman sizi çok büyük bir tehlike bekliyor olabilir. Çamaşırlarını odanın içerisinde kurutal kişileri nasıl tehlikeler bekliyor? Çamaşırın odada kurutulması neden zararlı? Bu soruların cevabını ve bu konu ile ilgili çok daha fazlasını merak ediyorsanız, sizin için yayınladığımız bu haberimizi okuyunuz.

 

Çamaşırları odanın içerisinde kurutma alışkanlığı ciddi akciğer hastalıklarına sebep olabilmektedir. Uzmanlar insanların evde, odanın içerisinde çamaşır kurutmaması gerektiği yönünde bazı açıklamalar yaptı. Çamaşır kurutma işleminin yapılmasına en uygun yerin balkon olduğu yapılan açıklamalar arasında bulunuyor. Akciğer hastalıklara neden olan durum, kişinin nemli ortama maruz kalması olarak belirtilmektedir. Bir evde yaşayan birçok insan olduğunu düşündğümüzde, çamaşırları odanın içine asmamak ciddi derecede gerekli oluyor. Oda içerisinde artan bu nem miktarının yüzde 30 gibi bir miktar olduğu belirtiliyor. Bu durum havada bulunan küf, mite ve bir takım mikroorganizmaların hastalığa sebep olacak şekilde çoğalmalarını sağlayarak , insanın bağışıklık sistemi üzerinde olumsuz etkiler yaratır. Oda içerisinde çamaşır kurutulmasının neden olduğu bazı hastalıklar iseastım, öksürük ve nefes darlığı olarak söyleniyor. Bu durumun daha çok ilerlemesi durumunda hastalık Aspergillosis halini alıyor. Aspergillois hastalığı ise küf mantarının akciğere yerleşmesi sonucunda ortaya çıkıyor.

Bu konu ile ilgili açıklama yapan uzmanlar, saydığımız sebeplerden dolayı insanları evde çamaşır kurutulmaması konusunda şiddetle uyarıyor. Eğer sağlığınızı seviyorsanız, bir odanın içinde çamaşır kurutmayı sakın tercih etmeyin.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER