Bilgi Zamanı

Eşinden şiddet görenlere yakın koruma

Eşinden şiddet görenlere yakın koruma
09 Aralık 2012 - 15:55 'de eklendi ve 1814 kez görüntülendi.

Bir süredir eşinden şiddet gördüğü nedeniyle boşanan AKP’li Milletvekili Fatma Salman, güvenlik korkuları nedeniyle koruma talebinde bulundu. Salman’a tahsis edilen yakın korumalar 24 saat yanında bulunacak. Yapılan habere göre, geçtiğimiz hafta eşinden şiddet nedeniyle boşanan Ağrı Milletvekili Salman, eşinden baskı ve şiddet gördüğünü, bu nedenle olası bir saldırıyı önlemek amacıyla Ankara Valiliğinden koruma tahsis edildiği belirtildi.

Kadına şiddet olaylarının artmasıyla birlikte harekete geçen emniyet, yeni şiddet vakalarını önlemek için başvuruda bulunanlara koruma ve polis tahsis edebiliyor. Böylece yeni şiddet olaylarının önüne geçilmesi hedefleniyor.

Salman’a tahsis edilen yakın korumayla ilgili durum yılbaşında toplanacak olan İçişleri Bakanlığının Koruma Komisyonunda da değerlendirilecek. Komisyonun yürüteceği çalışmalarda değerlendirilecek olan bu karar, Salman’ın risk altında olup olmama durumuna bakılarak sürekli bir hal alabilecek. Böylece bir şiddet vakasının daha önüne geçilmiş olacak.

Eşinden şiddet, darp ve işkence gören kadınları koruma altına alan mahkeme ve savcı kararları bu kadınlara yaşadıkları çevredeki polislerden koruma tahsis edebiliyor. Böylece ülkemizde yaşanan kadın cinayetlerinin de önüne geçilmesi hedefleniyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • muacide gürleyen ;

    sevgili selim bey sizi her hafta muhakkak izliyorum ve çok beğeniyorum yaptıklarınızı.
    lütfen benim evimede gelin bn sinop türkelinde oturuyorum ve evimin sizin elinizden geçmesini istiyorumm

    10 Aralık 2012 16:42