Bilgi Zamanı

Erzurum’da Güneş Enerji Santraline Yatırım Yapıldı

Erzurum’da Güneş Enerji Santraline Yatırım Yapıldı
28 Şubat 2016 - 19:51 'de eklendi ve 618 kez görüntülendi.

Ülkemizin Erzurum iline güneş enerji santrali kurulumunu gerçekleştiren ERKAL Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı olan Zafer Ergüney, bu güneş enerji santralini kurmak için tam 1 milyon liralık yatırım yapmış bulunuyor. Peki bu durum Türkiye ekonomisine nasıl bir katkı sağlayacak? Erzurum iline kurulan güneş enerji santralinin nasıl bir faydası olacak? Bu ve bunun gibi bir takım soruya cevap bulmanız ya da bu konu ile ilgili olan çok daha fazla bilgiye sahip olmanız adına, sizler için hazırlamış olduğumuz Erzurum’da Güneş Enerji Santraline Yatırım Yapıldı adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 

ERKAL Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı olan Zafer Ergüney, Erzurum’da bulunan bir dağ başına 4 bin panel yerleşimini gerçekleştirerek güneş enerjisinden elektrik elde ediyor. Elde etmiş olduğu bu enerjiyi ise TEDAŞ’a sattığı bilinmektedir. İlkbahar mevsiminin gelmesini bekleyen ERKAL Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı olan Zafer Ergüney, 4 bin panel daha yerleştirerek ikinci üniteyi kurmayı da planlıyor. Ülkenin enerji sektöründe yüzde 60 gibi bir değer ile dışa bağlı olduğunu belirten ERKAL Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı olan Zafer Ergüney, 2 megavatlık bir katkı sağlamayı kendine vatandaşlık görevi olarak edinmiş bulunduğunu açıklıyor.

ERKAL Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı olan Zafer Ergüney, ülkenin dış ülkeler ile yaşadığı sorunlara dikkat çekerek, bu durum ile birlikte doğalgaza bağımlılığın azalacağını ve bu durumun Türkiye’nin ekonomisine büyük katkılar sağlayacağını savundu.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER