Bilgi Zamanı

En Ucuz Akıllı Telefonlar 2014

En Ucuz Akıllı Telefonlar 2014
02 Şubat 2014 - 21:30 'de eklendi ve 1103 kez görüntülendi.

En Ucuz Akıllı Telefonlar 2014, En uygun akıllı telefon, en ekonomik akıllı telefonlar.

1 Şubat tarihinden itibaren telefonlarda taksitli satın alma sona erdi. Ancak buna rağmen akıllı telefonlara olan talep azalmadı. Aksine tüketici artık fiyatı daha düşük akıllı telefonlara yönelmeye başladı. Kredi kartına taksit yapılamaması, dolar kurundaki hızlı yükselme ve vergi zamlarıyla birlikte bazı telefonların değeri 2000 TL’yi geçiyor. Bu nedenle tüketiciler artık çok özellikli, hızlı akıllı telefonlar yerine daha düşük özellikli ancak iş gören ucuz telefonlar arıyor. Orta kesime hitap eden telefonlar bu dönemde değer kazanmaya başladı. Bu yüzden pahalı telefonlara talep oldukça azaldı ve satıcı firmalar yeni önlemlerle bu telefonların satış grafiğinde sürdürülebilirliği hedefliyor. Hatta bazı mağazaların çek-senet gibi eski usullerle satış yapmaya başladığı bile gelen haberler arasında. Tüketicinin ucuz telefonlara yönelmesi ve bu alanda arayış içinde olması bizleri ucuz telefonları araştırmaya yöneltti. Sizler için şimdi piyasadaki en ekonomik modelleri açıklayacağız.

Geçtiğimiz yıl ucuz fiyatı ve yerli üretim nedeniyle en çok satılan ürünler General Mobile ve Discovery oldu. 4.7 inc ekranı ve 4 GB hafızasıyla hem istenilen özellikleri karşılıyor hem de uygun fiyata satılıyor.

General Mobile ve Discovery telefonlarını ise Vestel takip ediyor. Vestel firması geçen yıl Turkcell ile anlaşarak bir akıllı telefon üretti ve Turkcell etiketiyle alıcılarına ulaştırdı. Uzun pil süresi ve Turkcell kampanyası sayesinde yoğun ilgi gördü. Android işletim sistemi, kamera ve hafıza gibi temel akıllı telefon fonksiyonlarının tümüne de sahipti.

Turkcell T 40 telefon ise Turkcell mühendisleri tarafından üretildi. 4 inç ekran, 4 GB depolama alanı, tek tuşla arama, 5 MP kamera özellikleriyle Turkcell faturalı hat sahiplerine uygun fiyattan satıldı.

Vodafone firması hem akıllı telefon hem de tablet pc seçenekleriyle tüketiciye geniş bir tercih alanı yarattı. Vodafone Blade V, 4 inç ekrana, 4 GB depolama alanına ve 5 MP kameraya sahip.

Avea da diğer operatörler gibi akıllı telefon üretti. Avea In Touch diğer operatörlerin telefonlarıyla aynı özelliklere sahip. Siyah ve beyaz renklerde üretilen telefonda radyo, mp3 çalar gibi temel özellikler de bulunuyor.

Nokia firması ise piyasanın en ucuz akıllı telefonlarını üretiyor. Windows tabanını kullanarak üretim yapan Nokia, Asha 500, Lumia 500 ve Lumia 720 modellerinin tümünün satış fiyatı 1000 TL’nin altında.

Samsung ve HTC’nin mini modelleri de fiyatlarıyla göz önünde. Bu marka telefonların büyük modellerinde fiyatlar 1500-2500 TL arasında değişirken mini modellerinin tümünde fiyatlar 750-1000 TL arasında değişiyor.

General Mobile, akıllı telefonda çift sim kart teknolojisini birleştirerek 4.7 inç ekran büyüklüğüyle tüketiciyi tatmin ediyor. Bir üst model Discovery 2 Elit şubat ayının sonunda piyasaya sürülecek. 5 inç ekran büyüklüğünde ve daha fazla depolama alanına sahip olacak.

indir (7)

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER