Bilgi Zamanı

En Çok Belirtilen Boşanma Sebebi Saygısızlık!

En Çok Belirtilen Boşanma Sebebi Saygısızlık!
29 Şubat 2016 - 13:04 'de eklendi ve 447 kez görüntülendi.

Bir insan neden evlenir? Öncelikle bu soruya verilecek bir sürü cevabın olması gereklidir. Yani bir insan sadece ev içerisinde yapılması gereken sorumluluklar için biriyle hayat geçirmeyi tercih etmemeli. Evlenmek, yalnızca iş paylaşımı yapmak ya da kadını erkekten erkeği kadından ayırmakla olmaz. Evlenmek ancak hayatı paylaşmakla olur.

 

Evlenirken hangi düşünülen düşüncelerin yanlış olduğunu ve bu yanlış düşüncelerin nasıl boşanmaya yol açtığını her gün yeni bir boşanma haberi ile öğrenmekteyiz. İki insanın birlikte bir karar almasıyla yapılan evlilik, duygusal anlamda bir bağ ya da insani anlamda paylaşımlar yapılmasını gerektirir. Aksi durumda zaten bir insan hayatını, teknolojinin fazlasıyla ilerlemiş olduğu göz önünde bulundurulursa, tek başına sürdürebilir. Bu konuya ilişkin 12 bin kişinin üzerinde yapılmış olan araştırma hakkında en çok boşanma sebebinin saygısızlık olarak ortaya çıktığını söyleyen başkanlardan biri Ayşe hanım, üçüncü sırada, ekonomik nedenleri gösterenlerin ise dördüncü sırada olduğunu belirtti.

Bir insan evlenirken sadece maddi değil manevi bir destek arzusu içerisine girer. Birbirine saygı duymayan bireyler ise zaten birbirlerini sevemeyeceğinden geçinemezler. Bu hayatta en önemli faktörlerden biri olan saygı, evlilik gibi önemli bir durumun da en önemli faktörü sayılmaktadır. Her insanın ihtiyacı bir madde ile karşılanmıyor, bunun yanı sıra insani ve duygu anlamında ihtiyaçları da bulunuyor. Bu durumun bilincinde olmak, hem hayatta hem de evlilikte kişilere mutluluk sağlamaya yetecektir.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER