Bilgi Zamanı

Elektrik Çarpmasını Önlemek İçin Alınacak Önlemler

Elektrik Çarpmasını Önlemek İçin Alınacak Önlemler
20 Mayıs 2014 - 11:23 'de eklendi ve 1268 kez görüntülendi.

Elektrik çarpması nasıl olur bu yazımızda elektrik çarpmasına karşı alınması gereken önlemlerden bahsedeceğiz.

Elektrik çarpması insanların en çok korktuğu ve en ölümcül kazalardan bir tanesidir. Genellikle elektrikli aletlerin veya elektrik devrelerinin tamiri sırasında ortaya çıkan bir durumdur. Elektrik çarpmasının önüne geçebilmek için küçük önlemler alınması yeterlidir.

İlk önlem elektrik kaçağını tespit ederek ona göre hareket etmektir. Evde çalışma yapılıyorsa elektrik sigortasının indirilerek elektrik akımının giderilmesi gereklidir. Gerekli tamirat yapıldıktan sonra dikkatli bir şekilde sigorta kaldırılmalıdır. Bu işlemler sırasında sigortayla kişinin doğrudan temas etmemesi gereklidir. Sigorta şartelleri kaldırılıp indirilirken yalıtkan bir çubuk kullanılabilir. Bununla birlikte elektrik tamiri sırasında yalıtkan eldivenler ve kıyafetler giymek de elektrik çarpmasından bizleri koruyacaktır. Son olarak elektrikli aletlerin tamirinden uzman desteği alınmalı, kendi başımıza tamir işimize girmemeliyiz. Ancak bu şekilde elektrik çarpmalarından korunabiliriz.

silvanda-elektrik-carpmasi-2-cocuk-oldu-2483

Elektrik Çarpmasından Korunmak İçin Neler Yapılabilir Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER