Bilgi Zamanı

Ekmek israfı ile ilgili yazı

Ekmek israfı ile ilgili yazı
20 Şubat 2018 - 8:32 'de eklendi ve 9044 kez görüntülendi.

Ekmek israfı hakkında kompozisyon, ekmek israfı nedir hakkında kısa yazı yazıyoruz.

Ekmek, insanların en temel besin kaynağıdır. Bu yüzden bizim toplumuz da dahil olmak üzere pek çok toplumda ekmeğe büyük bir manevi değer biçilir. Ancak günümüzde insanlar her konuda olduğu gibi ekmeği de israf etmeye başladı ve bu durum büyük bir sorun haline geldi. Toplumumuzun bir bölümü açlıktan ekmek bile bulamazken bazı kesimleri ise ekmeği kullanmadan çöpe atmak durumunda kalıyor. Ekmek belli bir süre sonra bayatladığı için günlük tüketilmesi gerekiyor ve günlük tüketilmezse atılmaktan başka çaresi yok. Ancak insanlar açgözlülük yaparak ekmeği bol bol alıyor ve yenmeyince de kalanı çöpe atıyor. Bu durumda ortaya büyük bir israf çıkıyor. Sadece ülkemizde yapılan ekmek israfı yüzünden yılda bir baraj yapılacak kadar para çöpe gitmiş oluyor. Bu durum ayrıca ülke ekonomisinin büyük yara almasına neden oluyor.

Ekmek israfının önüne geçebilmek için mutlaka yeterli miktarlarda ekmek almalıyız. Dışarıda birçok insan aç ve ekmeksiz gezerken bizim bu kadar fazla ekmek almamız büyük bir ayıptır. Bununla birlikte ekmek alıp yemezsek ve bayatlarsa bayat ekmeğin bile değerlendirileceği birçok nokta var. Bunlardan biri de bayat ekmekler yapılan tatlılar ve yemekler. İnternette birçok sitede bu yemeklerle ilgili tarifleri bulabilirsiniz. Ayrıca bayat ekmek ufalanarak etrafımızda hayvan besleyen diğer kişilere verilebilir veya çevremizdeki sütçülere inek yemi olarak teslim edilebilir. Ayrıca ufalanan ekmekler etrafa serpilerek kuş yemi olarak da kullanılabilir. İsrafın önüne geçmek adına bu yöntemler oldukça etkilidir ve en azından israfı büyük ölçüde önleyecektir.

indir (2)

Ekmek İsrafını Önlemek İçin Ne Yapılabilir İle İlgili Kompozisyon Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 6 Yorum )

 • Musa Rami Sultan ;

  Kompozisyon çok güzel

  20 Şubat 2018 08:32
 • ilayda polat ;

  Bence cok mantikli ve guzel olmus cok begendim yazanin eline emegine saglik tskr

  24 Nisan 2016 12:06
 • alev ;

  çok güzel olmuş öğretmenimden 97 oldım

  21 Mart 2015 16:58
 • delilik ;

  bence iğrenç olmuş çok acayip kısa
  işime yaramadı ki:(

  12 Ekim 2014 15:49
 • eda ;

  çok kısa kompozisyon cümleleri güzel ama kısa
  ,

  07 Ekim 2014 17:41
 • mira ;

  bence tam kompazisyonnnn olmuş
  harika yazan kişinin elllerine sağlııııkkkkkkk
  :D

  21 Mayıs 2014 22:22