Bilgi Zamanı

Eğitim Sistemi Girişimcilik Ruhunu Öğrencilere Aşılamalı

Eğitim Sistemi Girişimcilik Ruhunu Öğrencilere Aşılamalı
28 Şubat 2016 - 20:06 'de eklendi ve 550 kez görüntülendi.

Son zamanlarda eğitim hakkında en çok konuşulan durumlardan biri liselerin ya da sınavdan derece ile çıkan öğrencilerin başarıları olmaktadır. Eğitimde gerçekleştirilmiş olan başarının, bazı haber kaynakları ya da ilgili kişiler tarafından alınan dereceyle ilişkilendirildiği belirtiliyor. Peki eğitimde gerçekleşen esas başarı bu mudur? Bir öğrencinin girmiş olduğu sınavlardan iyi bir derece alması her şeye yetmekte midir? Ya da lisenin başarısının, o lisede bulunan öğrencilerinin, ülke genelinde yapılan sınavlarda aldıkları derece ile ölçülmesi yeterli midir? Bu ve buna dair tüm eğitimcileri ve eğitim alan öğrencilerimizi ilgilendiren sorulara cevap bulmanız ya da bu konu ile ilgili çok daha fazla bilgiye ulaşmanız amacıyla, sizler için bir haber düzenledik. Bilinçli bir eğitimci ya da öğrenci olmak istiyorsanız bu haberimizi okumanızı tavsiye ederiz.

 

Bir ülkenin geleceğe taşınması için elbette ki sadece girilen sınavlardan başarı elde etmek yetmiyor. İnsanların bu duruma şartlandırılmaları kesinlikle doğru değildir. Girilen sınavlardan başarı elde etmek oldukça mühimdir, fakat elde edilen bu başarıyı doğru şekilde değerlendirmek gerekir. Yani bir sınavda şampiyon olmak, geleceğe sadece şampiyon olduğu anı taşıyabildiği ve kişinin başka bir başarı elde etmediği görülebiliyor. Bir okulun var oluş amacının geleceğe girişimci nesiller yetiştirmesi gerekiyor. Fakat şu anda girişimci sayısı gerçekten çok az.

Öğrencilerin Türkiye ekonomisinden haberdar olmaları ve girişimci ruhunu taşımaları gerekiyor. Bu ruhu da onlara kazandırması gereken yerler elbette ki okullardır. Eğitimin temelinde girişimcilik bulunması gerekmektedir. Örneğin girişimcilik klüpleri açılabilir. Bu konuda çalışmalar yapılması, hem öğrenci için, hem okul için, hem de ülkenin geleceği için çok önemlidir.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER