Bilgi Zamanı

Edison’un Ampulü İcadı

Edison’un Ampulü İcadı
10 Şubat 2014 - 11:49 'de eklendi ve 1307 kez görüntülendi.

Edison Ampulü İcat Etmeseydi Ne Olurdu? Edison Ampulü İcat Etmeseydi Nasıl Yaşardık? Edison Ampulü İcat Etmeseydi Hayatımız Nasıl Devam Ederdi?

Ampul icat edilmeden önce insanlar evlerini ve sokakları gece aydınlatmak için gaz yağıyla çalışan fenerler kullanırdı. Aynı mantıkla düşünecek olursak Edison ampulü icat etmeseydi insanlar hâlâ gaz yağıyla çalışan fenerlerle evlerini aydınlatacaktı. Geceleri sokaklar şimdiki kadar aydınlık olmayacak, arabalar gece karanlık olduğu için yola çıkamayacaktı. Evlerde yangın tehlikesi artacak, bilgisayar, cep telefonu gibi teknolojik aletler de icat edilemeyecekti.

Edison 1879 yılında ampulü icat ederek insanlığa en büyük hizmetlerden birini yaptı. Bugünden sonra sokaklar, evler, karanlıkta kalan her yer elektrik enerjisiyle çalışan ve mumlara göre daha güvenli olan ampulü icat ederek büyük bir başarıya imza attı. Bugünden sonra çevremiz daha güvenli, ortamlar daha aydınlık oldu. Hayatımızdaki küçük bir ayrıntı olan ampul bile bizim için ne kadar önemli değil mi?

indir (2)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER