Bilgi Zamanı

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

Beşiktaş Altyapı Seçmeleri 2016, Beşiktaş Altyapı kaleci futbolcu seçmeleri 2017 ne zaman.

Beşiktaş futbol kulübü bünyesinde yıldız futbolcu yetiştirmek istiyor. Bu yüzden gelecek vaat eden küçük yıldız adaylarını yetiştirmeye başlayacak kulüp futbola ilgi duyan çocukları seçmelere davet ediyor. Siz de futbola ilgi duyan bir kartalsanız bu başvuruları kaçırmayın. Ayrıntılı bilgi için 0216 611 16 82 veya 0212 2616196 numaralarını arayarak bilgi alabilirsiniz.

images (1)

Çok mu zayıfsınız nasıl kilo alınır diye mi merak ediyorsunuz ? Sizler için en hızlı kilo nasıl alınır bu konuda çok faydalı bilgiler vereceğiz.

Kilolu olmadığınız halde kıyafetler üstünüze yakışmıyorsa, zayıflığınızdan yakınıyorsanız ve kilo almak için ne yapacağım diyorsanız bu yazı tam size göre!

Vücut kitle indeksinize göre normal ağırlığınızın 10-15 kilo altındaysanız zayıf, 15- 20 kilo altındaysanız ciddi bir zayıflıkla karşı karşıyasınız demektir. Örnek verilecek olursa 1.60 cm. boyunda bir kişinin ideal kilosu 54 kg.’dır ve bu kişi 46- 48 kilo arasında bir kilodaysa zayıf, 43- 46 kilo arasındaysa hafif zayıf, 42 kilonun da altında ise ciddi zayıf olarak nitelendirilmektedir.

Nasıl Kilo Alınır

Sağlık problemi oluşturmadığı takdirde, kişi normal kilosunun 10 kilo altında bile olsa,bunun doktorlar tarafından sakıncalı görülmediğini belirten beslenme uzmanı Dr. Feryal Erverdi, bu zayıflığın çocuklarda bulunması halinde gelişimlerinin olumsuz etkilenebileceği, yetişkinlerde ise aynı durumun iş verimini düşürebileceği görüşünde.

Zayıflık pek çok nedenle görülebilir. Sıklıkla genetik faktörler rol oynarken, hormonal problemler de zayıflığa yol açabilmektedir. Hormonlar vücudun çalışma hızını, kalori alımı ve yakımını düzenler.Özellikle bazal metabolizmanın hızını sağlayan T3 ve T4 hormonlarının fazla ya da az salgılanması daha hızlı kilo alabilmenize ya da verebilmenize neden olur.Bu hormonlarınız fazla salgılandığı takdirde besinler hızla yakılarak kilo almanıza engel olur.

Aynı yiyecekleri yiyen iki kişiden birinin kilo alırken diğerinin kilosunu koruyabilmesi vücut bileşenleriyle de ilgili. Yağ dokusu veya yağ depolayan hücrelerin fazla olması kilo almayı kolaylaştırırken, bu hücrelerin az olması da zayıf kalmaya neden olur.

Zayıflığın Etkileri

Kötü görünüm: Bir dereceye kadar mankenleri andıran bir zayıflık hoş gözükebilir fakat hayati sınır aşıldığında görüntü pek de hoş değildir. Kişilerin kendine göre kıyafet bulamaması ve kıyafetlerin yakışmaması gibi sorunlar ortaya çıkar.

Ciltte kırışıklık: Yeterli beslenemeyen cilt, aşırı zayıflarda erken yaşlanmaya ve kırışıklıklara yol açar. E ve C vitaminleri cildi diri tutar ve antioksidan etki gösterir. Aşırı zayıflıkta cilt gerekli vitamini ve nemi alamadığı için kuruluk,gevşeklik,kırışıklık gibi sorunlar  ciltte baş gösterir.

Çabuk yorulma:  Yine vücut yeterli beslenemediği için bir çeşit tasarrufa gider ve daha az enerji harcamaya çalışır.Zayıf kişilerde günlük tempoyu karşılayamayan metabolizma sonucu kişiler çabuk yorulur ve problemler yaşar.

Baş dönmesi: Özellikle ani kalkışlarda ortaya çıkan bu problem yeterli beslenememe sonucu dolaşımdaki kanın hayati organlara maksimum oranda gönderilmesiyle oluşur. Kişide ani ayağa kalkma ve ani hareketlerde göz kararması ve baş dönmesi meydana gelir.

Anemi: Yetersiz beslenme kansızlığı da beraberinde getirir.

İshal: Metabolizması hızlı çalışan kişilerde buna bağlı olarak ishal görülür.

Adet düzensizliği: Özellikle tiroid hormonlarının fazla salgılanmasına bağlı olarak metabolizmanın hızlı çalışması adet kanamalarında düzensizlik oluşturur.

Nabız atışında bozukluk: Zayıflığın bir diğer sonucu olarak kişide nabız atımında düzensizlik,yavaşlama ve hızlanma yani bradikardi ve taşikardi görülebilir.

Kalp- damar- hastalıkları riski: Zayıf kişinin sigara veya alkol kullanımına da bağlı olarak diğer insanlara oranla kalp-damar hastalıklarına yakalanma riski de artar.

Sinirlilik: Yetersiz beslenmenin etkisiyle kişiler çabuk sinirlenebilirler. Ayrıca el titremesi de görülebilir. Gerekli vitamin ve mineraller karşılanamadığında ve vücut besinsiz kaldığında yorgunlukla birlikte sinir sisteminde problemler de ortaya çıkabilir. Nitekim vitaminlerin bazılarının insanı rahatlatıcı ve sakinleştirici özelliği vardır. Yeterli vitaminini alan obezlerde de neşeli bir hava hakimdir.

Bağışıklık sisteminin zayıflaması: Zayıf kişilerde bağışıklık sisteminin zayıflığı nedeniyle hastalıklara yakalanma riski daha fazladır ve aynı hastalığı bir başka kişiye göre daha ağır geçirebilirler.

Nasıl Kilo Alınır?

Zayıflığın nedeni araştırılmalı ve nedene yönelik bir tedavi uygulanmalıdır. Sorun hormon kaynaklı ise hormon tedavisi yararlı olacaktır. Parazitlerin neden olduğu zayıflık durumlarında ise çeşitli ilaçlarla bu durum düzeltilebilir. Ancak durum beslenme bozukluğundan kaynaklanıyorsa düzenli ve sağlıklı bir beslenme programının uygulanması kilo alımını sağlayabilir.

Ayrıca kilo alınırken yağ depolanması da kaçınılmazdır ve iyi bir beslenme programıyla yağlanma minimuma indirilebilir.

Beslenme alışkanlıkları ve günlük enerji gereksinimi gibi faktörler göz önünde bulundurularak 1000 kalori gibi bir fark eklenerek tedaviye başlanır.Öğünler sıklaştırılır ve üç ana öğün,üç ara öğün olarak düzenlenir. Ara öğünlerin kalori değeri yüksek yiyeceklerden oluşmasına dikkat edilir.

Yağlarda artış yapılırsa kişi bulantıyla karşı karşıya kalabilir. Enerji daha çok karbonhidratlar üzerinden artırılır.

Günlük protein 1,5 gr\kg şeklinde ayarlanır ancak protein daha yüksek de verilebilir. Protein fazla artırılırsa bazı amino asitler serotoninin artmasına neden olarak iştahsızlığa yol açabilir.

Ayrıca diyet vitamin ve mineral içeriği yüksek besinlerden oluşmalıdır. B grubu vitaminler iştahı artıracağı için ağırlık bu gruba verilir.

Tüm bunlar da göz önünde bulundurularak hacimde az ama besin değeri yüksek olan bir beslenme programı hazırlanır.

Mükemmel Sofra

Sofra düzeninden yemeklerin sıcaklığına kadar her şeyin mükemmel olması gerektiğini belirten Dr. Feryal Erverdi akşam yatmadan birkaç saat önce bir şeyler atıştırılmasını tavsiye ediyor. Uykuda yavaşlayan metabolizma sonucu gece yatmadan önce yenen yemek kilo olarak geri dönüyor. Yağlı yiyeceklerden çok protein ağırlıklı yiyeceklere ağırlık verilmesi gerekiyor. ancak enerji sağlaması açısından mutlaka karbonhidrat da tüketilmeli. Bunun için mısır, pirinç, yulaf, buğday gibi besinler tercih edilebilecekler arasında.

Kilo Almak Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

Rüyada Göz iltihabı Görmek Anlamı :

 

İbni şirin (rahmetullahi aleyh )’in tabiri: Rüyada göz iltihabı rüya sa­hibinin haktan yüz çevirmesine ve iltihabın miktarına göre dinin fesada uğramasına delalet eder. Çünkü göz iltihabı gözün kör olmasına sebep olur. Ayeti kerimede şöyle buyrulur. (Sana karşı çıkanlar) hiç yeryüzünde dolaşmadılar mı? Zira dolaşsalardı elbette düşünecek kalpleri ve işitecek kulakları olurdu. Ama gerçek şu ki, gözler kör olmaz; lâkin göğüsler içindeki kalpler kör olur.)

Bir tabirde göz iltihabı gözün kör olmaya yaklaşmasına delildir. Eğer iltihap görmesini engellemiyor ise, bu kendisinin beri olduğu halde dini bir konuda kendisine yalan bir nispet yapılmasına ve bundan dolayı mükâfatla­nacağına delalet eder. Gözün görmesindeki tüm noksanlıklar dindeki nok­sanlıkla tevil edilir.

Bir tabirde göz iltihabı geçim darlığına, gaflete ve kişiye oğlu tarafın­dan gelecek üzüntüye delalet eder, denilmiştir.

Rüyanızda Göz iltihabı Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Göz iltihabı Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Göz iltihabı Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Göz iltihabı Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Göz iltihabı Rüya Tabiri , Rüyamda Göz iltihabı Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

 

Rüyada Güneş ve ay tutulması Görmek Anlamı :

 

Rüyada güneşin tutulduğunu görmek, en büyük sultanın maruz kalacağı bir işe delalet eder. Ayın tutul­duğunu görmek ise vezirin başına gelecek işe delalet eder. Bazı tabirciler; “güneş tutulması kişinin hanımının ya da anasının ölmesine delalet eder.” Demişlerdir. Bir bulutun güneşi kapattığını ve güneşin ışığının kaybolduğunu görmek, sultanın hastalanmasına delalet eder. Bulutların arasında hareket ettiğini, ancak çıkamadığı görülürse sultan ölür. Bazende güneş âlimlerden birine delalet eder. Bazı tabirciler; “güneşin bir bulutu kapattığı görülürse, o beldenin sultam halkına zulüm ettiği için görevinden düşmesine delalet eder” demişleridir.

Rüyanızda Güneş ve ay tutulması Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Güneş ve ay tutulması Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Güneş ve ay tutulması Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Güneş ve ay tutulması Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Güneş ve ay tutulması Rüya Tabiri , Rüyamda Güneş ve ay tutulması Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

 

Rüyada Diş Görmek Anlamı :

 

Kişinin ev halkına ve akrabalarına delalet eder İst dişler baba tarafından, alt dişler anne tarafından akrabalara; İst çenedeki iki ön diş baba ve amcaya; alt çenedeki iki ön diş kendi çocuklarına, Bu dişlerde görülen çürüme ve düşme yahut kırılma, dişinn temsil ettiği yakının başına gelecek sıkıntı, hastalık, uzağa gitme yahut vefatınaa; bu dişlerde görülen güzellik, temsil ettiği akrabanın durumunun iyiliğine veya onu mutlu edecek bir duruma, Diş oynaması hastalığa, Diş kiri yahut kokusu kötü şöhreteve sünnete uymamaya, Diş parlaklığı ve güzel kokması güzel övgüye, sünnete uyarak mutlu yaşamaya, Dişlerde görülen düzensizlik, ev halkındaki uyumsuzluğa, Fazla diş akrabadan görülecek iyiliğe, Küçük diş güzelliğe, büyük diş müjde yahut korkutmaya, Kadının dişinin kucağına düşmesi salimen doğum yapmasına, hamile değilse ele geçecek dünyalığa, Diş ağrısı aile bireyleri yahut akrabadan gelecek sıkıntıya, Gümüş diş asalet ve güzel ahlaka, altın diş kadın için kız çocuğuna yahut mutululuğa, odun. taş vs.den yapılmış diş faydasız akraba ve boş gayretlere, Ağrıyan dişe ilaç sürmek yahut onu çektirmek gam ve kederden kurulmaya, Ağzında tek diş kaldığını görmek ömrünün bir yıl sonra biteceğine, Diş bazen yıllara, Efendimizin güzel söz ve davranışlarına; Diş kamaşması aile fertlerinden kaynaklanacak geçici sıkıntıya, Dişlerinin tamamen düştüğünü görmek bütün akrabalarından daha çok yaşamaya, Diş düşmesi borçlunun borcunu ödemesine, Düşen yahut çıkan dişi gömmek yahut bir şeye sararak saklamak akrabadan yahut aHastalığa yakalanacağının işaretidir. Dişlerinizin döküldüğünü görmek, yakında kötü bir haber alacağınız anlamındadır. Hastalığa yakalanacağının işaretidir. Dişlerinizin döküldüğünü görmek, yakında kötü bir haber alacağınız anlamındadır. Hastalık işaretidir. Dişlerinizin döküldüğünü gördüyseniz, yakında kötü bir haber alacağınızın işaretidir. Bu bir ölüm haberi bile olabilir.Sağlıkla ilgili sorundur. Diş çektirdiğini gören kimse ölüm haberi alır. Çürük diş hastalıktır.Rüyada dis görmek ev halki ve akrabalikla yorumlanir. Üst kat disler erkek, alt kat disler kadin ve azi disleri ev halkinin reisi olarak tabir edilir. Rüyada her hangi bir disinin yaninda yeni bir dis çiktigini görmek, bir akrabadan hayir ve menfaat görecegine; disleri arasinda seyrek ve açik yerleri görmek, akraba ve ev halki arasinda bir geçimsizligin çikacagina delalet eder. Halk arasinda büyük dis makbul oldugu için dislerin büyük oldugunu görmek, rüya sahibinin sevildigine ve sayildigina isarettir. Dislerini bozuk ve sallanir bir sekilde görmek zafiyete; disleri temiz ve güzel bir sekilde görmek, keder ve sikintidan kurtulmaya, cömert ve iyilik sever biri olduguna; dislerin uzun ve beyaz oldugunu görmek, kuvvet ve cesarete; yeni dogmus bir çocugun dis çikardigini görmek, bela ve musibete yorumlanir. Rüyada disinin düstügünü ve onu düstügü yerden aldigini görmek, yeni bir çocugunun dogacagina; düsen disi arayip da bulamamasi akrabasindan birinin vefatina; dislerinin her birinin veya bir kaçinin uzadigini görmek, akraba ve ev balkinin mallarinin elinden gidecegine; dislerinin birinin veya bir kaçinin kisaldigini görmek, akrabalarinin mallarinin azalacagina isarettir. Ibni Kesir’e göre; rüyada dislerin küçüklügü güzellikle, büyüklügü ise müjde ile tabir olunur. Dislerinden birinin kucagina, elbisesinin etegine veya eline düstügünü görmek, iki sekilde tabir olunur: Hamile kadinin dogurmasina veya eline mal geçip bundan faydalanmasina. Bütün dislerinin döküldügünü görmek üç sekilde yorumlanir: Kendisinin veya akrabalarindan birinin ölümü, elinden bütün mallarinin çikmasi, fena ve dar bir rizk. Agriyan bir disine ilaç koydugunu görmek veya o disi çektirmek hayir ve menfaate, kederden ve sikintidan kurtulmaya; dökülen dislerinin yerine yeni dislerin çiktigini görmek, akrabalarinin kendisine karsi olan kin ve düsmanliklarinin geçtigine delalet eder. Agzinda tek dis kaldigini görmek, ömründen bir sene kaldigina; agzinda altin bir dis bulundugunu görmek, büyük bir isten para kazanacagina isarettir. Agizda bulunan her dis bir yil ömre delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen dis, ecelin sona ermesine ve ezelde takdir edilen ömre isarettir. Dislerin hepsi, aileye, kabileye, kiz ve erkek evlada isarettir. Disler mala, binilecek hayvana, hayvanlara, icara verilen emlak ve tarlaya, hububat, ölüm ve hayata, ayriligi ve birlesmege isarettir. Disler emanet ve gizli seylere isarettir. Disler insanin ev halkidir. Üst çenedeki disler, rüya sahibinin babasi tarfindan olan akrabalaridir. Alt çenedeki disler ise, anne tarafindan akrabasidir. ikisi alt ve ikisi de üst çenede bulunan dört ön dislerden alt çenedeki iki ön dis, rüya sahibinin neslinden meydana gelmis olan en yakin kimselerdir. Üst çenedeki olan iki ön disler de baba ile amcadir. Bunlarin sag taraftaki baba, sol taraftaki amcadir. Rüya sahibinin babasi ve amcasi yoksa, o iki ön dis, iki erkek kardesidir veya iki çocuktur ya da sefkatli iki dostudur. Köpek disleri, rüyayi görenin amca ogullaridir veya amca ogullari gibi iki dostudur. Köpek dislerinin yanindaki dis rüya sahibinin ailesi arasinda her yönüyle kendisine itimad edilen ve onun üstünde baska bir kimse bulunmayan baskanidir veya onun yerine geçen baskanin dostudur. Ön azi disler dayi ve dayi ogullari veya ögüt vermede onlann yerine geçenlerdir. Arka azi disler rüya sahibinin dedeleri ve kendileriyle iftihar edilen küçük erkek çocuklaridir. Alt çenede bulunan iki ön disler, anne ve haladir. Bunlann sag tarafta olani anne, sol taraftaki haladir. Eger rüyayi görenin anne ve halasi yoksa, o disler onun kiz kardesi veya kiz kardeslerinin iki kizidir. Ön iki dislerin yanlarindaki sivri disler, rüya sahibinin amcasi veya hala kizidir. Bunlari takip eden diger sivri disler, rüya sahibinin allesinin büyügü ve her yönüyle kendisine lümad edilen baskani veya onun yerine geçecek bir kimsedir. Alt çenede bulunan ön azi disler, rüya sahibinin teyzesi veya dayi kizidir. Arka azi disler, rüya sahibinin aile halkindan uzak akrabalari ve büyükannelerdir. Dislerden birisinin rüyada oynamasi hastaliktir. Disin düsmesi veya kaybolmasi yukarda da izah edildigi gibi, disin temsil ettigi sahislardan birisinin ölmesi veya rüya sahibinin bir daha göremiyecegi bir sekilde ortadan kaybolmasidir. Eger rüyada disini çikarsa ve onu bir yere gömmesi, disin tabirde temsil ettigi akrabasinda eline mal geçer. Eger disi gömerse, disin tabirde temsil ettigi akrabasi ölür. Diger dislerin tabiri de böyledir. Ön dislerinin fazla uzun, güzel ve beyaz oldugunu gören kimsenin baba ve amcasi mal, dünya ve söhretçe çokça güçlenirler. Rüyada iki ön disleriyle beraber birer benzerlerinin daha bittigini gören kimsenin, aile halki artar. Bazen de dis, ogul veya erkek kardesle tabir edilir. Dislerinin çesitli sekilde uzadigini gören kimse, ailesi ile münakasa eder, onlarla geçinemez. Dislerin uzadigini ve büyüdügünü gören kimsenin, evinde meydana gelecek münakasaya isarettir. Dislerinin siyahlanmis ve çürümüs oldugu halde düstügünü gören kimse, bütün sikinti ve sereflerden kurtulur. Rüyada bütün dislerinin oynadigini gören kimsenin aile halki arasinda münakasa çikar. Rüyada kalbinde dis bittigini gören kimse ölür. Dislerini çikardigini gören sahis, zorla malini sarfeder veya ödemesi gereken bir seyi öder. Dislerim sararmis ve siyahlasmis gören kimsenin, aile balkinin yapacaklari bazi çirkin hareketlerden dolayi meydana gelecek bir ayiptan dolayi rüya sahibinin yüzü kizarir. Dislerinde pis ve kötü bir koku oldugunu gören kimsenin ailesinin kötü isimle anilmasina isarettir. Dislerinin çürümüs oldugunu gören kimsenin, ailesinin durumu zayiflar. Halkin kendisin disleriyle yedigini veya isirdiklarim görse, o sahsin halka mesleki ögretmeye imkani varken ögretmedigine isarettir. Dislerinin kirildigini gören kimsenin, akraba ve dostlarindan birisi ölür. Bu rüya hastaliga ve bu hastaliktan kurtulamayip ölmege isarettir. Bazi tabirciler, tabirde uygun olan, agzi ev halki mesafesinde tutulmalidir, dediler. Bundan dolayi agzin sag tarafinda bulunan disler, erkeklere solda bulunanlar da bütün insanlar hakkinda kadinlara isarettir. Sag taraftaki disler, erkek ve kadinlarin yaslilanna, sol taraftakiler de gençlerine isarettir. Önde bulunan sivri ve yanlanndaki disler, çocuklara, ön azi disler, hizmetçilere, arka azi disler ise, halkin yaslilarina isarettir. Disler insanin tedbirli olmasina ve gizli islere isarettir. Ön azi disler, halkin ekserisi için açik olmayan seylere isarettir. Köpek disler, ekseri halk için açik olmayan seylere, ön disler, açik ve sözle yapilan islere isarettir. Dislerinin kirildigini ve parçalandigini gören kimse, borcunu taksitle öder. Dislerin altindan oldugunu görmek, hatipler için makbuldür. Halk için ise, evlerinde meyadana gelecek yangina veya sanlik hastaligina yakalanmaya isarettir. Dislerinin camdan veya agaçtan oldugunu görse, rüya sahibini kahredecek ölüme isarettir. Gümüsten oldugunu görse, mali hakkinda söylenecek bir sözden dolayi rüya sahibinin ugrayacagi zarara isarettir. Ön dislerinin düstügünü ve onlann yerine digerlerinin bittigini görse, rüya sahibinin islerinde aldigi bütün tedbirlerinin bozulmasina isarettir. Dislerim diliyle çikanp attigini görse, hakkinda söylenecek bir sözden dolayi, aile islerinin bozulmasina isarettir. Köpek disinin yarikligini gören sahsin oglu ölür. Dislerin gedik oldugunu gören kimse, azar azar borcunu öder. Bir kimsenin rüyada dislerinin kamastigini görmesi, ihtiyaç zamaninda aile balkinin ona yardim etmeyeceklerine ve onu rezil olarak terkedeceklerine isarettir. Dislerinin yerlerinden ayrilarak üst dislerin alta, alt dislerin de üst tarata geçtigini gören kimsenin, ev halkindan olan kadinlarin erkeklere galip gelmelerine isarettir. Rüyada dislerinin aralikli oldugunu gören kimsenin, aile balkinin dagilmasina, aralarinda fesat çikmasina veya malinin noksanligina isarettir. Rüyada dislerinin arasindan et çikardigini gören kimse, bir milletin giybetim yapar ve diliyle onlara eziyet verir. Bazi tabirciler, disler, kadinlar için inci kelebine isaret eder, dediler. ibni Sirin (R.A.), rüyada disi kökünden çekip koparmak, akrabalari ziyaret etmemege, dis çikarilirken çikan kan da, akrabalari ziyaret etmemeden dolayi meydana gelecek günaha, cep ve avuç içinde görülen disler de, kiz kardese ve evladin çokluguna isaret eder, dedi. Hapis bir kimsesi bulunan bir sahis, rüyada dislerin kesmemesi, rüya sahibinin aile halkinin durumunun zayif olduguna isarettir. Rüyada dislerin sariligini gidermek, dislerinden meydana gelecek üzüntü ve kederi defetmek için mal sarfetmeye isarettir. Köpek disinin fazlaligi sahibinin çok akilli olduguna isarettir. Süt disinin eline düstügünü ve bunu bir bez parçasina sanp muhafaza ettigini gören kimse, çocugundan yahut erkek veya kiz kardesinden istifade eder. Bütün dislerinin düstügünü ve dinde veya yaninda durdugunu görse, o kimsenin nesli çogalir. Hiçbir müdahale yapmadan bir disinin düstügünü ve eline aldigini yahut bir bez parçasina sararak muhafaza ettigini gören kimsenin yaninda hamile kadin varsa bir çocugu olur. Eger hamile kadin yoksa bozustugu erkek kardesiyle veya bir yakiniyla barisir. Borçlu olan bir sahsin rüyada disleri düsse, o kimsenin borcunu ödemesine isarettir. Dislerinden bir disinin düstügünü gören kimse, bir sahsa olan borcunu, veya herkese olan borcunu tamamen öder. Dislerinden birkaç disinin düstügünü gören kimse, alacaklilannini birkaçinin borcunu öder. Disler agrimadan birbiri ardinca dökülüp düsse kabu edilmeyecek amellere isarettir. Ege agriyarak düsseler, o sahsin evinde bulunan bazi seyin gitmesine ve elden çikmasina isarettir. Bazen disleri çikarmak rüyayi görenin ömrünün akranlanndan uzun olmasina isarettir. Bazen de bu rüya, ticaret ve ziraatta bulunan kimsenin kazanç ve faydasinin çokluguna, bazen de rüya sahibinin çocugunun olmamasina isarettir. Yahut zengin iken fakir olmaya ileride fayda görmek için biriktirdigi malinin bozulmasiyla zarar ve ziyana ugramasina isarettir. Dislerinin kendi eliyle çikardigini gören kimse, malini kötü bir sekilde tasarruf eder ve ailesiyle mesru olmayan bir sekilde muaserette bulunur, yahut pisman olacagi kötü bir is isler. Uyaniklikta agiran bir disinin rüyada çikmasi, kendisine eziyet veren kimseyi idare etmesine ve onun ezasindan kurtulmasina isaret der. Bazen de bu rüya, alacaklisinin pesinde gezmesinden, rüya sahibinin kurtulmasina isarettir. Rüyada çikardigi disin yenilenmesi, mükafata, zarardan sonra kazanca delildir. Rüyada dislerinin yerinde altin veya gümüsten disler çiksa, bu rüya bazende mala erisecek afet ve belaya yahut kendisine ariz olacak hastaliktan dolayi dislerinden birisinin baglanmasina isarettir. Bir kimsenin, kendisinde fazla bir göz, burun, kulak, dis görmesi, “Biz onda (Tevratta) onlarin üzerine (sunu da) yazdik. Cana can, göze göz, buruna burun, kulaga kulak, dise dis (karsiliktir)” ayeti kerimesinin mealine göre, göz, burun, kulak ve disinden birisini kaybetmesine yahut onlarin ser’an kiymetlerine isarettir. Fazlalik sebebiyle noksanlik meydana gelir. Bazen de, dis, uyuklamaga, sünneti seniyeye isarettir. Bundan dolayi bir kimse rüyada kendisinin uyukluyor görse, o kimse de unutkanlik baslar. Yahut uyur ya da uyuklamak gelir yahut da mübarek bir seneyi karsilar veya güzel olan bir yola ya da sünneti seniyeye uyar ve onun yolunda gider.Hastalığın işaretidir. Dişlerinizin döküldüğünü gördüyseniz, yakında kötü bir haber alacağınızın işaretidir.Hastalığın işaretidir. Dişlerinizin döküldüğünü gördüyseniz, yakında kötü bir haber alacağınızın işaretidir.

Rüyanızda Diş Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Diş Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Diş Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Diş Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Diş Rüya Tabiri , Rüyamda Diş Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

 

Rüyada Fare Görmek Anlamı :

 

İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Fare günahkâr veya hırsız, ya da sır taşımayan kadına delalet eder. Siyah beyaz renklerde fare sürüsü görmek gecelere ve gündüzlere delalet eder. Bir tabirde fare görmek aile fertlerine evinden fare çıktığını görmek nimetin zevaline delalet eder.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Evinde farelerin oynadığını gören kişinin rızkı çok olur. Zira fare rızık olmayan yerde olmaz. Evinden fareyi çıkardığını gören kişinin bereketi ve nimeti azalır.

Rüyada fareye sahip olduğunu gören kişi, hizmetçi sahibi olur. Çünkü fare in­sanın yediği şeyden yediği gibi hizmetçide efendisinin yediği şeyden yer. Beyaz ve siyah fareler gece ile gündüze delalet eder. Burnundan veya tena­sül uzvundan fare çıktığını görmek kötü huylu bir kızı olmasına delalet eder. Farenin bir yeri deldiğini gören kişi, hırsızdan sakınsın. Zira fare hır­sızdır.

Fareler renkleri aynı olduğu müddetçe kadınlara delalet eder. Siyah olsun beyaz olsun farenin gidip geldiğini gören kişinin ömrü uzun olur. Çünkü beyaz fareler günlere, siyah farelerde gecelere delalet eder. Bazı tabirciler; fare aile fertlerine delalet eder ” demişlerdir.

Bir fare öldürdüğünü gören kişi, kötü ahlaklı bir kadının gıybetini ya­par ya da kötülük yolunda onunla mektuplaşır. Evinde fareler olduğunu gören kişinin evine hayırsız kadınlar gelir. Fare derisiyle karşılaştığım gören kişi, kötü bir kadından az bir mala nail olur.

Rüyanızda Fare Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Fare Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Fare Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Fare Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Fare Rüya Tabiri , Rüyamda Fare Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

Dini Sorular Ve Sorunlar İçin Alo 190 Hizmete Girdi. Diyanet Şikayet Hattı …
Diyanet İşleri Başkanlığı, vatandaşlardan gelen yoğun talebe daha hızlı cevap verebilmek amacıyla ‘Dini Danışma Hattı’nı yeniledi. “Alo 190 Dini Danışma” olarak yeniden düzenlenen hatta, yurt içinden ve cep telefonlarından ücretsiz olarak ulaşılabilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığının dini soruları cevaplandırmak üzere kurduğu 444 1 789 numaralı fetva hattında değişikliğe gidildi. Vatandaşlardan gelen yoğun talebe daha hızlı cevap verebilmek ve ücretsiz olarak daha geniş toplum kesimlerine ulaşabilmek amacıyla oluşturulan Dini Danışma Hattı’nın yeni numarası “190” olarak belirlendi.

Sabit ve cep telefonlarından 190 numarasını çevirerek, bulundukları şehrin il müftülüğüne bağlanacak olan vatandaşlar, müftülüklerde bulunan “Dini Soruları Cevaplandırma Komisyonu” üyelerine sorularını yöneltebilecek. Diyanet işleri şikayet nasıl yapılır telefon numarası

Alo 190 Diyanet Şikayet Hattı
190 Dini Sorunlar Diyanet İşleri Başkanlığı Şikayet Hattı
Dini Danışma hattı 190

Rüyada Diş dökülmesi Görmek Anlamı :

Rüyada diş dökülmesi akran­lardan daha fazla yaşamaya delalet eder. Dişlerin tamamının döküldüğünü ve onları avucuna aldığını gören kişi bütün dişlerinin dökülmesine dek uzun bir ömür yaşar ve aile nüfusu çoğalır. Bütün dişlerinin döküldüğünü ve on­ları göremediğini gören kişinin aile fertleri kendisinden önce ölürler ya da hastalanırlar. Dişlerinden birisinin kaybolduğunu görmek, sülalesinden biri­sinin gurbete gitmesine delalet eder. Eğer o dişi bulursa bu kimse gurbet­ten döner. Bulamazsa dönmez.

Üst dişlerinin eline döküldüğünü görmek, kendisine gelecek mala de­lalet eder. Kucağına döküldüğünü görmek erkek çocuğa, yere döküldüğünü görmek ölüme delalet eder.
Alt dişlerinin döküldüğünü gören kişi, karın ağrısına, eleme, sıkıntıya da maruz kalır.

Borcu olan kişinin dişlerinin döküldüğünü görmesi, borcunu ödemesine delalet eder. Bir tek dişini döküldüğünü görmek, sadece bir kimseye olan borcunu ödemeye veya borçlarını bir defada ödemeye delalet eder. Bütün dişleri dökülen kişinin ev halkının ve evdeki dostlarının tamamı helak olur. Bu rüya onların ölmeksizin uzun bir hastalığa maruz kalmalarına da delalet eder. Dişlerinin ağrısız olarak döküldüğünü görmek batıl işlere delalet eder. Dişlerin ağrılı bir şekilde dökülmesi evinden bir şeyin gitmesine de­lalet eder. Ön dişlerin ağrılı bir şekilde veya kan akarak veya etiyle birlikte düştüğünü görmek kişinin istediği işin iptaline ve bozulmasına delalet eder. Eğer ağrısız düşerse sahip olduğu şeyleri kaybeder.

Dişlerinin döküldüğünü ve onları eliyle aldığını gören kişinin çocukları ölür. Bazı tabirciler; “dişlerin döküldüğünü gören kişinin bazı arkadaşlarına zarar erişir.”demişlerdir. Ön orta kesici dişinin düştüğünü gören kişinin ço­cuğu, kardeşi ya da kız kardeşi olur.

Tek dişin tedavi dışında düşmesi ve onun el ile alınması hanımı hamile olan için çocuğa delalet eder. Değilse ilişkisini kestiği kardeşi ile ya da ak­rabalarından biri ile arayı düzeltmeye delalet eder. Bazı tabirciler;” dişle­rin dökülmesi kişiyi arzuladığı şeyi gerçekleştirmekten men eden şeye de­lalet eder. ” demişlerdir. Bazıları da ” borçların ödenmesine delalet eder” demişlerdir.

Dökülen dişlerini elinde tuttuğunu gören kişi, hatalı bir söz söyler. Söylediğine pişman olur ve onu gizler. Bazende dişlerin dökülmesi, mücahede ehli için oruca devam etmenin lüzumuna delalettir. Dişlerinin düştüğünü ve yemek yemekte zorlandığını gören kişi fakirleşir. Dişlerinin ağrısız ve nedensiz avucuna döküldüğünü görmek, sayısınca gümüş paralara delalet eder. Dişlerinin boğazına düştüğünü ve onları tek tek çıkartıp ye­rine koyduğunu görmek, kuyudaki taşların düşmesine ve onları yerine yer­leştirmesine delalet eder. Bazı tabirlerde şöyle denilmiştir: “Dişlerinin dö­küldüğünü görmek ömürden yirmi dokuz sene veya otuz sene veya otuz gün kaldığına veya otuz dinar borçlanmaya eğer kuyu sahibi ise o kuyunun yı­kılmasına veya şiddetli bir hastalığa yakalanmaya, malının tümünü harcayıp sonra yeniden mal kazanmaya delalet eder.

Rüyanızda Diş dökülmesi Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …

Rüyada Diş dökülmesi Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Diş dökülmesi Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Diş dökülmesi Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Diş dökülmesi Rüya Tabiri , Rüyamda Diş dökülmesi Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

19 mayıs önemi, bu yazımızda 19 mayıs atatürkü anma gençlik ve spor bayramı ile ilgili kısa kompozisyon paylaşacağız.

Türk milletinin tarihin kaderinin akışını değiştiren en önemli günlerinden biri de 19 Mayıs 1919’dur. Mustafa Kemal bu tarihte Samsun’a gelerek milli mücadeleyi başlatmıştır. Milli mücadelenin başladığı ve ulusal egemenlik için ilk adımın atıldığı bugün bayram olarak kutlanır.

Birinci Dünya Savaşı sonunda yenilen ülkemiz düşman işgaline uğramış ve işgaller sonucu halkın büyük bir tepkisi başlamıştır. Bu tepkiyi yönetmek ve yurdumuzu düşman işgalinden kurtarmak amacıyla yola çıkan Mustafa Kemal Bandırma vapuruyla Samsun’a gelmiş ve buradan Anadolu’ya geçerek milli mücadeleyi organize eden bir lider olarak tarih yazmıştır. Her yıl bugün bu nedenle Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanır. Törenlerde gençler sahne alır ve ülke gençliğinin büyük bir gövde gösterisi sahnelenmiş olur. Ülke gençlerinin milli bilincinin arttırılması amacıyla her 19 mayıs bayramı önem arz eder. Bugün gençlik şölenleri yapılır ve gençler ülkelerinin değerini anlar, bayramlarını doyasıya kutlar. Milli Mücadele’nin başladığı ve halkımızın özgürlüğe kavuştuğu süreci başlatan 19 mayıs bu nedenle büyük önem arz etmektedir.

en-guzel-19-mayis-bayrami-resimleri-hd-yuksek-cozunurluk-fotograflari-19mayis1-1eea4bff03-1349567034

19 Mayıs Bayramı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

Doping ADSL Bağlatmayı Düşünüyorsanız Karar Vermeden Önce Mutlaka Okuyun !!!

Milenni.com şirketi çatısı altında hizmet veren Doping İnternet almaya mı karar verdiniz. Ya da Doping ADSL internet bağlatmayı düşünüyorsanız bu yazdıklarımızı mutlaka okuyun. Doping internet yorumları , doping internet nasıldır. Doping İnternet ADSL kalitesi nasıldır ?

Doping İnterneti Tavsiye Etmiyoruz !

Bugüne kadar 4 farklı internet servis sağlayıcısını denedik. TTnet, Vodafone, Süper Online ve Doping ADSL ; bunlar içerisinde deyim yerindeyse müşteri düşmanı bir  marka varsa  bu da Doping ADSL’ dir. Hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmiyorlar ve size güler yüzle imzalattıkları sözleşmelerin ardına sığınarak , sizinle adeta dalga geçiyorlar. Bir kere Doping ADSL bağlatmanız yeterlidir. Gerisinin geri cefayı siz çekiyorsunuz.

 

Hat Tesis Ücreti Saçmalığı !!!

Taahhütlü Doping ADSL bağlattıysanız artık onlar size değil siz onlar mecbur hale gelmişsiniz demektir. Zira, interneti bağlattıktan sonra “İnternet hızım yavaş”, “Bağlantım kopuyor” vb. şikayetlerinizin olma ihtimali her zaman vardır. Durum böyle olursa o zaman vay halinize … Başımdan geçen bir olayı anlatayım …

Bir gaflette bulunarak taahhütlü Doping ADSL bağlattım. Bana 8 mgbit hız olacağı söylendi. Ancak o da ne , hızım 350 kb’yi aşmıyor. Aradım karşıdaki müşteri temsilcisi sorunu derhal çözeceklerini söyledi. 3 gün daha geçti hala aynı. Tekrar aradım bana verilen cevap : ” Sizin bulunduğunuz yere en fazla bu hızı sağlayabiliyoruz”. dediler. Ben de “Nasıl olur? Bitişik komşu TTnet’ten kullanıyor 6 mgbit hızı görüyor ?”   dedim. Temsilci bana onu bilemeyeceğim diye cevap verdi. Ben de bu durumda bu hızla bu internet benim işime yaramayacağından iptal edilmesini istiyorum dedim. Bana verdikleri cevap: “İptal edemezsiniz, eğer ederseniz ceza ve hat tesis ücreti adı altında 240 TL ‘ye yakın ödeme yapacağım söylendi. 240 TL’nin içerisinde , bir de modem var. Hatırlatayım verdikleri modem, reklamlı bir modem ve piyasa değeri en fazla 40 lira eder. Hiç kullanamadığım ve 6. günün sonunda iptal etmek istediğim internet için 240 Tl talep edildi. Aynı gün aboneliği iptal ettim ve ödememe kararı aldım. Gerekirse mahkemelere gidecektim. Öylece bıraktım, 3 ay kadar sonra icra geldi. Bu kez avukat masrafı da dahil olmuş 600 Tl talep edildi. Avukat insafa geldi de 450 TL ile kurtardık. Aslında itiraz edip mahkemeye gidecektim. Ama avukat uyardı, meğersem adamlar kendilerini sözleşmeyle zaten sağlama almışlar. Zararın ya da enayiliğin neresinden dönülürse kârdır diye 450 TL’yi ödedim. Sonuç , yanlış bir internet markası seçimi bana 450 TL’ye mal oldu.

Öteki tarafta aynı şey TTnet’te başıma gelseydi, bu şekilde hiçbir ekstra ücret ödemeyecektim. Sadece modem ücretini ödeyecektim ve bu iş bitecekti. Yanlış anlaşılmasın burda TTnet’i yüceltmiyorum, anlatmak istediğim orda oluyor da siz de nasıl olmuyor ?

Evet sevgili okurlarım, müşteri düşmanı bu firmadan kesinlikle uzak durmanızı öneriyoruz. Zaten, internette araştırma yaptığınız takdirde bu şekilde bir sürü şikayet olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz..

Not: Burada anlatılanlar, gerçek olaydır. Söz konusu firma yetkilileri eğer aksini iddia ediyorlarsa “derszamanibilgi@gmail.com” adresine mail atabilirler. Burada anlattıklarımız asla bir firmayı karalama kampanyası değil, sadece okuyucularımızı uyarmaktır.

Doping internet kalitesi ve yorumlarınızı paylaşmanızı bekliyoruz … Aşağıdan Yüzlerce Şikayet Okuyabilirsiniz.

Not: Eğer henüz yeni bir abonelik yapmışsanız iptal için şu yolu takip edin. (Bir ziyaretçimizin yorumudur

  • Öncelikle iptal ettirmek için müşteri hizmetlerini arayın. daha sonra abonelik iptal dilekçesi yazın kimlik fotokopiniz ile birlikte 0212 709 70 30 nolu numaraya fax çekin veya info@milleni.com.tr adresine mail yollayın 48 saat içinde iptal işlemlerinin gerçekleşeceğini belirtiyorlar. Kesinlikle abonelik sonrası destek yok. ben aboneliği 2 gün önce yaptırdım.ilgi ve alakaları daha sonra nice sorunlar yaşanacağının habercisi! Ben bugün iptal ettirdim. cayma bedeli ve ya herhangi bir ücret talep edilemez.

bilgizamani.net (izinsiz kopyalanamaz)

Doping ADSL Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazmanızı Bekliyoruz… 

 

Nuri iyem kimdir, nuri iyem eserleri hakkında kısaca bilgi veriyoruz.

1915 yılında İstanbul’da doğan Nuri İyem İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi mezunudur. Leopold Levy’nin öğrencileri arasında yerini alan İyem resim öğretmenliği yapmıştır. İlk sergilerini 1941 yılında açmıştır. Eserlerinde İstanbul’un güzelliklerini anlatmaktadır. 1960 yılına kadar soyut eserler yaptıktan sonra portre resimleri yapmaya başlamıştır. Mimarlık kurgu (tektoni) üzerine oturttuğu izlenimi uyandıran eserlerinde yalın çizgiler ve renklerle insan-doğa ilişkisini yerel özellikleri öne çıkararak ele alır; portrelerinde umutsuzluk, acı gibi duygulan işleme­sine karşın figürleri boyun eğmiş de­ğil, tersine çektiklerinden gurur duyarcasına bir gizemcilik içindedir. Yeniler Grubu’nun dağılmasından (1951) son­ra, Türk Ressamlar Derneği’ne üye ol­du. Yurt içinde açtığı çok sayıda kişi­sel serginin yanı sıra Hollanda’daki Türk Ressamları sergisine (1947), Pa­ris (1946), Venedik (1956), Sao Paulo (1957) sergilerine katıldı. 1988 Sedat Simavi Vakfı Görsel Sanatlar Ödülü’ nü aldı. 18 Haziran 2005 tarihinde vefat etti.

images (1)

Nuri İyem Hayatı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

 

Rüyada Genç erkek Görmek Anlamı :

 

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Genç erkek bazen isyancılara karşı düşmanlığa ve onlara karşı zafer kazanmaya, bazende hacetlerin ye­rine gelmesine delalet eder. Zira hadisi şerifte: “hacetlerinizi gidermek için güzel yüzlülerden yardım isteyiniz” buyrulmuştur.

Rüyada genç erkek kişinin düşmanıdır. Rengi beyaz ise gizli düşmana, esmer ise zengin düşmana, kumral tenli ise yaşlı düşmana, kıvırcık saçlı ise güvenilir kimseye delalet eder. Rüyada genç erkek görmek paya, kabule ve İbrahim (aleyhisselam)ın kıssasına binaen düşmanlara karşı zafer kazan­maya delalet eder. Zira o putları kırmış bu sebeple cezalandırılmıştır. Ayeti kerimede şöyle buyrulur. (Onları diline dolayan bir genç işittik. Kendisine İbrahim deniliyormuş dediler.)

Genç erkeği takip ettiğini gören kişi düşmanına karşı zafer kazanır. Tanımadığı genç birini gördüğünü ve onu sevmediğini görmek, insanların sevmediği bir düşmanın ona galip gelmesine, gencin kendisini yönettiğini görmek, ona hâkim olan düşmana delalet eder.

Yaşlı olduğu halde rüyada gençleştiğini gören kişide büyük bir noksan­lık meydana gelir. Buluğ çağına varmış genç düşmandır zira genç buluğ çağına girdiğinde kendisine emir ve yasaklar verenlere iltifat etmez. Genç erkek hile ve aldatmadır. Ya da istenmeyen düşmandır. Onu görmek hare­kete, kuvvete ve cehaletin galip gelmesine bazende nimete ve Allah Tealaya şükür etmeye dalalet eder.

Tanımadığı kuvvetli bir genç görmek, düşmanının kuvvetine delalet eder. Tanıdığı bir gencin kuvvetli olduğunu görmekte o gencin gerçekte de kuvvetli olduğuna işarettir.

Rüyanızda Genç erkek Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Genç erkek Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Genç erkek Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Genç erkek Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Genç erkek Rüya Tabiri , Rüyamda Genç erkek Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

12 mart ile ilgili yazı, 12 martın önemi, 12 martta ne oldu, 12 mart istiklal marşının kabulü hakkında kısa yazı kompozisyon örneği vereceğiz.

12 Mart 1921 tarihinde istiklal şairi Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşı mecliste oy birliğiyle kabul edildi. Bu marş ile birlikte milletimizin ve ordumuzun morali yükseldi ve böylece Milli Mücadele ruhu daha fazla benimsenerek savaşın kazanılması sağlandı.

Daha Milli Mücadele yıllarında ülkemizin direnişinin sembolü olan bir marş yazılması ve bu marşın milli marş olarak kabul edilmesi kararlaştırıldı. Meclis tarafından bir marş yarışması düzenlendi. Yüzlerce kişi bu yarışmaya başvurmasına rağmen bir türlü istenen ölçekte bir marş beğenilemedi. Daha sonra meclisin Burdur mebusu Mehmet Akif’e bir marş yazması için teklifte bulunuldu. Mehmet Akif bu teklifi kabul etti ve bir gün içinde yeni Türkiye’nin milli marşı olarak kabul edilecek olan İstiklal Marşı’nı bitirdi. Şiir öyle beğenildi ki mecliste defalarca okundu. 12 Mart 1921’de alınan kararla İstiklal Marşı resmen ülkemizin milli marşı olarak kabul edildi. Mehmet Akif yarışmanın ödülü olan 500 TL’yi kabul etmeyerek Türk ordusunun ihtiyaçları için harcanmasını istedi. Bu onurlu davranışıyla istiklal şairimiz Mehmet Akif milyonların gönlünde yer eden önemli bir halk şairi olarak tarihimizde yerini almıştır. Yazdığı bu marş 1930 yılında Osman Zeki Üngör tarafından bestelenmiş ve törenlerde bu besteyle birlikte okunmaya başlanmıştır.

12 Mart’ın Önemi Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Bizimle Paylaşabilirsiniz.

 

Rüyada Kaplan Görmek Anlamı :

 

İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada kaplan ve benzeri hayvanların tabiri “aslan” görmenin tabiri gibidir. Kaplan görmek günahkâr, kindar, içindekileri gizleyen hain adama veya düşmanlığım açıktan yapan düşmana ve zalim sultana delalet eder. Dişi kaplanın tabiri dişi aslanın ta­biri gibidir. Bir eve kaplanın girdiğini görmek, günahkâr bir adamın girme­sine delalet eder. Kaplan eti yemek riyasete delalet eder.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Kaplan zalim sultana ya da güçlü kuvvetli, açık düşmana delalet eder. Kaplan öldürdüğünü gören kişi düşmanına üstün gelir. Kaplana bindiğini gören kişi büyük bir güce nail olur. Dişi bir kaplanla evlendiğini gören kişi günahkâr bir kadına musallat olur. Evinde kaplan olduğunu gören kişinin evine günahkâr bir adam hücum eder. Kaplanın rüya sahibinin üzerine bindiğini görmek sultan tarafından zarar görmeye delalet eder. Kaplanın kendisini ısırdığını gören kişi zarar eder.

Kaplan aldatıcı hilekâr adama ya da kadına ve hastalığa delalet eder. Kaplan sütü, içen kişiye karşı gösterilen düşmanlığa delalet eder. Kaplan düşmanlığı şiddetli düşmana delalet eder. Bazı tabirciler “rüyada kaplan gören kişi günahlarından dolayı Allah Tealaya istiğfar eder” demişlerdir. Kaplan insanların kendilerinden korktukları topluluklara ve şiddetli korkuya delalet eder.

Rüyanızda Kaplan Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Kaplan Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Kaplan Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Kaplan Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Kaplan Rüya Tabiri , Rüyamda Kaplan Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

 

Rüyada Göz kenarı Görmek Anlamı :

 

Rüyada gözlerin kenarları di­nini korumaya delalet eder. Göz kenarında görülen güzellik, dindeki güzel­liğe delalet eder. Göz kenarının beyazlaması, baştan, gözlerden ya da ku­laklardan gelecek hastalığa delalet eder.

Rüyanızda Göz kenarı Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Göz kenarı Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Göz kenarı Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Göz kenarı Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Göz kenarı Rüya Tabiri , Rüyamda Göz kenarı Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

SON DAKİKA HABERLERİ