Bilgi Zamanı

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

Rüyada Burun Kanaması Görmek Anlamı :

 

Rüyada burundan çok miktarda kan aktığını görmek, kalıcı mala isabet etmeye delalet eder. Kanın pıhtılaşmış olması düşük çocuk yapmaktır. Rüyada burnunun kanadığını gördüğünü ve bunun kendisi için iyi olduğunu düşünmesi, liderinden bir menfaat göreceğine, burun kanamasının kendisine zarar verdiğini düşünmesi, reisinden bir fayda görse de, bu faydanın kendisine vebal olacağına ve zarar vereceğine delalet eder.

Birkaç damla burun kanaması menfaattir. Yarım kilo ya da bir litre kadar kan aktığını ve bunun bedeni için sağlık getireceğini düşünmesi, dini yaşamının sıhhatine ve günahlarından kurtulmasına, akan kanın bedenine zarar verdiğini düşünmesi, dini yaşamının zarar görmesine ve günaha delalettir. Kanın çıkmasından sonra gücünü kaybettiğini görmesi, fakir düşmesine, kuvvet bulduğunu görmesi, zenginleşmesine delalet eder.

Kanın elbisesine bulaştığını görmek, kerih gördüğü bir malı ele geçirmesine ve günaha, kanın hiçbir yere bulaşmaması rüya sahibinin günahlarından tövbe etmesine delalet eder.

Burnundan akan kanın yola aktığını görmesi, zekâtını ve sadakasını vermesine delalettir.

Bir tabirde; burun kanaması hazine bulmaya delalettir.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada burnunun kanaması günahından tövbe etmesidir. Zorba bir hükümdarın burnunum kanadığını görmesi, tövbe etmesidir

Bir tabirde şöyle denilmiştir: Burun kanaması hazine bulmaya ve büyük bir mal ele geçirmeye, diğer bir tabirde ise, kişinin reisinden gelecek menfaate delalettir.

Burun kanaması beklemediği bir yerde üzüntü ve keder gelmesine de işaret eder. Rüya sahibi burnunun kanamasından dolayı rahatlama duyuyor ise bu elbiseye, mala ve şöhrete delalet eder.

Rüyanızda Burun Kanaması Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Burun Kanaması Görmek Ne Anlama Gelir , Burnun Kanadığını Görme ,Rüyada Burun Kanaması Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Burun Kanaması Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Burun Kanaması Rüya Tabiri , Rüyamda Burun Kanaması Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

Rüyada Diş dökülmesi Görmek Anlamı :

Rüyada diş dökülmesi akran­lardan daha fazla yaşamaya delalet eder. Dişlerin tamamının döküldüğünü ve onları avucuna aldığını gören kişi bütün dişlerinin dökülmesine dek uzun bir ömür yaşar ve aile nüfusu çoğalır. Bütün dişlerinin döküldüğünü ve on­ları göremediğini gören kişinin aile fertleri kendisinden önce ölürler ya da hastalanırlar. Dişlerinden birisinin kaybolduğunu görmek, sülalesinden biri­sinin gurbete gitmesine delalet eder. Eğer o dişi bulursa bu kimse gurbet­ten döner. Bulamazsa dönmez.

Üst dişlerinin eline döküldüğünü görmek, kendisine gelecek mala de­lalet eder. Kucağına döküldüğünü görmek erkek çocuğa, yere döküldüğünü görmek ölüme delalet eder.
Alt dişlerinin döküldüğünü gören kişi, karın ağrısına, eleme, sıkıntıya da maruz kalır.

Borcu olan kişinin dişlerinin döküldüğünü görmesi, borcunu ödemesine delalet eder. Bir tek dişini döküldüğünü görmek, sadece bir kimseye olan borcunu ödemeye veya borçlarını bir defada ödemeye delalet eder. Bütün dişleri dökülen kişinin ev halkının ve evdeki dostlarının tamamı helak olur. Bu rüya onların ölmeksizin uzun bir hastalığa maruz kalmalarına da delalet eder. Dişlerinin ağrısız olarak döküldüğünü görmek batıl işlere delalet eder. Dişlerin ağrılı bir şekilde dökülmesi evinden bir şeyin gitmesine de­lalet eder. Ön dişlerin ağrılı bir şekilde veya kan akarak veya etiyle birlikte düştüğünü görmek kişinin istediği işin iptaline ve bozulmasına delalet eder. Eğer ağrısız düşerse sahip olduğu şeyleri kaybeder.

Dişlerinin döküldüğünü ve onları eliyle aldığını gören kişinin çocukları ölür. Bazı tabirciler; “dişlerin döküldüğünü gören kişinin bazı arkadaşlarına zarar erişir.”demişlerdir. Ön orta kesici dişinin düştüğünü gören kişinin ço­cuğu, kardeşi ya da kız kardeşi olur.

Tek dişin tedavi dışında düşmesi ve onun el ile alınması hanımı hamile olan için çocuğa delalet eder. Değilse ilişkisini kestiği kardeşi ile ya da ak­rabalarından biri ile arayı düzeltmeye delalet eder. Bazı tabirciler;” dişle­rin dökülmesi kişiyi arzuladığı şeyi gerçekleştirmekten men eden şeye de­lalet eder. ” demişlerdir. Bazıları da ” borçların ödenmesine delalet eder” demişlerdir.

Dökülen dişlerini elinde tuttuğunu gören kişi, hatalı bir söz söyler. Söylediğine pişman olur ve onu gizler. Bazende dişlerin dökülmesi, mücahede ehli için oruca devam etmenin lüzumuna delalettir. Dişlerinin düştüğünü ve yemek yemekte zorlandığını gören kişi fakirleşir. Dişlerinin ağrısız ve nedensiz avucuna döküldüğünü görmek, sayısınca gümüş paralara delalet eder. Dişlerinin boğazına düştüğünü ve onları tek tek çıkartıp ye­rine koyduğunu görmek, kuyudaki taşların düşmesine ve onları yerine yer­leştirmesine delalet eder. Bazı tabirlerde şöyle denilmiştir: “Dişlerinin dö­küldüğünü görmek ömürden yirmi dokuz sene veya otuz sene veya otuz gün kaldığına veya otuz dinar borçlanmaya eğer kuyu sahibi ise o kuyunun yı­kılmasına veya şiddetli bir hastalığa yakalanmaya, malının tümünü harcayıp sonra yeniden mal kazanmaya delalet eder.

Rüyanızda Diş dökülmesi Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …

Rüyada Diş dökülmesi Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Diş dökülmesi Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Diş dökülmesi Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Diş dökülmesi Rüya Tabiri , Rüyamda Diş dökülmesi Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

Atatürk ile ilgili bilgiler, atatürk ile ilgili slogan örnekleri paylaşacağız.

Atatürk bizim için tartışmasız en büyük liderdir ve her zaman öyle kalacaktır. Okullarda ve öğrencilerde Atatürk bilincini arttırmak amacıyla paylaşacağımız slogan örneklerini herkese tavsiye edelim.

Geleceğe Atatürk’ün ışığıyla yürüyeceğiz.

Başarmak için Atatürk’ü örnek almak yeterlidir.

Atatürk’ü tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendimizde güç bulacağız.

Milli benliğini bilmeyen toplumlar yıkılmaya mahkumdur.

Milli mücadele kahramanı Atatürk, en büyük Türk Atatürk.

Bu sevgi bitmez, Atatürk sonsuza kadar içimizde yaşayacak.

Her çocuğun her Türk gencinin içinde bir Atatürk vardır.

Modern Türkiye’nin efsanevi lideri sonsuza kadar unutulmayacaktır.

Onun vasiyetini yerine getiriyor, onu hatırlamaya söz veriyoruz.

Atatürk yolunda bilim ve akıl ışığında ilerliyoruz.

ataturk_ilke_ve_inkilp_tarihi_kalkiyor_h5107

Atatürk İle İlgili Sloganlar Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

Hayvan sevgisini anlatan bir yazı, bu yazımızda hayvan sevgisi ile ilgili kısa kompozisyon örneği paylaşacağız.

Bu alemde sadece insanlar yaşamıyor. Başka canlılar var ve onlar da bazı insanlar gibi bakıma muhtaç olabiliyor. İşte bu durumlarda insan devreye girerek onların hastalıklarını gideriyor, varsa yaralarını sarıyor. Hayvan sevgisi insan sevgisi gibidir. Onlara da merhametle yaklaştığımız zaman mutlu oluruz. Onların da sıcak bir yuvaya, iyi bir yaşama ihtiyacı olduğunu düşünerek onlara davranırsak ileride bizler de kişilik sahibi bireyler olabiliriz.

Hayvan sevgisi, insan hayatını renklendirir, insanların diğer insanlarla olan ilişkilerini de arttırır. Hayvanlarla haşır neşir olan insanların psikolojik yönleri de gelişir, insanlarla iletişimi de kolaylaşır. Hayvan sevgisi insanda merhamet duygusunu geliştirir. Onlara zarar vermemeye çalışarak hareket eden insan vicdanen rahat olur. Ayrıca çevresine de örnek olarak onların da hayvanları sevmesini ve zor durumda kalan aç kalan hayvanlara yardım etmesini sağlar. Kısacası hayvan sevgisi insan sevgisi kadar kıymetli ve değerlidir. Önemli olan hayvanlara eziyet etmeden, onların da yaşam hakkı olduğunu bilerek onlara şefkatle yaklaşmaktır.

hayvan-sevgisi

Havyan Sevgisi Kompozisyon Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

Açık ilköğretim Okulu Çıkmış Sınav Soruları

11 Aralık 2013 Açık İlköğretim Sınavı Soru ve CevaplarıSevgili öğrencilerimiz, sınavlara hazırlanırken, geçmiş dönemde çıkmış sorulara da çalışınız. Bu sayede sınavlardaki başarınız artacaktır. Soru ve cavapları aşağıdaki bağlantılardan bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Açık İlköğretim Okulu Geçmiş Dönem Sınav Soruları ve Cevap Anahtarı :

2008-2009 Öğretim Yılı

  • 24-25 Ocak 2009 Tarihinde yapılan I. Dönem Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarları için tıklayınız…

2007-2008 Öğretim Yılı

  • 17-18 Mayıs 2008 Tarihinde yapılan Not Yükseltme Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarları için tıklayınız…

AİÖO 2009-2010 Öğretim Yılı 3.Dönem Sınavı Soru ve Cevap Anahtarı için tıklayınız.

13 Mart 2010 Tarihinde Yapılan Açık İlköğretim Okulu 2009-2010 Öğretim Yılı 2. Dönem Sınavı Soru Ve Cevapları1. Oturum soruları için tıklayınız.

2. Oturum soruları için tıklayınız.

11 Aralık 2013 Tarihli Açık İlköğretim Okulu Sınavı Soru ve Cevap Anahtarı  İçin Tıklayınız….

 

ÖNCEKİ DÖNEM SORU VE CEVAPLARI

2008-2009 Eğitim Öğretim Yılı Sınav Soruları ve Cevap Anahtarları için Tıklayınız…

————————————————————–

2009-2010 Eğitim Öğretim Yılı Sınav Soruları ve Cevap Anahtarları için Tıklayınız… 

————————————————————–

2010-2013 Eğitim Öğretim Yılı Sınav Soruları ve Cevap Anahtarları için Tıklayınız…

————————————————————–

2016 2017 Eğitim Öğretim Yılı Sınav Soruları ve Cevap Anahtarları için Tıklayınız…

14 Kasım 2010 Açık İlköğretim Sınavı Soru ve Cevapları için tıklayınız 

2009-2010 – 13 Mart 2010 Tarihinde Yapılan Açık İlköğretim Okulu 2009-2010 Öğretim Yılı 2. Dönem Sınavı Soru ve Cevapları

1. Oturum soruları için tıklayınız. 

2. Oturum soruları için tıklayınız.

2008-2009 Öğretim Yılı 24-25 Ocak 2009 Tarihinde yapılan I. Dönem Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarları için tıklayınız.

2007-2008 Öğretim Yılı 17-18 Mayıs 2008 Tarihinde yapılan Not Yükseltme Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarları için tıklayınız.Mehmet Akif Ersoy’un hayatı özet konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Şairin asıl adı Ragif’tir. Mehmet Akif, 1873 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Annesinin adı Emine Şerif, babasının adı ise Temiz Tahir Efendidir. Eğitim hayatına Emir Buhari Mahalle Mektebinde başlayan Mehmet Akif Ersoy, ilk ve orta öğretimini de gördükten sonra Mülkiye Mektebinde okumaya devam etti. Babası hayatını kaybettikten ve evleri yandıktan sonra mülkiyeyi bırakan Mehmet Akif Ersoy, Baytar Mektebini birincilikle bitirdi ve eğitim hayatı sırasında Mehmet Akif Ersoy’un babası Mehmet Akif Ersoy’a Fransızca ve Farsça dersleri verdi.

Mehmet Akif Ersoy, okul hayatında öğrendiği bilgilerle yetinmemiştir ve kendini eğitim öğretim hayatında daha da geliştirmiştir. Memuriyet hayatına adım attıktan sonra öğretmenlik yapan ve şiir yazarak edebiyat hayatına atılan Mehmet Akif Ersoy, 1920 senesinde Burdur Mebusu olarak birinci Büyük Millet Meclisinde görev yapmaya başlamıştır ve 17 Şubat 1921 tarihinde İstiklal Marşı’nı kaleme aldı ve Büyük Millet Meclisi 12 Mart günü İstiklal Marşı’nı kabul etti.

Hayatının son günlerinde hastalığa tamamen yenilen Mehmet Akif Ersoy, hastaneye yatarak tedavi görmeye başladı. Ancak 27 Aralık 1939 günü hayata gözlerini yumdu.

Mehmet Akif Ersoy’un Hayatının Özeti Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Dini Sorular Ve Sorunlar İçin Alo 190 Hizmete Girdi. Diyanet Şikayet Hattı …
Diyanet İşleri Başkanlığı, vatandaşlardan gelen yoğun talebe daha hızlı cevap verebilmek amacıyla ‘Dini Danışma Hattı’nı yeniledi. “Alo 190 Dini Danışma” olarak yeniden düzenlenen hatta, yurt içinden ve cep telefonlarından ücretsiz olarak ulaşılabilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığının dini soruları cevaplandırmak üzere kurduğu 444 1 789 numaralı fetva hattında değişikliğe gidildi. Vatandaşlardan gelen yoğun talebe daha hızlı cevap verebilmek ve ücretsiz olarak daha geniş toplum kesimlerine ulaşabilmek amacıyla oluşturulan Dini Danışma Hattı’nın yeni numarası “190” olarak belirlendi.

Sabit ve cep telefonlarından 190 numarasını çevirerek, bulundukları şehrin il müftülüğüne bağlanacak olan vatandaşlar, müftülüklerde bulunan “Dini Soruları Cevaplandırma Komisyonu” üyelerine sorularını yöneltebilecek. Diyanet işleri şikayet nasıl yapılır telefon numarası

Alo 190 Diyanet Şikayet Hattı
190 Dini Sorunlar Diyanet İşleri Başkanlığı Şikayet Hattı
Dini Danışma hattı 190

 

Rüyada Kaş Görmek Anlamı :

 

Rüyada insanın kaşları kişi­nin güzel yaşantısına, takvasına ve şerefine delalet eder. Kaslardaki eksik­lik bunlardaki eksikliğe delalettir.

Bir tabirde; kaşların kıllarının sıklığı rüyanın hayrına alamettir.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada kaşların tevili, güzel­liği ve çirkinliğine göre yorumlanır. Kaşlar anne babaya, iki çocuğa, iki or­tağa, iki eşe ya da iki bekçiye delalet eder. Rüyada kaşların birbirine yakın olması, dostluğa ve sevgiye, ayrı olması bu durumun aksine delalet eder. Kaşların siyahlığı ve sıklığı çok aşırı olmadıkça, delalet ettiği kimsenin güzel haline, kaşların beyazlığı ve gözlerin üzerine inmesi, çocuğun, eşin, ortağın ya da arkadaşın halinin bozulacağına, bazende rüya sahibinin ömrünün uzunluğuna delalet eder.

Rüyada kaşlar kişinin dindeki mertebesine de delalet eder. Kaşların güzelliği ya da bozukluğu kişinin dindeki makamı ile tabir edilir. Bazen kaşlar gözün delalet ettiği kimselerin korumasına, bekçi, vali ve koca gibi kimselere delalet eder.

Rüyanızda Kaş Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Kaş Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Kaş Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Kaş Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Kaş Rüya Tabiri , Rüyamda Kaş Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

Doping ADSL Bağlatmayı Düşünüyorsanız Karar Vermeden Önce Mutlaka Okuyun !!!

Milenni.com şirketi çatısı altında hizmet veren Doping İnternet almaya mı karar verdiniz. Ya da Doping ADSL internet bağlatmayı düşünüyorsanız bu yazdıklarımızı mutlaka okuyun. Doping internet yorumları , doping internet nasıldır. Doping İnternet ADSL kalitesi nasıldır ?

Doping İnterneti Tavsiye Etmiyoruz !

Bugüne kadar 4 farklı internet servis sağlayıcısını denedik. TTnet, Vodafone, Süper Online ve Doping ADSL ; bunlar içerisinde deyim yerindeyse müşteri düşmanı bir  marka varsa  bu da Doping ADSL’ dir. Hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmiyorlar ve size güler yüzle imzalattıkları sözleşmelerin ardına sığınarak , sizinle adeta dalga geçiyorlar. Bir kere Doping ADSL bağlatmanız yeterlidir. Gerisinin geri cefayı siz çekiyorsunuz.

 

Hat Tesis Ücreti Saçmalığı !!!

Taahhütlü Doping ADSL bağlattıysanız artık onlar size değil siz onlar mecbur hale gelmişsiniz demektir. Zira, interneti bağlattıktan sonra “İnternet hızım yavaş”, “Bağlantım kopuyor” vb. şikayetlerinizin olma ihtimali her zaman vardır. Durum böyle olursa o zaman vay halinize … Başımdan geçen bir olayı anlatayım …

Bir gaflette bulunarak taahhütlü Doping ADSL bağlattım. Bana 8 mgbit hız olacağı söylendi. Ancak o da ne , hızım 350 kb’yi aşmıyor. Aradım karşıdaki müşteri temsilcisi sorunu derhal çözeceklerini söyledi. 3 gün daha geçti hala aynı. Tekrar aradım bana verilen cevap : ” Sizin bulunduğunuz yere en fazla bu hızı sağlayabiliyoruz”. dediler. Ben de “Nasıl olur? Bitişik komşu TTnet’ten kullanıyor 6 mgbit hızı görüyor ?”   dedim. Temsilci bana onu bilemeyeceğim diye cevap verdi. Ben de bu durumda bu hızla bu internet benim işime yaramayacağından iptal edilmesini istiyorum dedim. Bana verdikleri cevap: “İptal edemezsiniz, eğer ederseniz ceza ve hat tesis ücreti adı altında 240 TL ‘ye yakın ödeme yapacağım söylendi. 240 TL’nin içerisinde , bir de modem var. Hatırlatayım verdikleri modem, reklamlı bir modem ve piyasa değeri en fazla 40 lira eder. Hiç kullanamadığım ve 6. günün sonunda iptal etmek istediğim internet için 240 Tl talep edildi. Aynı gün aboneliği iptal ettim ve ödememe kararı aldım. Gerekirse mahkemelere gidecektim. Öylece bıraktım, 3 ay kadar sonra icra geldi. Bu kez avukat masrafı da dahil olmuş 600 Tl talep edildi. Avukat insafa geldi de 450 TL ile kurtardık. Aslında itiraz edip mahkemeye gidecektim. Ama avukat uyardı, meğersem adamlar kendilerini sözleşmeyle zaten sağlama almışlar. Zararın ya da enayiliğin neresinden dönülürse kârdır diye 450 TL’yi ödedim. Sonuç , yanlış bir internet markası seçimi bana 450 TL’ye mal oldu.

Öteki tarafta aynı şey TTnet’te başıma gelseydi, bu şekilde hiçbir ekstra ücret ödemeyecektim. Sadece modem ücretini ödeyecektim ve bu iş bitecekti. Yanlış anlaşılmasın burda TTnet’i yüceltmiyorum, anlatmak istediğim orda oluyor da siz de nasıl olmuyor ?

Evet sevgili okurlarım, müşteri düşmanı bu firmadan kesinlikle uzak durmanızı öneriyoruz. Zaten, internette araştırma yaptığınız takdirde bu şekilde bir sürü şikayet olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz..

Not: Burada anlatılanlar, gerçek olaydır. Söz konusu firma yetkilileri eğer aksini iddia ediyorlarsa “derszamanibilgi@gmail.com” adresine mail atabilirler. Burada anlattıklarımız asla bir firmayı karalama kampanyası değil, sadece okuyucularımızı uyarmaktır.

Doping internet kalitesi ve yorumlarınızı paylaşmanızı bekliyoruz … Aşağıdan Yüzlerce Şikayet Okuyabilirsiniz.

Not: Eğer henüz yeni bir abonelik yapmışsanız iptal için şu yolu takip edin. (Bir ziyaretçimizin yorumudur

  • Öncelikle iptal ettirmek için müşteri hizmetlerini arayın. daha sonra abonelik iptal dilekçesi yazın kimlik fotokopiniz ile birlikte 0212 709 70 30 nolu numaraya fax çekin veya info@milleni.com.tr adresine mail yollayın 48 saat içinde iptal işlemlerinin gerçekleşeceğini belirtiyorlar. Kesinlikle abonelik sonrası destek yok. ben aboneliği 2 gün önce yaptırdım.ilgi ve alakaları daha sonra nice sorunlar yaşanacağının habercisi! Ben bugün iptal ettirdim. cayma bedeli ve ya herhangi bir ücret talep edilemez.

bilgizamani.net (izinsiz kopyalanamaz)

Doping ADSL Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazmanızı Bekliyoruz… 

 

Rüyada Rüyada Arap Birini Görmek Görmek Anlamı :

Rüyada arap olan kimse görmek zor işlerin kolaylaşmasına delalet eder. Zira ayeti kerimede şöyle buy-rulur. (Bu Kur’an ise gayet açık bir arabçadır.)

Rüyanızda Rüyada Arap Birini Görmek Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Rüyada Arap Birini Görmek Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Rüyada Arap Birini Görmek Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Rüyada Arap Birini Görmek Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Rüyada Arap Birini Görmek Rüya Tabiri , Rüyamda Rüyada Arap Birini Görmek Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

 

Rüyada Kuş Görmek Anlamı :

 

İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’ in tabiri: Rüyada su kuşu, tevilde en hayırlı kuştur. Zira onlar beslenme açısından bolluk içinde ve en az tehlike yaşayan kuşlardır. Rüyada kuş aldığını gören kimse mal ve ganimet kazanır. Zira ayeti kerimede şöyle buyrulur (Kuş eti istediklerinden…)387

Rüyada kuş görmek, kuşun gücü, kuvveti, tüyleri, uçuşu ve havadaki yüksekliğine göre bir adama delalet eder. Civciv gören, taşıyan veya bulan kimse korkusundan kurtulur. Ancak rüya sahibinin hamile yakını varsa civciv çocuğa delalet eder. Bütün küçük hayvanlar bu tevildedir.

Büyük ve yırtıcı kuşlar, reisliğe, mertebe sahibi kimselere, âlimlere, kazanç ve zengin kimselere delalet eder. Leş yiyen karga, çaylak akbaba gibi kuşlar hırsızlara, günahkâr kimselere ve insanlara delalet eder.

Su kuşları her iki cihetten reislik kazanmış su sultanlığı ve hava sul­tanlığı elde etmiş kimselere, bazen de karada ve denizde yolculuk yapan kimselere delalet eder. Su kuşlarının sesi ağlamaya ve ağıt yakmaya dela­lettir. Dişi yada erkek olsun öten kuşlar şarkı söyleyen kimselere delalet eder.

Serçe, bülbül gibi küçük kuşlar, küçük çocuklara delalet eder. Kuş sü­rüleri onlara sahip olan yada onlarla karşılaşan kimseler için, mallara, di­narlara ve saltanata delalet eder.388

Kuşların başı üstünde uçtuğunu gören kimse, yetkiye ve başkanlığa nail olur. Nitekim ayeti kerimede şöyle buyrulur. (Kuşları da toplu olarak hepsi onun için döner durur idi.)389 Evinde kuşlar uçtuğunu görmek melek­lere delalet eder.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada kuşun üzerine kondu­ğunu görmek yolculuğa delalet eder. Başı ya da omuzu üzerine kuşun kon­duğunu görmek, çalışmaya, kuş beyaz ise iyiliklere, renkli ise karışık amel­lere delalet eder ancak rüyayı gören kişinin eşi hamile ise ve kuş erkek ise hanımı erkek çocuk doğurur. Kuş dişi ise kız doğurur.

Rüyada kuş görmek izzete, saltanata, tüccar için kazanca delalet eder. Bilinmeyen bir kuş görmek ölüm meleğine delalet eder. Rüyada kuşun yaprağı, böceği ya da benzeri bir şey içinde hasta olan bir evden kaptığını ve göğe doğru yükseldiğini görmek, o evdeki hastanın ölmesine delalettir.

Büyük kuşlar sultanlara, başkanlara, âlimlere ve zenginlere, su kuşu iki cihetten başkanlığa nail olmuş üstün kişilere delalet eder. Zira su kuşları havada da suda da güç sahibidirler. Öten kuşlar görmek şarkı, türkü söyle­yenlere ve ağıt yakanlara, serçeler, tarla kuşları ve bülbüller küçük çocuk­lara, çok sayıda kuşlar görmek, onları yiyen kişiler için mallara ve altın paralara delalet eder. Başının üzerinde kuşların uçtuğunu gören kişi, vali­liğe ve başkanlığa nail olur. Bazen tanınmayan kuş uyarıya ve nasihate delalet eder. Rüyada kuşu güzel olan kişinin amelide güzel olur ya da hayırlı bir haber alır. Yanında çirkin bir kuş olduğunu görmek, bazen amelin kötü­lüğüne, bazende kötü haber getiren elçiye delalet eder. Bilinmeyen kuş rızka delalet eder. Bazı tabirciler “siyah kuşlar günahlara, beyaz kuşlar iyiliklere, renkli kuşlarda karışık amellere delalet eder” demişlerdir.

Rüyanızda Kuş Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Kuş Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Kuş Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Kuş Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Kuş Rüya Tabiri , Rüyamda Kuş Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

Beşiktaş Altyapı Seçmeleri 2016, Beşiktaş Altyapı kaleci futbolcu seçmeleri 2017 ne zaman.

Beşiktaş futbol kulübü bünyesinde yıldız futbolcu yetiştirmek istiyor. Bu yüzden gelecek vaat eden küçük yıldız adaylarını yetiştirmeye başlayacak kulüp futbola ilgi duyan çocukları seçmelere davet ediyor. Siz de futbola ilgi duyan bir kartalsanız bu başvuruları kaçırmayın. Ayrıntılı bilgi için 0216 611 16 82 veya 0212 2616196 numaralarını arayarak bilgi alabilirsiniz.

images (1)

 

Rüyada Kan Görmek Anlamı :

 

İbni şirin ( rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada kan, haram mala ve günaha delalettir.

Kana bulaştığını gören kimse, haram mal ile uğraştığına ya da büyük bir günah işlediğine delalet eder. Gömleğinde nerden bulaştığını bilmediği bir kan olduğunu görmesi, hiç beklemediği bir yerden kendisine iftira edilmesine delalettir. Gömleğine boğa kanı bulaştığını gören kimseye, sul­tan tarafından iftira atılır. Koç kanı bulaştığını görmesi, zengin ve merte-beli bir adamın kendisine iftira etmesidir.

Bunun gibi elbisesine hangi hayvanın kanı bulaşmışsa, o hayvanın de­lalet ettiği kimsenin kendisine iftira atmasıdır. Rüyada insan kanı içtiğini gören kimse, mal ve menfaate nail olur. Ve tüm bela ve fitneden kurtulur.

İnsanların kanını içtiğini gören kimse, günah işler ve tövbe eder. İçi kan dolu bir kuyuya düştüğünü gören kimse, haram mala müptela olur. Vücuttan kan akması sıhhat ve afiyettir. Rüya sahibi yolcu ise yolculuğun­dan döner.

Kokmuş kan görmek, genel olarak hastalığa delalet eder. Az kan gör­mek, aileye, yakınlara ve sonradan kurtulacağı şerre delalet eder.

Bir tabirde; kan görmek, günahtan tövbeye, haram mala ve üstünde olan emaneti edaya delalettir

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada bedeninden kan çıktı­ğını gören kimsenin gerçekte bedeninde yaralar varsa, beden sağlığına ve malın artmasına delalet eder.

Kan gölü görmek, o gördüğü mahalde öldürülmesine delalettir.

Elbisesinde kan olduğunu görmek, yalan ve kendisi hakkında iftiraya işarettir. Vücudunda herhangi bir yara, hacamat ya da dağlama olmadan kan aktığını görmek, malı varsa kanın miktarınca malını kaybetmeye, fakir ise çıkan kan gelecek mala delalettir. Bir varilin ya da çukurun içindeki kanın içine düştüğünü görmek, üzerine bulaşacak kana delalettir.
Testinin içinde kan görmek, hayızlı kadındır. Testinin ağzının bezle bağlı olması, kadının hayız bezidir.

Rüyada kan görmek, rüya sahibin malına, kuvvetine, kendisine yar­dımcı olan kimseye, üzerini örten elbiseye, medih ya da zem edilmeye, kendisinin gücünün gitmesine neden olan nutfeye, ümit eden kimse için haram mala delalet eder.

Vücudundan aşırı kan çıktığını görmek, kendisine yardımcı olan çocu­ğunun, babasının veya ortağının faydasının gitmesine, malının azalmasına, elbisesini satmasına ya da değer verdiği eşinden ayrılmaya delalet eder.

İnsan kanı insanın damarlarında dolaşan şeytana, ya da düşmana de­lalet eder. Kanını içtiğini gören kimseye, üzüntü ve yorgunluk ulaşmasına ya da borcunu borçla ödemeye delalet eder. Zira Araplar “falan kimse kanı kanla yıkadı” derler. Bu rüya sahibi düşmanına galip gelir.

Mecburiyet anında kanın çıkması, rahata ve üzüntünün gitmesine de­lalettir.

Kadın için adet kanı görmek, bekâr ise evlenmeye, hamile ise düşük yapmaya delalet eder. Âdeti kesilmiş kadın için ise bu rüya hastalığa dela­let eder. Makatından kan çıktığını gören kimse, bir günaha düşer. Kana bulaştığını gören kimse, haram malı çıkartır. İnsan kanı aile halkının rüya sahibinin malını israf etmesine delalet eder.

Rüyanızda Kan Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Kan Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Kan Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Kan Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Kan Rüya Tabiri , Rüyamda Kan Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

Hammurabi kanunları, hammurabi kanunları nedir, hammurabi kanunları hangi uygarlığa aittir konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Hammurabi kanunları, Türk tarihinin en eski yazılı kanunlarıdır ve Mezopotamya uygarlığı olan Babiller tarafından yazılmıştır.

Hammurabi kanunları, Babil Kralı Hammurabi’nin çeşitli konulardan esinlenerek bir taş üzerine Akatça olarak yazarak kaleme aldığı kanunlardır. Hammurabi kanunları o dönemde tanrının emirleri olarak halk tarafından benimseniyordu.

Hammurabi kanunlarının maddeleri;

– Eğer bir kişi bir duvar delerek o eve hırsızlığa girdiyse o kişi açtığı o deliğin önünde idam edilmektedir.

– Bir evde çıkan yangını söndürmeyen giden birisi o evde hırsızlık yaparsa o hırsızlık yapan kişi de ateşe atılmaktadır.

– Bir adamın ikinci bir kadın ile evlilik yapmasına izin verilmemektedir.

– Bir kimsenin evlatlık olarak alıp büyüttüğü bir çocuk bir daha geri alınamayacaktır.

– Bir kişinin özgürlüğünü kısıtlayan başka bir kişi olursa onunda özgürlüğü kısıtlanacaktır.

– Hırsızlık yapan kişinin hırsızlık yaptığı eli kesilir. Bir bayana tecavüz eden erkek ise erkeklikten yoksun bırakılır.

– Babasına el kaldıran bir evladın iki eli de kesilir.

– Bir kişinin gözünü çıkaran kimsenin de gözü çıkarılmaktadır.

– Bir kimse bir kişinin suçunu söylüyorsa bunu ispat etmek durumundadır lakin ispat etmezse öldürülür.

– Tapınakta ya da hükümdar hazinesinden hırsızlık yapan kişi idam edilir.

Hammurabi Kanunları Hakkında Kısa Bilgi, Hammurabi Kanunları Maddeleri Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

 

 

Rüyada Genç erkek Görmek Anlamı :

 

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Genç erkek bazen isyancılara karşı düşmanlığa ve onlara karşı zafer kazanmaya, bazende hacetlerin ye­rine gelmesine delalet eder. Zira hadisi şerifte: “hacetlerinizi gidermek için güzel yüzlülerden yardım isteyiniz” buyrulmuştur.

Rüyada genç erkek kişinin düşmanıdır. Rengi beyaz ise gizli düşmana, esmer ise zengin düşmana, kumral tenli ise yaşlı düşmana, kıvırcık saçlı ise güvenilir kimseye delalet eder. Rüyada genç erkek görmek paya, kabule ve İbrahim (aleyhisselam)ın kıssasına binaen düşmanlara karşı zafer kazan­maya delalet eder. Zira o putları kırmış bu sebeple cezalandırılmıştır. Ayeti kerimede şöyle buyrulur. (Onları diline dolayan bir genç işittik. Kendisine İbrahim deniliyormuş dediler.)

Genç erkeği takip ettiğini gören kişi düşmanına karşı zafer kazanır. Tanımadığı genç birini gördüğünü ve onu sevmediğini görmek, insanların sevmediği bir düşmanın ona galip gelmesine, gencin kendisini yönettiğini görmek, ona hâkim olan düşmana delalet eder.

Yaşlı olduğu halde rüyada gençleştiğini gören kişide büyük bir noksan­lık meydana gelir. Buluğ çağına varmış genç düşmandır zira genç buluğ çağına girdiğinde kendisine emir ve yasaklar verenlere iltifat etmez. Genç erkek hile ve aldatmadır. Ya da istenmeyen düşmandır. Onu görmek hare­kete, kuvvete ve cehaletin galip gelmesine bazende nimete ve Allah Tealaya şükür etmeye dalalet eder.

Tanımadığı kuvvetli bir genç görmek, düşmanının kuvvetine delalet eder. Tanıdığı bir gencin kuvvetli olduğunu görmekte o gencin gerçekte de kuvvetli olduğuna işarettir.

Rüyanızda Genç erkek Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Genç erkek Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Genç erkek Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Genç erkek Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Genç erkek Rüya Tabiri , Rüyamda Genç erkek Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

SON DAKİKA HABERLERİ