Bilgi Zamanı

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

Azot Nedir , Azot Ne Demek , Azot Anlamı Şu Şekilde :

Periyodik cetvelin VA grubunda yer alan ametal element. Nitrojen de denir. Renksiz, kokusuz bir gazdır. Kuru havada hacim olarak % 78 oranında bulunur ve sanayide sıvı havadan, ayrımsal damıtma yoluyla elde edilir. Doğada bulanan bileşikleri daha çok sodyum nitrat (NaNO3, Şili güherçilesi) ve potasyum nitrattır (KNO3, Hint güherçilesi). Verimli topraklarda da azot tuzları bulunur. Azot, aminoasitlerin bileşimine girdiğinden canlılar için yaşamsaldır. Suda pek az çözünür. Zehirli değildir, ancak solunuma elverişli olmadığından saf azotlu bir ortamda yaşanmaz. Çok düşük sıcaklıkta ve yüksek basınçta renksiz bir sıvıya dönüşür. Sıvı azot, -196°C’ta kaynar; -210°C’ta buz kristallerine benzer kristaller oluşturarak donar. Yanıcı ve yakıcı olmayan azot, aktif bir gaz da değildir. Bunun nedeni, molekülündeki iki atomu arasında, parçalanması için yüksek enerji gerektiren güçlü üç bağın bulunmasıdır. Azot, 800-900°C’ta alkali toprak metalleriyle nitrürler verir. Özel koşullarda oksijen ve hidrojenle de birleşir ve grup VI-II’de yer alan geçiş metalleriyle kompleks bileşikler oluşturur. Laboratuvarda iki yöntemle elde edilir: Üzerinden karbon dioksiti alınmış hava geçirilerek oksitlenen bir maddeyle oksijenin tutulup daha az aktif olduğu için tepkimeye katılmayan azotun toplanması ya da bir azot bileşiğinin ayrıştırılması. Birinci yöntemde, örneğin bakır kullanılarak oksijen, bakır oksit biçiminde tutulur ve geride azot kalır. Havada çok az miktarda soy gazlar da bulunduğundan bu yöntemle elde edilen azot saf değildir. İkinci yöntemdeyse örneğin amonyum nitrit (NH4NO2) ısıtılarak su ve saf azot, gaz hâlinde elde edilir. Azot, bileşiklerinin (başlıca oksitleri ve amonyak) üretiminde, kimi teknik işlemler için gerekli azot atmosferi oluşturmakta ve gübre yapımında kullanılır. Sıvı azot, çok düşük sıcaklar için kullanılan bir soğutucudur. Elektrik arkında (Norveç yöntemi) üretilen azot monoksit (NO) kendiliğinden yükseltgenerek azot dioksite (NO2) dönüşür. Azot dioksit, esmer kırmızı renkli, zehirli bir gazdır. Otomobil egzozunda ve dumanlı siste bulunur. İyi bir yükseltgendir ve sülfürik asit yapımında, roket yakıtlarında kullanılır. Nitrik asit üretimindeyse bir yan ürünüdür. Güldürücü gaz olarak bilinen azot oksidül ya da diazot monoksit (N2O), amonyum nitratın (NH4NO3) ısıtılmasıyla elde edilen, renksiz, tatlı, kokulu bir gazdır. Anestezi maddesi olarak ve aerosol hâlde de itme kuvveti sağlamakta kullanılır. Nitröz asidin (HNO2 ) tuzu olan nitritlerse hafif indirgeyici maddelerdir.

Azot Hakkında Sorularınızı Veya Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

Rüyada Elçi Görmek Anlamı :

 

Ara bulmaya, fitneyi yatıştırmaya, Elçi olduğunu görmek kadrinin yüce olmasına delalet eder.Rüyasında elçi gören kimse düşmanı ile dost olur. Aile huzursuzlukları gider ve mutluluk sağlanır.Rüyada elçi görmek yüksek serefe ve mevkilere ulasacaginiza delalet eder.

Rüyanızda Elçi Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Elçi Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Elçi Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Elçi Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Elçi Rüya Tabiri , Rüyamda Elçi Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

Rüyada Diş dökülmesi Görmek Anlamı :

Rüyada diş dökülmesi akran­lardan daha fazla yaşamaya delalet eder. Dişlerin tamamının döküldüğünü ve onları avucuna aldığını gören kişi bütün dişlerinin dökülmesine dek uzun bir ömür yaşar ve aile nüfusu çoğalır. Bütün dişlerinin döküldüğünü ve on­ları göremediğini gören kişinin aile fertleri kendisinden önce ölürler ya da hastalanırlar. Dişlerinden birisinin kaybolduğunu görmek, sülalesinden biri­sinin gurbete gitmesine delalet eder. Eğer o dişi bulursa bu kimse gurbet­ten döner. Bulamazsa dönmez.

Üst dişlerinin eline döküldüğünü görmek, kendisine gelecek mala de­lalet eder. Kucağına döküldüğünü görmek erkek çocuğa, yere döküldüğünü görmek ölüme delalet eder.
Alt dişlerinin döküldüğünü gören kişi, karın ağrısına, eleme, sıkıntıya da maruz kalır.

Borcu olan kişinin dişlerinin döküldüğünü görmesi, borcunu ödemesine delalet eder. Bir tek dişini döküldüğünü görmek, sadece bir kimseye olan borcunu ödemeye veya borçlarını bir defada ödemeye delalet eder. Bütün dişleri dökülen kişinin ev halkının ve evdeki dostlarının tamamı helak olur. Bu rüya onların ölmeksizin uzun bir hastalığa maruz kalmalarına da delalet eder. Dişlerinin ağrısız olarak döküldüğünü görmek batıl işlere delalet eder. Dişlerin ağrılı bir şekilde dökülmesi evinden bir şeyin gitmesine de­lalet eder. Ön dişlerin ağrılı bir şekilde veya kan akarak veya etiyle birlikte düştüğünü görmek kişinin istediği işin iptaline ve bozulmasına delalet eder. Eğer ağrısız düşerse sahip olduğu şeyleri kaybeder.

Dişlerinin döküldüğünü ve onları eliyle aldığını gören kişinin çocukları ölür. Bazı tabirciler; “dişlerin döküldüğünü gören kişinin bazı arkadaşlarına zarar erişir.”demişlerdir. Ön orta kesici dişinin düştüğünü gören kişinin ço­cuğu, kardeşi ya da kız kardeşi olur.

Tek dişin tedavi dışında düşmesi ve onun el ile alınması hanımı hamile olan için çocuğa delalet eder. Değilse ilişkisini kestiği kardeşi ile ya da ak­rabalarından biri ile arayı düzeltmeye delalet eder. Bazı tabirciler;” dişle­rin dökülmesi kişiyi arzuladığı şeyi gerçekleştirmekten men eden şeye de­lalet eder. ” demişlerdir. Bazıları da ” borçların ödenmesine delalet eder” demişlerdir.

Dökülen dişlerini elinde tuttuğunu gören kişi, hatalı bir söz söyler. Söylediğine pişman olur ve onu gizler. Bazende dişlerin dökülmesi, mücahede ehli için oruca devam etmenin lüzumuna delalettir. Dişlerinin düştüğünü ve yemek yemekte zorlandığını gören kişi fakirleşir. Dişlerinin ağrısız ve nedensiz avucuna döküldüğünü görmek, sayısınca gümüş paralara delalet eder. Dişlerinin boğazına düştüğünü ve onları tek tek çıkartıp ye­rine koyduğunu görmek, kuyudaki taşların düşmesine ve onları yerine yer­leştirmesine delalet eder. Bazı tabirlerde şöyle denilmiştir: “Dişlerinin dö­küldüğünü görmek ömürden yirmi dokuz sene veya otuz sene veya otuz gün kaldığına veya otuz dinar borçlanmaya eğer kuyu sahibi ise o kuyunun yı­kılmasına veya şiddetli bir hastalığa yakalanmaya, malının tümünü harcayıp sonra yeniden mal kazanmaya delalet eder.

Rüyanızda Diş dökülmesi Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …

Rüyada Diş dökülmesi Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Diş dökülmesi Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Diş dökülmesi Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Diş dökülmesi Rüya Tabiri , Rüyamda Diş dökülmesi Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

19 mayıs önemi, bu yazımızda 19 mayıs atatürkü anma gençlik ve spor bayramı ile ilgili kısa kompozisyon paylaşacağız.

Türk milletinin tarihin kaderinin akışını değiştiren en önemli günlerinden biri de 19 Mayıs 1919’dur. Mustafa Kemal bu tarihte Samsun’a gelerek milli mücadeleyi başlatmıştır. Milli mücadelenin başladığı ve ulusal egemenlik için ilk adımın atıldığı bugün bayram olarak kutlanır.

Birinci Dünya Savaşı sonunda yenilen ülkemiz düşman işgaline uğramış ve işgaller sonucu halkın büyük bir tepkisi başlamıştır. Bu tepkiyi yönetmek ve yurdumuzu düşman işgalinden kurtarmak amacıyla yola çıkan Mustafa Kemal Bandırma vapuruyla Samsun’a gelmiş ve buradan Anadolu’ya geçerek milli mücadeleyi organize eden bir lider olarak tarih yazmıştır. Her yıl bugün bu nedenle Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanır. Törenlerde gençler sahne alır ve ülke gençliğinin büyük bir gövde gösterisi sahnelenmiş olur. Ülke gençlerinin milli bilincinin arttırılması amacıyla her 19 mayıs bayramı önem arz eder. Bugün gençlik şölenleri yapılır ve gençler ülkelerinin değerini anlar, bayramlarını doyasıya kutlar. Milli Mücadele’nin başladığı ve halkımızın özgürlüğe kavuştuğu süreci başlatan 19 mayıs bu nedenle büyük önem arz etmektedir.

en-guzel-19-mayis-bayrami-resimleri-hd-yuksek-cozunurluk-fotograflari-19mayis1-1eea4bff03-1349567034

19 Mayıs Bayramı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

Doping ADSL Bağlatmayı Düşünüyorsanız Karar Vermeden Önce Mutlaka Okuyun !!!

Milenni.com şirketi çatısı altında hizmet veren Doping İnternet almaya mı karar verdiniz. Ya da Doping ADSL internet bağlatmayı düşünüyorsanız bu yazdıklarımızı mutlaka okuyun. Doping internet yorumları , doping internet nasıldır. Doping İnternet ADSL kalitesi nasıldır ?

Doping İnterneti Tavsiye Etmiyoruz !

Bugüne kadar 4 farklı internet servis sağlayıcısını denedik. TTnet, Vodafone, Süper Online ve Doping ADSL ; bunlar içerisinde deyim yerindeyse müşteri düşmanı bir  marka varsa  bu da Doping ADSL’ dir. Hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmiyorlar ve size güler yüzle imzalattıkları sözleşmelerin ardına sığınarak , sizinle adeta dalga geçiyorlar. Bir kere Doping ADSL bağlatmanız yeterlidir. Gerisinin geri cefayı siz çekiyorsunuz.

 

Hat Tesis Ücreti Saçmalığı !!!

Taahhütlü Doping ADSL bağlattıysanız artık onlar size değil siz onlar mecbur hale gelmişsiniz demektir. Zira, interneti bağlattıktan sonra “İnternet hızım yavaş”, “Bağlantım kopuyor” vb. şikayetlerinizin olma ihtimali her zaman vardır. Durum böyle olursa o zaman vay halinize … Başımdan geçen bir olayı anlatayım …

Bir gaflette bulunarak taahhütlü Doping ADSL bağlattım. Bana 8 mgbit hız olacağı söylendi. Ancak o da ne , hızım 350 kb’yi aşmıyor. Aradım karşıdaki müşteri temsilcisi sorunu derhal çözeceklerini söyledi. 3 gün daha geçti hala aynı. Tekrar aradım bana verilen cevap : ” Sizin bulunduğunuz yere en fazla bu hızı sağlayabiliyoruz”. dediler. Ben de “Nasıl olur? Bitişik komşu TTnet’ten kullanıyor 6 mgbit hızı görüyor ?”   dedim. Temsilci bana onu bilemeyeceğim diye cevap verdi. Ben de bu durumda bu hızla bu internet benim işime yaramayacağından iptal edilmesini istiyorum dedim. Bana verdikleri cevap: “İptal edemezsiniz, eğer ederseniz ceza ve hat tesis ücreti adı altında 240 TL ‘ye yakın ödeme yapacağım söylendi. 240 TL’nin içerisinde , bir de modem var. Hatırlatayım verdikleri modem, reklamlı bir modem ve piyasa değeri en fazla 40 lira eder. Hiç kullanamadığım ve 6. günün sonunda iptal etmek istediğim internet için 240 Tl talep edildi. Aynı gün aboneliği iptal ettim ve ödememe kararı aldım. Gerekirse mahkemelere gidecektim. Öylece bıraktım, 3 ay kadar sonra icra geldi. Bu kez avukat masrafı da dahil olmuş 600 Tl talep edildi. Avukat insafa geldi de 450 TL ile kurtardık. Aslında itiraz edip mahkemeye gidecektim. Ama avukat uyardı, meğersem adamlar kendilerini sözleşmeyle zaten sağlama almışlar. Zararın ya da enayiliğin neresinden dönülürse kârdır diye 450 TL’yi ödedim. Sonuç , yanlış bir internet markası seçimi bana 450 TL’ye mal oldu.

Öteki tarafta aynı şey TTnet’te başıma gelseydi, bu şekilde hiçbir ekstra ücret ödemeyecektim. Sadece modem ücretini ödeyecektim ve bu iş bitecekti. Yanlış anlaşılmasın burda TTnet’i yüceltmiyorum, anlatmak istediğim orda oluyor da siz de nasıl olmuyor ?

Evet sevgili okurlarım, müşteri düşmanı bu firmadan kesinlikle uzak durmanızı öneriyoruz. Zaten, internette araştırma yaptığınız takdirde bu şekilde bir sürü şikayet olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz..

Not: Burada anlatılanlar, gerçek olaydır. Söz konusu firma yetkilileri eğer aksini iddia ediyorlarsa “derszamanibilgi@gmail.com” adresine mail atabilirler. Burada anlattıklarımız asla bir firmayı karalama kampanyası değil, sadece okuyucularımızı uyarmaktır.

Doping internet kalitesi ve yorumlarınızı paylaşmanızı bekliyoruz … Aşağıdan Yüzlerce Şikayet Okuyabilirsiniz.

Not: Eğer henüz yeni bir abonelik yapmışsanız iptal için şu yolu takip edin. (Bir ziyaretçimizin yorumudur

  • Öncelikle iptal ettirmek için müşteri hizmetlerini arayın. daha sonra abonelik iptal dilekçesi yazın kimlik fotokopiniz ile birlikte 0212 709 70 30 nolu numaraya fax çekin veya info@milleni.com.tr adresine mail yollayın 48 saat içinde iptal işlemlerinin gerçekleşeceğini belirtiyorlar. Kesinlikle abonelik sonrası destek yok. ben aboneliği 2 gün önce yaptırdım.ilgi ve alakaları daha sonra nice sorunlar yaşanacağının habercisi! Ben bugün iptal ettirdim. cayma bedeli ve ya herhangi bir ücret talep edilemez.

bilgizamani.net (izinsiz kopyalanamaz)

Doping ADSL Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazmanızı Bekliyoruz… 

 

Nuri iyem kimdir, nuri iyem eserleri hakkında kısaca bilgi veriyoruz.

1915 yılında İstanbul’da doğan Nuri İyem İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi mezunudur. Leopold Levy’nin öğrencileri arasında yerini alan İyem resim öğretmenliği yapmıştır. İlk sergilerini 1941 yılında açmıştır. Eserlerinde İstanbul’un güzelliklerini anlatmaktadır. 1960 yılına kadar soyut eserler yaptıktan sonra portre resimleri yapmaya başlamıştır. Mimarlık kurgu (tektoni) üzerine oturttuğu izlenimi uyandıran eserlerinde yalın çizgiler ve renklerle insan-doğa ilişkisini yerel özellikleri öne çıkararak ele alır; portrelerinde umutsuzluk, acı gibi duygulan işleme­sine karşın figürleri boyun eğmiş de­ğil, tersine çektiklerinden gurur duyarcasına bir gizemcilik içindedir. Yeniler Grubu’nun dağılmasından (1951) son­ra, Türk Ressamlar Derneği’ne üye ol­du. Yurt içinde açtığı çok sayıda kişi­sel serginin yanı sıra Hollanda’daki Türk Ressamları sergisine (1947), Pa­ris (1946), Venedik (1956), Sao Paulo (1957) sergilerine katıldı. 1988 Sedat Simavi Vakfı Görsel Sanatlar Ödülü’ nü aldı. 18 Haziran 2005 tarihinde vefat etti.

images (1)

Nuri İyem Hayatı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

 

Rüyada Genç erkek Görmek Anlamı :

 

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Genç erkek bazen isyancılara karşı düşmanlığa ve onlara karşı zafer kazanmaya, bazende hacetlerin ye­rine gelmesine delalet eder. Zira hadisi şerifte: “hacetlerinizi gidermek için güzel yüzlülerden yardım isteyiniz” buyrulmuştur.

Rüyada genç erkek kişinin düşmanıdır. Rengi beyaz ise gizli düşmana, esmer ise zengin düşmana, kumral tenli ise yaşlı düşmana, kıvırcık saçlı ise güvenilir kimseye delalet eder. Rüyada genç erkek görmek paya, kabule ve İbrahim (aleyhisselam)ın kıssasına binaen düşmanlara karşı zafer kazan­maya delalet eder. Zira o putları kırmış bu sebeple cezalandırılmıştır. Ayeti kerimede şöyle buyrulur. (Onları diline dolayan bir genç işittik. Kendisine İbrahim deniliyormuş dediler.)

Genç erkeği takip ettiğini gören kişi düşmanına karşı zafer kazanır. Tanımadığı genç birini gördüğünü ve onu sevmediğini görmek, insanların sevmediği bir düşmanın ona galip gelmesine, gencin kendisini yönettiğini görmek, ona hâkim olan düşmana delalet eder.

Yaşlı olduğu halde rüyada gençleştiğini gören kişide büyük bir noksan­lık meydana gelir. Buluğ çağına varmış genç düşmandır zira genç buluğ çağına girdiğinde kendisine emir ve yasaklar verenlere iltifat etmez. Genç erkek hile ve aldatmadır. Ya da istenmeyen düşmandır. Onu görmek hare­kete, kuvvete ve cehaletin galip gelmesine bazende nimete ve Allah Tealaya şükür etmeye dalalet eder.

Tanımadığı kuvvetli bir genç görmek, düşmanının kuvvetine delalet eder. Tanıdığı bir gencin kuvvetli olduğunu görmekte o gencin gerçekte de kuvvetli olduğuna işarettir.

Rüyanızda Genç erkek Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Genç erkek Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Genç erkek Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Genç erkek Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Genç erkek Rüya Tabiri , Rüyamda Genç erkek Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

12 mart ile ilgili yazı, 12 martın önemi, 12 martta ne oldu, 12 mart istiklal marşının kabulü hakkında kısa yazı kompozisyon örneği vereceğiz.

12 Mart 1921 tarihinde istiklal şairi Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşı mecliste oy birliğiyle kabul edildi. Bu marş ile birlikte milletimizin ve ordumuzun morali yükseldi ve böylece Milli Mücadele ruhu daha fazla benimsenerek savaşın kazanılması sağlandı.

Daha Milli Mücadele yıllarında ülkemizin direnişinin sembolü olan bir marş yazılması ve bu marşın milli marş olarak kabul edilmesi kararlaştırıldı. Meclis tarafından bir marş yarışması düzenlendi. Yüzlerce kişi bu yarışmaya başvurmasına rağmen bir türlü istenen ölçekte bir marş beğenilemedi. Daha sonra meclisin Burdur mebusu Mehmet Akif’e bir marş yazması için teklifte bulunuldu. Mehmet Akif bu teklifi kabul etti ve bir gün içinde yeni Türkiye’nin milli marşı olarak kabul edilecek olan İstiklal Marşı’nı bitirdi. Şiir öyle beğenildi ki mecliste defalarca okundu. 12 Mart 1921’de alınan kararla İstiklal Marşı resmen ülkemizin milli marşı olarak kabul edildi. Mehmet Akif yarışmanın ödülü olan 500 TL’yi kabul etmeyerek Türk ordusunun ihtiyaçları için harcanmasını istedi. Bu onurlu davranışıyla istiklal şairimiz Mehmet Akif milyonların gönlünde yer eden önemli bir halk şairi olarak tarihimizde yerini almıştır. Yazdığı bu marş 1930 yılında Osman Zeki Üngör tarafından bestelenmiş ve törenlerde bu besteyle birlikte okunmaya başlanmıştır.

12 Mart’ın Önemi Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Bizimle Paylaşabilirsiniz.

 

Rüyada Kaplan Görmek Anlamı :

 

İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada kaplan ve benzeri hayvanların tabiri “aslan” görmenin tabiri gibidir. Kaplan görmek günahkâr, kindar, içindekileri gizleyen hain adama veya düşmanlığım açıktan yapan düşmana ve zalim sultana delalet eder. Dişi kaplanın tabiri dişi aslanın ta­biri gibidir. Bir eve kaplanın girdiğini görmek, günahkâr bir adamın girme­sine delalet eder. Kaplan eti yemek riyasete delalet eder.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Kaplan zalim sultana ya da güçlü kuvvetli, açık düşmana delalet eder. Kaplan öldürdüğünü gören kişi düşmanına üstün gelir. Kaplana bindiğini gören kişi büyük bir güce nail olur. Dişi bir kaplanla evlendiğini gören kişi günahkâr bir kadına musallat olur. Evinde kaplan olduğunu gören kişinin evine günahkâr bir adam hücum eder. Kaplanın rüya sahibinin üzerine bindiğini görmek sultan tarafından zarar görmeye delalet eder. Kaplanın kendisini ısırdığını gören kişi zarar eder.

Kaplan aldatıcı hilekâr adama ya da kadına ve hastalığa delalet eder. Kaplan sütü, içen kişiye karşı gösterilen düşmanlığa delalet eder. Kaplan düşmanlığı şiddetli düşmana delalet eder. Bazı tabirciler “rüyada kaplan gören kişi günahlarından dolayı Allah Tealaya istiğfar eder” demişlerdir. Kaplan insanların kendilerinden korktukları topluluklara ve şiddetli korkuya delalet eder.

Rüyanızda Kaplan Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Kaplan Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Kaplan Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Kaplan Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Kaplan Rüya Tabiri , Rüyamda Kaplan Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

 

Rüyada Göz kenarı Görmek Anlamı :

 

Rüyada gözlerin kenarları di­nini korumaya delalet eder. Göz kenarında görülen güzellik, dindeki güzel­liğe delalet eder. Göz kenarının beyazlaması, baştan, gözlerden ya da ku­laklardan gelecek hastalığa delalet eder.

Rüyanızda Göz kenarı Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Göz kenarı Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Göz kenarı Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Göz kenarı Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Göz kenarı Rüya Tabiri , Rüyamda Göz kenarı Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

Mehmet Akif Ersoy’un hayatı özet konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Şairin asıl adı Ragif’tir. Mehmet Akif, 1873 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Annesinin adı Emine Şerif, babasının adı ise Temiz Tahir Efendidir. Eğitim hayatına Emir Buhari Mahalle Mektebinde başlayan Mehmet Akif Ersoy, ilk ve orta öğretimini de gördükten sonra Mülkiye Mektebinde okumaya devam etti. Babası hayatını kaybettikten ve evleri yandıktan sonra mülkiyeyi bırakan Mehmet Akif Ersoy, Baytar Mektebini birincilikle bitirdi ve eğitim hayatı sırasında Mehmet Akif Ersoy’un babası Mehmet Akif Ersoy’a Fransızca ve Farsça dersleri verdi.

Mehmet Akif Ersoy, okul hayatında öğrendiği bilgilerle yetinmemiştir ve kendini eğitim öğretim hayatında daha da geliştirmiştir. Memuriyet hayatına adım attıktan sonra öğretmenlik yapan ve şiir yazarak edebiyat hayatına atılan Mehmet Akif Ersoy, 1920 senesinde Burdur Mebusu olarak birinci Büyük Millet Meclisinde görev yapmaya başlamıştır ve 17 Şubat 1921 tarihinde İstiklal Marşı’nı kaleme aldı ve Büyük Millet Meclisi 12 Mart günü İstiklal Marşı’nı kabul etti.

Hayatının son günlerinde hastalığa tamamen yenilen Mehmet Akif Ersoy, hastaneye yatarak tedavi görmeye başladı. Ancak 27 Aralık 1939 günü hayata gözlerini yumdu.

Mehmet Akif Ersoy’un Hayatının Özeti Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

 

Rüyada Kanalizasyon Görmek Anlamı :

 

İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’ in tabiri: Rüyada kanalizasyon gör­mek evin kirini giderdiği için evin hizmetçisine delalet eder. Yollarda ve pis mekânlarda akan kanalizasyonlar görmek, herkesin çiğnediği ve bevl et­melerinden dolayı zinaya delalet eder. Nitekim Rasulullah efendimiz zinayı pislikten kinaye olarak buyurmuştur.

Bazen kanalizasyon üzüntülerin gitme­sine delalet eder. Çünkü ev halkı kanalizasyon aktığında rahatlar tıkandı­ğında sıkıntıya düşerler. Evinin kanalizasyonunun tıkandığını görmek hiz­metçisinin hamile kalmasına, eşinin huysuzluk çıkartmasına ya da kocasın­dan kendisini men etmesine delalet eder. Yada bu rüya rüyayı gören kim­senin gerçekte yapmak istediği rızık talebi, nikâh, yolculuk ya da husume­tin engellenmesine delalet eder.

Rüyada kanalizasyonun tıkandığım görmek rüya sahibinin bevlinin tıkanmasına da delalet eder. Rüyada bilmediği ka­nallara kan şeklinde bevl ettiğini içine düştüğünü ya da kanalizasyon suyunun üstüne bulaştığım ve necislendiğini görmek, rüya sahibinin ahlakı mü­saitse bir kadınla zina etmesine delalet eder. Bu ahlakta biri değilse bir kadın ya da hizmetçi sebebi ile rüyanın miktarı ve gerçekteki amellerine göre sıkıntı ve üzüntüye düşmesine delalet eder.

Rüyanızda Kanalizasyon Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Kanalizasyon Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Kanalizasyon Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Kanalizasyon Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Kanalizasyon Rüya Tabiri , Rüyamda Kanalizasyon Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

Sigaranın zararları ile ilgili sloganlar, sigaranın zararları ile ilgili afişler, sigaranın zararları hakkında yazı paylaşacağız.

Sigara bilindiği gibi dünyanın en zararlı zehirlerinden biridir. Sigara tiryakiliği pek çok ölümcül hastalığa neden olur. Sigaranın içindeki üç bin farklı zehir vardır ve yıllarca insanı zehirleyerek öldürür. Bu yazımızda sigaranın zararlarına değinen bazı sloganlar aktaracağız.

Rahatça sigara için, sigara sizi zayıflatır ve öldürür!

Sigara içmek artistlik değil acizliktir.

Sigarayla dost olanın düşman aramasın.

Sigara iradesizliktir.

Bağımlı olma özgür ol.

Bir sigara bin can söndürür.

Sigara sizi sevdiklerinizden ayıran en kahpe silahtır.

Önemliyse hayatınız sigarayı bırakınız.

Bağımsız ol, hayatını yaşa.

Sigarayı dışla hayata yeniden başla.

sigara afiş

Sigaranın Zararları İle İlgili Sloganlar Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

İsrafın zararları, israf ile ilgili atasözleri, bu yazımızda israf ile ilgili atasözleri ve anlamlarını anlatacağız.

Damlaya damlaya göl olur: Hepimizin bildiği gibi tasarruf etmenin önemini en iyi vurgulayan ve en sık kullanılan atasözüdür. Küçük küçük tasarruf ederek ileride büyük yatırımlara ulaşabileceğimizi açıklar.

Birin kıymetini bilmeyen bini toplayamaz: Bu atasözünde küçük tasarrufları küçümseyen ve bunlara önem vermeyenlerin ileride büyük paralar kazanamayacağı ve büyük paralar biriktiremeyeceğini açıklar.

Tasarrufun bir parçası israftır: Bu atasözüyle anlatılmak istenen şey israftan kaçınmak için tasarruf yapmaktır. Cimrilik olarak algılanmamalıdır. İnsanlar gerektiği kadar harcayıp fazlasını da gereksiz yerlere harcayacağına biriktirirse ileride zorluklara karşı mücadele edebilir.

Karın malı olsa israfına yetmez: İnsan ne kadar zengin olursa olsun israf ederse elindeki kaynakları kısa zamanda bitirebilir. İnsanoğlunun ihtiyaçları sınırsızdır ve zengin olsa bile satın alacağı şeyler bitmez. Eğer elindeki malın veya paranın kıymetini bilmeden sağa sola harcarsa kısa zamanda fakirleşebilir.

indir

İsraf İle İlgili Atasözleri ve Anlamları Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

 

 

Hangi İklimde Hangi Meyveler Yetişir, İklimlere Göre Yetişen Meyve Türleri

Yurdumuzun İç ve Doğu bölgelerinde karasal iklim hüküm sürmektedir. Karasal iklimde yetişen meyve-sebzelerin bölgelere göre yetiştiği yerler şu şekilde sıralanabilir:

İç Anadolu Bölgesi: Bu bölgede arpa, buğday, çavdar, yulaf, ayçiçeği, fasulye, nohut, mercimek, patates, nohut yetiştirilmektedir.

Doğu Anadolu Bölgesi: Yurdumuzun doğu illerinde Iğdır ve Malatya’da pamuk yetiştirilirken, diğer bölgelerde arpa, buğday, tütün, lahana, patates, şekerpancarı, çavdar üretilmektedir.

Yurdumuzun kuzey bölümünde özellikle Doğu Karadeniz’in kıyı şeridinde Karadeniz İklimi hüküm sürmektedir. Bu iklim tipi çokça yağış aldığından burada yetiştirilen ürünler de yağışa elverişli olan tarım ürünleridir. Bu iklimde yetişen tarım ürünleri; çay, mısır, tütün, fındık, pirinç, keten, erik, elma ve kısıtlı olarak turunçgillerdir. Yağışın çok yoğun olduğu kıyı şeridindeki Bafra ve Çarşamba ovalarında çeltik üretimi yapılmaktadır. Aynı şekilde bol yağış alan Rize’de de çay tarımı yaygındır. Artvin’de mısır, Ordu ve Giresun çevresinde ise fındık tarımı görülmektedir.

Akdeniz ikliminde tropikal meyveler ile birlikte turunçgil tarımı yaygındır. Portakal, limon, muz, anason, susam, zeytin, üzüm, incir, tütün, domates, patates, ayçiçeği, pancar, biber, salatalık, soğan, kabak tarım ürünleri bu iklimde en çok yetiştirilen ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır..

Aynı zamanda bir bölümünde Akdeniz iklim tipi hüküm süren Güneydoğu Anadolu bölgesinde de üzüm, zeytin, karpuz, kırmızı mercimek, antepfıstığı ve pamuk üretimi yapılmaktadır.

İklim Tipleri ve Yetişen Meyveler Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

SON DAKİKA HABERLERİ