Gündeme Farklı Bakış - 2013 Mersin

-
Sponsorlu bağlantılar
Sponsorlu bağlantılar

İlkokul 1. Sınıf Öğrenci Kayıt Yerleri Açıklandı :

Milli Eğitim Bakanlığı 2013-2014 İlköğretime yeni başlayacakların kayıtları ilk defa olacaklar e-okula girip sistem tarafından otomatik olarak yerleştirildi. 5. sınıfa başlayacak öğrenciler ortaokul olarak belirlenen okullarda eğitimlerine devam edecek. 1. sınıfa başlayacak öğrenciler de ilkokul olarak belirlenen okullara sadece e-okul üzerinden kayıt yaptıracaklar. www.bilgizamani.net Bunlar daha evvel ev adreslerine göre belirlenen en yakın okula verilecektir. E-Okul sistemi tarafından tüm öğrencilerin, adreslerinin bulunduğu en yakın ilköğretim okuluna kayıtları yapılacaktır. İnternet üzerinden e- okul kayıt yerine girerek okula başlayacak çocuğun T.C kimlik numarasını girerek öğreniliyor. e okul öğrenci kaydı sorgulama, e-okul öğrenci kayıt yeri öğrenme, çocuğumu hangi okula kaydedeceğim ?

Önemli Not OKUYUN :  Aşağıdaki linke tıklayarak çocuğunuz T.C kimlik numarasıyla kayıt olduğu okulu öğrenebilirsiniz. Giremeyenler İnternet Explorer tarayıcı kullanın , Chrome ya da Firefox gibi tarayıcılarla öğrenemezsiniz.

2013-2014 İlköğretim hangi okula kayıt yapılacağını öğrenmek için tıklayınız

e-okul kayıt

Kayıt ve nakillerde “herhangi bir karışıklık çıkması durumunda” Ulusal Adres Veri Tabanı’ndaki adres bilgileri esas alınacak. “Velilere kolaylık sağlanması ve adresin doğruluğunun tespiti açısından” okul yönetimleri elektrik, su, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi, kira sözleşmesi veya tapu kaydı gibi belgeler isteyebilecekler.

Sistemde okula yerleştirilen şehit ve muharip gazi çocukları ile özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin velilerinin talep etmesi halinde istedikleri okula kayıtları daha sonra nakil yoluyla yapılacak.

Veliler kayıt için  internetten form doldurulması sırasında veya  okula başvurulması, ön kayıt yaptırılması, kayıt parası yatırılması gibi  bir para alınmayacaktır. çocuğumu hangi okula kayıt yaptırabilirim , çocuğumu hangi okula kayıt yaptıracağım 2014

Kayıtlarda “Yerleşim Yeri Adresinin” esas alınmasına rağmen, yurt dışında oturanlar ile yetiştirme yurdu, cezaevi, çocuk ıslah evi, öğrenci yurdu ve yatılı okullarda kalan çocukların“Diğer Adres” adlı ikinci adresleri yerleşim yeri adresi olarak değerlendirilecek. çocuğumu hangi okula göndereceğim

İlkokul kayıtları 23 Temmuz’da Başladı

Okul dönüşümlerinin tamamlanmasıyla birlikte MEB’e bağlı Kayıt Komisyonları, 1’inci sınıfa başlayacak öğrencilerin kayıt bilgilerini okullara göndermeye başladı. Kayıtlar 23 Temmuz’dan itibaren yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) oluşturduğu Kayıt Komisyonları, ilkokula başlayacaköğrencilerin adres bilgilerini okullara göndermeye başladı. Yeni eğitim sistemi gereğince, çocukların okul kayıtları evlerine en yakın okula yapılacak. Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık’ın verdiği bilgiye göre, ilkokul kayıtları 23 Temmuz’da başlayacak, veliler birinci sınıfa başlayacak çocuğunun hangi okula gideceğini ‘e-okul’ ya da ‘Veli Bilgilendirme Sistemi’ üzerinden, öğrencinin T.C. Kimlik Numarası’nı girerek öğrenecek. Okullar açıldığında da çocuğunu okula göndermesi yeterli olacak. Bunun dışında herhangi bir işlemyapmasına gerek kalmayacak. 20 Temmuz’da da yerleştirme işlemlerinin tamamlanarak, kamuoyuna duyurulması planlanıyor. 66 ayını doldurmuş olanların kesin kayıtları yapılmış olacak. 60-66 aylık çocuğunu okula göndermek isteyen veli ise okula durumu belirten bir dilekçe verecek. 5’inci sınıfa devam edecek öğrenciler SBS yerleştirmeişlemlerinin tamamlanmasının ardından, yani 8 Ağustos’tan sonra kayıtlarını yapacak. Bu öğrenciler de e-okul üzerinden kayıt olacak. 9’uncu sınıfa gidecek ve herhangi bir Anadolu, fen, teknik meslek lisesine yerleştirilmeyenöğrenciler ise 14 Eylül’den, yani SBS kayıt dönemi tamamlandıktan sonra il ve ilçelerde bulunan genel liselere e-okul üzerinden kayıt olacaklar. Genel Müdür Funda Kocabıyık, bu öğrenciler için her il ve ilçelerde birer genel lise ayrıldığını belirterek, hiçbir öğrencinin açıkta kalmayacağını açıkladı. Kocabıyık, 60-66 aylıkların da evlerine en yakın adresteki okula gidebileceklerini belirterek şu bilgileri verdi: “İlçe bazlı öğrenci yerleştirme komisyonları kuruldu. Tüm öğrencilerin adresleri okullara dağıtılıyor, hiçbir öğrenci açıkta kalmayacak. 60-66 ay arası çocukların bilgileri de okullara bildiriliyor. Okulların kapasitesi yeterli. Kocabıyık, okul öncesi eğitimin zorunlu kapsamına alınmaması ile ilgili olarak da şunları söyledi: “2014 Eylül ayı sonu itibariyle 66 ayını tamamlamış tüm çocuklar okula başlayacak. Çocukların okula başlama yaşı düşünüldüğünde hem velilerin talepleri, hem okulların fiziki düzenlemeleri, hem de çocukların gelişim özellikleri dikkate alındı ve okul öncesi eğitimin isteğe bağlı olmasının eğitim sistemi için daha uygun olacağı değerlendirildi. Son 10 yılda isteğe bağlı olmasına rağmen 5 yaş grubunda okul öncesi eğitimin okullaşma oranının yüzde 70’lere ulaşması da zorunluluğa gerek kalmaksızın bu eğitime verilen önemi ortaya koyuyor.”

Hürriyet

1. Sınıf Kayıt Okul Öğrenme sorgulama e okul,  e okul öğrenci kayıt yeri öğrenme sorgulama

2013 2014

Kategori: Yaşam

393 Yorum Yapılmış.

 1. hasan coşkun diyor ki:

  oğlum 2006 doğumlu ama hangi okula gidecek göremiyorum yardımcı olurmusunuz…

 2. elif nur ziylan diyor ki:

  buse hiç haklı değil.sananne devletin işine niye karışıyorsun

 3. elif nur ziylan diyor ki:

  bu siteyi açana çok teşekkür ederim harika olan üstü artık herkez soru sorar ha ha haaaaaa

 4. elif nur ziylan diyor ki:

  irfan haklı 5 yaşındaki çocuk ne anlar 1den 2den sınıfını bile karıştırır nerde bu devlet bu ne biçim kanunnnnnnn

 5. elif nur ziylan diyor ki:

  ikiz evler de oturan hangi okula düşer
  1.baki gündüz mü
  2.75. yıl cumhuriyet okulumu

 6. irfan diyor ki:

  böyle 5 yaşında okula gidince ne anlayacak bu çocuklar yazık topluma da sistemede………..ayrıca ana sınıfı eğitimi almadan kendinden büyük çocuklarla aynı kefede tutulacak..

  • muhasebeci diyor ki:

   okul öncesi eğitimde yapılacak değişiklerle sadece imam hatiplerin ortaöğretim kısımları için yapılmış bir uygulamadır bu ve müfredatta yapılacak değişikliklerle daha çok küçük olan çocuklarımızın beyin kapasitesine göre ayarlamalar yapacaklar

 7. mehmet diyor ki:

  sizin gibi milli eğitime başlayacam giremiyoruz kardeşim eğitiminde çivisini çıkarttınız nasıl girileceğinide söyleyin daha okula başlamadan internetten kayıt numarası istiyorsunuz yani okula geleceksiniz okulda parayı bastıracaksınız sonrada internetten kayıt yaptıracaksınız diyorsunuz bütün bunlara ne gerek var kardeşim doğruca yazılı ve görsel medyadan ilan verin deyinki kayıt parasını vermeyeni kayıt yaptırmayacağız deyin yeter ya nalet olsun yeni eğitim sistemine

 8. buse diyor ki:

  bu okullar ne olacak ya ben kendi okuluma devam etmek istiyorum.

 9. hülya diyor ki:

  e_okul da ögrenci nosu isteniyor ilk kayıt oldugu için bilmiyorum boşluğu nasıl doldurmam gerekiyor

 10. surettin diyor ki:

  la bu ne biçim sistemdir okula başlamadan soğutuyorlar adamı

 11. hakan gülerkara diyor ki:

  2007 dogumlu oglum hangiana okuluna yazılacak

 12. Sedat Kumcu diyor ki:

  Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık’ın verdiği bilgiye göre, ilkokul kayıtları 23 Temmuz’da başlayacak, veliler birinci sınıfa başlayacak çocuğunun hangi okula gideceğini ‘e-okul’ ya da ‘Veli Bilgilendirme Sistemi’ üzerinden, öğrencinin T.C. Kimlik Numarası’nı girerek öğrenecek. Okullar açıldığında da çocuğunu okula göndermesi yeterli olacak. Bunun dışında herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmayacak. 20 Temmuz’da da yerleştirme işlemlerinin tamamlanarak, kamuoyuna duyurulması planlanıyor.

 13. nurdan diyor ki:

  bence de okul nosu saçmalığı nedir acaba bırakın noyu çocuğun hangi okula gideceğini bilmiyoruz yeter artık 4+ çıktı bizim kafalar allakbullak oldu çocuklar ne yapar bilemem lütfen bizi daha net bigilendirirmisiniz.

 14. deniz diyor ki:

  e okula giremiyoruz

 15. çiğdem onat diyor ki:

  benim oğlum 17 03 2007 doğumlu yası dolduruomu merek ediyorum ve cevap istiyorum ayrıca hangi okula kayıt olduğunu nasıl öğrenebilirim.teşekkürler

 16. COŞKUN YÜKSEL diyor ki:

  OĞLUM BU SENE 1.NCİ SINFA BAŞLAYACAK ÖĞRENCİ OKUL NO İSTENİYOR?NEREDEN BİLECEĞİMİZİ SÖYLEYEN YOK NE YAZACAĞIZ BİLMEDİĞİMİZDEN HANGİ OKULA KAYIT OLUP OLMADIĞINI ÖĞRENEMİYORUM.NE YAPMALIYIM?TEŞEKKÜRLER…

  • melisa yağmur SARITAŞ diyor ki:

   İlkokul kayıtları ne zaman başlıyor?
   Okul dönüşümlerinin tamamlanmasıyla birlikte MEB’e bağlı Kayıt Komisyonları, 1’inci sınıfa başlayacak öğrencilerin kayıt bilgilerini okullara göndermeye başladı.
   Kayıtlar 23 Temmuz’dan itibaren yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) oluşturduğu Kayıt Komisyonları, ilkokula başlayacak öğrencilerin adres bilgilerini okullara göndermeye başladı. Yeni eğitim sistemi gereğince, çocukların okul kayıtları evlerine en yakın okula yapılacak. Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık’ın verdiği bilgiye göre, ilkokul kayıtları 23 Temmuz’da başlayacak, veliler birinci sınıfa başlayacak çocuğunun hangi okula gideceğini ‘e-okul’ ya da ‘Veli Bilgilendirme Sistemi’ üzerinden, öğrencinin T.C. Kimlik Numarası’nı girerek öğrenecek. Okullar açıldığında da çocuğunu okula göndermesi yeterli olacak. Bunun dışında herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmayacak. 20 Temmuz’da da yerleştirme işlemlerinin tamamlanarak, kamuoyuna duyurulması planlanıyor. 66 ayını doldurmuş olanların kesin kayıtları yapılmış olacak. 60-66 aylık çocuğunu okula göndermek isteyen veli ise okula durumu belirten bir dilekçe verecek. 5’inci sınıfa devam edecek öğrenciler SBS yerleştirme işlemlerinin tamamlanmasının ardından, yani 8 Ağustos’tan sonra kayıtlarını yapacak. Bu öğrenciler de e-okul üzerinden kayıt olacak.

 17. talip diyorki diyor ki:

  yakındaki ilkokulagidiyoruz internetten öğrenebilirsiniz diyorlar gel görki bizden okul nosu ve şifre isteniyor siz ne yapmaya çalışıyorsunuz bizim işimiz gücümüz yomu yazıklar olsun…ayıp be.

 18. fehmi diyor ki:

  oğlum 1.sınıfa başlayacak ama kayıt için okul nosu istiyorlar numarayı bilmiyoruz lütfen yardımcı olurmusunuz?

 19. Arzu diyor ki:

  Artık Çocuklarımızın ßiLe Sabrı Kalmadı Her Gün Soruyolar Tabiki Onlarda Çok HeyecanLılarr Ama Gelki ßiz her gün baska sebebler bulup kandırıyoruz onları !

 20. Arzu diyor ki:

  Süper ßir sistemm yorumları okurken artık gülmeye başladım sinirimdenD:D:D:ßeklicez Artık Ama ______Ya Sabır DiyeLimm (:

 21. hasan hüseyin genç diyor ki:

  sbs yi nerden öğreniyoruz yardım edin

 22. kadir diyor ki:

  nereden ögrenecem sonucu bi türlü ögrenemiyorum

 23. ceylan kar diyor ki:

  oğlum bu yıl 3e gidecek ama gittiğimiz okula başka bir adres bulup ggöndermiştik sonra adresimizi geri köyümüze almıştık şimdi köy okulu açılacak oğlum adrese göre köyemi gidecek aynı okuluna devam edebilecekmi lütfen cevap

 24. serapnuray diyor ki:

  yha 4.4.4 lanet olsun bune bhee

 25. efe akça diyor ki:

  1.sınıfların ama okul nosunu bilmiyoruz bize yardımcı olun

 26. beyza diyor ki:

  8. sınıf sbs puanımı öğrenemiyorum nerden bakıcam ooffffffff :(((((

 27. gul diyor ki:

  5.sınıf kayıtları ne zaman başlayacak.en yakın okulmu yoksa adresin tutuguokulmu

 28. AHMET ALKAN diyor ki:

  Sistemin nezaman aktif olacağı yani( TC no girildiğinde gidilecek okulun belli olma durumu )ne zaman gerçekleşecek.

 29. halil diyor ki:

  2006 lı oğlum var kayıt için okula gitdim e okula bakın dedıler kayıtlar düşecekmiş ama hiç bir seye ulasamadım nasıl olcagini bilen varmı okul nosu istiyorlar kayıt olmadan okul nosunu nerden bilicezzzzz

  • gün diyor ki:

   arkadaşlar 23 temmuz da farklı bir bölüm açılacak o bölümde sadece tc kimlik ve karışık harf ve rakamları doğru yazılan bölüm var daha açıklanmadığı için görünmüyor okul nosu istenen ise okula kayıtlı öğrenciler için olan bölüm

 30. kaan diyor ki:

  kızımın hangi lisede okuyacağını bilemiyoruz söleyn ln

 31. ERGEN ÖZAL diyor ki:

  bu yıl anaokuluna başlayacak olan kızımın kayıtla ilgili bilgi nasıl alabilirim

 32. HALİL diyor ki:

  04.12.2006 doğumlu çoçuk ana sınıfından başlayabilirmi

 33. Melek diyor ki:

  2007 Şubat doğumlu oğlumun kayıt yerini öğrenemiyorum okul no’su ve başka bilmediğimiz bilgiler isteniyor bunu açıkça ve kolayca yapamayacaksanız niye e-okul ortamına döküyorsunuz,biz ne bilelim öğrenci nosu ne?yardım istiyorum.

 34. gülcan diyor ki:

  01.12.2006lı oğlumun ilkokula başlaması için hazır olmadiğini düşünüyorum tuvaletini daha yanlız karşilayamıyor bunlar daha oyun çocuğu 45dk bir sırada nasıl oturucak peki öğretmen buna nasıl sabredicek yaşça büyük çocuklarla ezik bi şekilde okula başlatmak bu çocuğukları nasıl etkiler okula başlamasını istemiyorum lütfen bilgilendirin

 35. Muhbir diyor ki:

  ulan sizin gibi meb in ben bu cocuklar size kalırsa hiç bir bok olmuycak bu ne biçin bir terbiyesizlik okula başlamamış cocugun numarasımı olur varda bizmi bilmiyoruz. sistem diye diye sacma sapan bi site yapmıssınız hiçbişi ögrenemıyoruz.

 36. duygu diyor ki:

  2006 dogumlu kızım var hangi okula kayıt yaptıracagım bılmıyorum bu yıl okula gtmek zorund mı e_oakuldan bakamadım…….lütfen cevap

 37. nazlı diyor ki:

  arkadaşlar kayıtlar temmuzun 23 den sonra belli olacak.

 38. nazlı diyor ki:

  Arkadaşlar yeni kayıtlar temmuzun 23 den sonra internetten belli olacak.Bende merak ediyorum.Beklemekten başka çaremiz yok.

 39. m. rahim kaşgarlı diyor ki:

  e-okul sistemine bir türlü giremiyorum. kayitlar ne zaman belli olucakmiş. bilen var mi?

 40. mert bey diyor ki:

  kayıtlar nezaman belli olaçak neden yetgililer bunu açıklamıyorlar arkadaş

 41. taner diyor ki:

  lütfen okul kayıtlarınıa ulaşamadık lütfen cözüm bulun

 42. ferhat diyor ki:

  site okul nosu soruyo bu nasıl bi saçmalık okula başlamamış bi çocuğun nasıl numarası olsun böyle bi zihniyete bu çocukları teslim edecez Allah sonumuzu hayır etsin

 43. nuran memiş diyor ki:

  2007 dogumlu oglumun hangi anaokuluna başlıcanı bilmek istiyorum

  • nEsLiHaN :) :) diyor ki:

   iyide artık 4+4+4 de göre 2007 liler anasınıfına deil 1 e gidicek ne anasınıfı diyosunuzki oğlunuz 1. sınıfaa başlıcak! :) iyi günler

 44. aysenur diyor ki:

  bu ne ya ben yetr artık okul numarası ne ya okula gitmeyen çocugun okul numarası mı olur

 45. ayhan diyor ki:

  kızım ilkokula yeni giriş yapacak fakat online okul kayıt sitesi açılmıyor okulda henüz başlamadı diuor

 46. taner karal diyor ki:

  çocuğumun hangi okula kayıtlı olduğunu öğrenemiyorum sistem hata gösteriyo biran önce düzeltilmesini istiyorum böyle ciddi konularda bunlar ayıp hatalar artıkşimdiye kadar düzelmesi gerekirdi.

  • selim diyor ki:

   temmuz sonunda yapılacakmış ve e-okula düşecekmiş

  • emre diyor ki:

   MEB mail atmıştım cevabı geldi..

   Bakanlığımıza gönderdiğiniz iletiniz incelenmiştir.
   İlkokula kayıtlar adrese dayalı olarak e-kayıt sistemi ile yapılmaktadır. Çalışmalar devam etmektedir.
   Bilgilerinizi rica ederim

 47. hasan akkuş diyor ki:

  kızımın kaydını ögrenemiyorum

 48. sezai diyor ki:

  01.01.2007 dogumlu çocugumun hangi okula kayıtlı oldugunu öğrenemiyorum,benden okul numarasını istiyorlar nasıl ögrene bilirim

 49. hasan diyor ki:

  ne biçim sistem bu ya kayıt olmamış çocuğun okul numarasımı olurmuş

 50. halis diyor ki:

  okula başlamadı benim kız size nasıl okul no yazayım

 51. şenol diyor ki:

  benim oğlum 2006
  doğumlu hangi okula gideceğini ögrene miyorum acaba hangi okula gidecek

 52. hasan sarı diyor ki:

  20 gündür çocumun hangi okula kayıt oldugunu ögrenemiyorum bir site kurmuşsunuz girene maşallah okun nosu ne daha okula yazdıramaduık evime en yakıl okula gidiyorum internetten bakın diyorla okul daki görevliler nası olacak şimdi

  • deniz diyor ki:

   ya bi site kurmuşsunuz oda size benziyo. bir türlü test yayınından kurtulamadınız. çocuğumuzun hangi okula kayıt olduğunu okulda ki müdür ve yardımcılarıda bilmiyor bunu devlet bize bi anlatsında bizde öğrenelim…

 53. ismail çakır diyor ki:

  Ben çocuğumun hangi okula kayıtlı olduğunu bulamıyorum.Çünkü e okul kayıt bölümüne giriyorum benden okul numarası soruyor ve şifre soruyor bu çocuk daha yeni okula başlayacak nerden okul numarası olsun.Dalga mı geçiyorsunuz.

 54. selda diyor ki:

  kızımın hangı okula kayıt oldugunu nasıl gorecegımm hıcbısey anlasılmıyor sıfre dıor okul numarası dıor daha okula kayıt olmadıkı ne okul numarası bılsem yazcamm

 55. yagmur diyor ki:

  bunasıl ıs okula gıt gel e okul sayfasına gır cık helak oldum okula gıdıyorum bızde bılmıyoruz dıyorlar sayfaya gırıyorum okul no ıstıyor bı acıklama yapın artık lutfen

 56. MELİSA diyor ki:

  OĞLUM 18.04.2007 OKUL KAYIT ŞİFRE İSTİYOR NE YAPMAM LAZIM?

 57. ERCÜMENT diyor ki:

  yapacağınız sisteminde kullandıgınız sisteminde ta ulan sisitem bilmiyosunuz ki sistem yapın be bi kayıt öğrenmek için milletin çektiği eziyete bak eee koyun olduktan sonra her çobana meee denir.

 58. ahmet turan kartal diyor ki:

  yeni kayıt yaptırıcağımız öğrecinin okul numarsı olurmu nasıl öğreneceğiz

 59. veli yakar diyor ki:

  saçma sapan bir site yapmışsınız bi bkk anlaşılmıyooo

 60. aydın güngör diyor ki:

  çucuğum bu sene ilk okula başlayacak hangi okula başlayacağını e okuldan öğrenemiyorum site olarak hizmet vermiyor.. bana öğrenebileceğim bir telefon lazım .

 61. yaren diyor ki:

  e okula kayıt olmak istiyorum

 62. Hakan diyor ki:

  Arkadaşlar,bu sorulara cevap verecek bir yetkili yokmu?Hepimiz çocuklarımızın nereye kaydolacağını öğrenmek istiyoruz.B

 63. Elif tepe diyor ki:

  Artik su kayit olaylna bir cevap verilsin surekli okul no ve kullanici adi isteniyor.kaydi olmayanin okul no su nasil olsun

 64. nurziye diyor ki:

  2007 doğumlu bir çocuğum var okul kayıtları e okuldan gözüküyor dediler 2 sistem var 1 tanesi sürekli hata veriyor diğeri okul no istiyor artık sorun çözülsün istiyoruz…

 65. meryem diyor ki:

  günlerdir iki sayfa var arasında bakınıp duruyoruz biri sürekli hata diğeri giriş okul no istiyor insanlar artık sıkıldı bu duruma birileri el atsın artık çocuklarımızın kayıt durumlarını biran önce öğrenmek istiyoruz

 66. eda diyor ki:

  kımsenın sorusuna cevap yazmıyorsunuz gunde 4kez enaz bu sayfaya bakıyorum ogrencı okul no bu nedır.

 67. seda diyor ki:

  ıyı aksamlar ben kayıt sıstemıne gıremıyorum yardımcı olurmusunuz
  kızım 30 05 2008 dogumlu anasınıfı ıcın

 68. erkan diyor ki:

  2006 doğum tarihli çocuğum bu sene anasınıfını bitirdi ilköğretim okuluna başlayacak yetkililer kayıt işlemlerinin e kayıt uygulamasından yapılacagını hazirtan ayının 15 inden sonra internet üzerinde ekayıt sorgulamasında otomatik olarak gidilecek okuln belirlenecegini söylediler yaklaşık 11 gündür sisteme giriş yapıyoruz lakin sistem sürekli hata halinde en kısa zaman içersinde hatanın düzelmesini okula gidecek öğrenci kardeşlerimizin yerlerinin belirlenmesini beklemekteyiz sözde temmuzun 2 sinden sonra okullara bizzat gidilecek kayıt yapılacaktı okullarımız bu şekilde bilgi sunmaktalar

 69. bilge türkoğlu diyor ki:

  e kayıt sisteminden çocuğumun hangi okula kayıt olabileceği konusunda bilgi almak için okul no soruluyor çocuğum ilk defa kayıt olacak okul nosu kısmına ne yazmalıyım?

 70. leylan diyor ki:

  kızım 2006 doğumlu sistemden bakmaya çalıştım ,şifre istedi üye oldum yine giremiyoruz bir haftadır uğraşıyoruz ne yapmamız lazım.

 71. lokman diyor ki:

  oğlum 01 ocak 2007 doğumlu lakın eokul kayıt sisteme giremıyorum yardımcı olabilirmisiniz.oğrenci no sunu ıstıyor sıstem..

 72. buse yeşil diyor ki:

  hangi okula kayıt yapılacak.

 73. LEYLA SANCAR diyor ki:

  OĞLUM 6 YAŞINDA OKUMA YAZMA MATAMATİK PROBLEM ÇÖZEBİLİYO ACABA SINIFLA 2. SINIFA ATLAMA İMKANI VARMI YOKSA BİLDİĞİ ŞEYLERİ GÖRMEK SIKICI GELİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM .KAYDININ HANGİ OKULA ÇIKTIĞINI ÖĞRENEMİYORUM NE YAPABİLİRİM

 74. fevzi diyor ki:

  e okul neden çöktü çoçuk hangi okula verildi öğrenemiyorum

 75. saadet diyor ki:

  cvpnız ne zman gelr ve kaytlar ne zman bşlıyor

 76. ardaçelik diyor ki:

  torunum birin ci sınıfa başlıcak ekayıta giriyorum şifre istiyorlarnasıl birşifre anlamadım

  • merve diyor ki:

   bende e okulu acamıyorum yaklaşık 1 haftadır giriyorum hata var diyor nasıl kayıt etiricem okula gidip gelmekten helak oldum 2 haftadır ögretmenlerde bişey bilmiyo anlamadım ben bu kayıt işini ya

 77. mehmet diyor ki:

  2006 doğumlu kızımı kayıt için götürdüm kayıtlar eylülde başlicak dediler

 78. ilkokul kayıtları nezaman başlıyor diyor ki:

  okul kayıtları nezaman başlıyor

 79. sefa diyor ki:

  oğlum 2008 doğumlu ana sınıfınamığidecek

 80. MURAT ADLIĞ diyor ki:

  benim oğlum hangi okula gidecek öğrenmek istiyorum.Kayıtlar ne zamana kadar devam edecek?

 81. fatih topal diyor ki:

  03.04.2007 doğumlu kızımı kayıt yaptırmak istiyoruz ama istediğim okula yapmıyorlar.Kızım beş yaşında okuma yazmayı kendi çabasıyla oğrendi.ortaokul çocuğu gibi okuyor.Bunun yanında diğer becerileride yaşının üzerinde.Yazık olmasın daha ilerletsin diye iyi bir okul istiyorum.Ama bizim oturduğumuz sokak istsdiğim okula kayıt yaptırmıyor.Bunun bir çaresi yokmu.Özelde outmaya da gücümüz yetmiyor.iyi çalışmalar.

 82. yadigar diyor ki:

  oglum 2007 dogumlu hangi okula gidecek bilmiyorum e okulda göremiyorum bilgilendirirseniz sevinirim

 83. safiye diyor ki:

  kızımın kaydının hangi okulda oldugunu ögrenemedim.tşekkürler

 84. HAMİT diyor ki:

  benim oğlum 28 07 2007 doğumlu yası dolduruomu merek ediyorum ve cevap istiyorum teşekkürler

 85. nurçin diyor ki:

  kayıt yeri öğrenirken giriş kodunu yazdıktan sonra kullanıcı adı ve şifre diye yazıyor.ona kayıt olmamız mı gerekiyor yoksa kayıt olmadanda girilir mi.eğer girilmezse nasıl kayıt olucaz

 86. saadet. diyor ki:

  1 sınıfa başlayck kardşm var kayıt nasıl yapcz sıstemlrnız acılmyr

 87. mustafa kılıç diyor ki:

  benim çocuğum 4 bitirdi beşinçi sınıfa aynı okuldamı gidecek

 88. leyla diyor ki:

  kızım 2006 kasım doğumlu bu yıl anasınıfına gitti ama tekrar anasınıfı yapmak istiyoruz.ana sınıfı öğretneni gelişim raporunu eksikliklerinin olduğunu belirti.nasıl yapabilirim tekrar anasınıfına gitmesi icin.

 89. bilge diyor ki:

  öncelikle merhaba benim 2006 doğumlu bir oğlum var. birinci sınıfa kaydını nasıl yaptıracağım, ve hangi okula gideceğini nasıl öğrenebilirmiyim. yardımcı olursanız sevinirim. saygılarımla

 90. ELİF diyor ki:

  ben oğlumun bu yıl okula başlamasını istemiyor ve benim oğlum henüz tuvalet alışkanlığını tek başına yapan bir çocuk değil ne yapmayı düşünüyorlar çocuklarımızı altını bağlayarak mı okula gönderelim yok sa öğretmenler ders yerine çocukların altın değiştirmek için mi ücret alacaklar bırakın da çocuklar kendi yaşıtlarıyla birlikte gitsin kendinden büyük çocuklarla aynı sınıfta ders görmesin benim oğlum şu anda 5 yaşında ve okula başlarsa 7 yaş grubu ile başlayacak bu doğru mu sizce yapılan bu iş mantığa sığıyor mu size soruyorum lütfen bir şeyler yapalım ben çocuğum okula başlamasını istemiyorum çocukluğunu yaşamasını istiyorum

 91. özlem yasaryıldız diyor ki:

  24.01.2007 dogumlu oglumu ana snıfına gitmedigi için ana sınıfına göndermek istıyorum ne yapabilirim birde kaydını ögrenmek istiyorum.

  • Fatma Çelik diyor ki:

   Çocğum 09.02.2007 Doğumlu anaokulna göndermek isityorum çocğum bu sene okula alınacqak mı nerden öğrenebilirim Yardımcı olursanız sevinirim

  • melha diyor ki:

   okula 1. sınıfa değl ana sınıfına göndermek stedğnze dair dlekçe verip konuyu hallede bilirsiniz.

 92. sehri altınsoy diyor ki:

  kızımın hangi oula kaydını yapıldığını bulamıyorum

 93. dilek diyor ki:

  2006 kızım okula başlıcak hangi okula başlıcanı göremiyorum

 94. dilek diyor ki:

  kızımın kayıdını yapamıyom

 95. şenol diyor ki:

  benim kızım 2007
  doğumlu hangi okula gideceğini ögrene miyorum acaba hangi okula gidecek

 96. nihat kutucu diyor ki:

  benim oğlum 2012-2013 öğretim yılında okula başlayacak olan 2001 doğumlulardan biri.Önceki adresimde kızımı kayıt yaptırdığım okula göndermek istiyorum oğlumun yaşı 5,5 olacağından abla kardeş birlikte aynı okula gitsinler istiyoruz.Fakat e-okul sisteminde farklı okul çıkıyor ne yapabilirim.

  • ÖMER diyor ki:

   aynı sorun bizimde başımızda nereye gitsem kapılar kapalı resmen çocuklarımızın eğitim özgürlüğü elinden alınıyo.

 97. ismail diyor ki:

  çıkyıgını nerden ögrencez

 98. ebru diyor ki:

  çocuğun nereye çıktığını

 99. ŞENAY CENGİZ diyor ki:

  benim çocuğum. 19.02.2007 doğumludur. ben istediğim okula göndermem için nereye başvurmalıyım.2012-2013 yılı 2005 doğumlu öğr. başalyacakmış. benim çocuğum 66 ay yapıyor.biz hangi ……./….. döneminde okulabaşlayacağız. teşekkür ederim.

 100. muazzez diyor ki:

  2006 doğumlu anasınıfından çıkmış kızımın hangi okula kaydının yapıldığını öğrenemiyorum çünkü okul no isteniyor sistemde bilsek zaten kaydımızın hangi okulda olduğunu biliriz.


Mersin 2013-2014 |

Copyright © 2013 Bilgi Zamanı
sitemap Reklam Gizlilik Politikası