Bilgi Zamanı

E-Okul Nedir – Eokuldan Neler Öğrenilir

E-Okul Nedir – Eokuldan Neler Öğrenilir
21 Ekim 2012 - 12:58 'de eklendi ve 1579 kez görüntülendi.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi  Nasıl Kullanılır ve Giriş Yapılır ?
E-Okul Sistemi Nasıl İşliyor?

2007 yılında Milli Eğitim bakanlığı tarafından açılan e-Okul, bir yönetim bilgi sistemi yazılımıdır. Öğrencinin okul kaydının yapılmasıyla başlıyor ve mezuniyete kadar olan süreci içeriyor. Okula kayıt olduğunda verilen öğrenci numarası ile sisteme giriş yaparak istediğiniz bilgiye ulaşabiliyorsunuz. “e-Okul” hem veliler hem öğrenciler hem de öğretmenler için büyük kolaylıklar sağlıyor.

e-Okulun Kapsamı

Şu anda e-Okul modülüne tüm resmi ve özel ilköğretim okulları, anaokulları ve özel eğitim okulları giriş yapmakta. İleride ortaöğretim kurumlarının da sisteme dahil edilmesi düşünülüyor.

e-Okulda Neler Var?

Şu an itibariyle öğrencinin okula kaydı, dosya bilgilerinin ve resminin sisteme işlenmesi, nakil alma ve nakil verme işlemleri, devamsızlık girişi ve devamsızlık takibi, okulun ders programının, okutulacak derslerin ve dersi okutacak öğretmenlerin bilgilerinin işlenmesi, sınav tarihleri ve gelişim raporu işlemleri e-okul sistemi üzerinden yapılabiliyor. Eokulun site haritası aktif durumdadır.

e-Okulda Neler Olacak?

* Kısa vadede öğrencilerin sınav ve projelerden aldıkları notların sisteme işlenmesi, öğrenciye karne, takdir, teşekkür gibi belgelerin verilmesi ile ilgili ekranlar devreye alınacak.

* Orta ve uzun vadede ise öğrencilerin bedensel gelişim grafiklerinin sistemden alınabilmesi, aşı kartlarının sisteme işlenmesi gibi, bir ilköğretim okulunda öğrencilerle ilgili olarak yapılan tüm iş ve işlemleri yapabilmek için oldukça detaylı ekranlar eklenecek.

* Ayrıca sistem öğrenci velilerine de açılacak olup, bir öğrenci velisinin öğrenciye ait notları, gelişim raporlarını ve devamsızlık durumunu internet üzerinden takip edebilmesi sağlanacak.

bilgizamani.net

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER