Bilgi Zamanı

Dürüstlük ile ilgili kompozisyon

Dürüstlük ile ilgili kompozisyon
19 Kasım 2017 - 12:38 'de eklendi ve 8054 kez görüntülendi.

Dürüstlük hakkında kısa yazı, bu yazımızda sizlere dürüstlük ile ilgili kompozisyon sunacağız.

Dürüstlük kişinin yapacağı işlerden başka kişilerin emin olmasıdır. İnsanın dürüst olarak tanımlanabilmesi için toplumca da dürüst olarak kabul edilmesi gerekir. Güvenilir insanlar dürüst olur. Hepimizi yalancı çoban hikayesini biliriz. Geçmişi bu konuda temiz olmayan insanlar günümüzde ne kadar doğru davranırsa davransın insanlar ona hiçbir şekilde güven duymayacaktır. Bu nedenle dürüst insanın geçmişte de yalan söylememiş olması gerekir. Yalan söylememek doğru konuşmak insanın kredisini arttırır. Toplumda güvenilirliğini sağlamlaştırır.

İnsanın söyleyeceği basit bir yalan bile onun güvenilirliğini zedeler ve dürüstlüğüne gölge düşürür. İnsanlar bu küçük yalanı bile unutmaz ve yıllar geçse bile ona tam olarak güvenemez. Yalan söyleyen insanlarla kimse arkadaşlık kurmak istemez. Çünkü kuracakları arkadaşlığın ileride zedeleneceğinden endişe ederler. Bu nedenle gerek iş ilişkilerimizde gerek dostluk ilişkilerimizde gerektiği şekilde doğru konuşarak ve yalan söylemeyerek dürüstlüğümüzü zedelememek gerekir.

Dürüstlük kavramı hayatımızın her alanında bize yardımcı olacaktır. İnsanlara dürüst görünüp onların güvenini kazanarak yaşayabilir, toplumda saygınlığımızı ancak bu şekilde arttırabiliriz. Her zaman doğruyu söylersek söylediğimiz yalanları hatırlamak zorunda kalmayız.

dogruluk1

Dürüstlüğün Önemi İle İlgili Kompozisyon Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • melooooş ;

    bence güzel olmuş ama biraz daha içten yazabilirdiniz…….

    19 Kasım 2017 12:38