Bilgi Zamanı

Dudak Uçuklaması Kremi

Dudak Uçuklaması Kremi
26 Şubat 2014 - 14:12 'de eklendi ve 1831 kez görüntülendi.

Dudak Uçuklaması için ilaç,
Uçuk Kremi Kremleri
Dudak Uçuklaması Kremi

2 çorba kaşığı taze doğranmış adaçayını 2 çorba kaşığı mor menekşe yaprağı ve 4 çorba kaşığı badem yağı ile karıştırarak ağzı tıpalı küçük bir şişeye koyun.
Etiketleyerek ılık bir yere kaldırın ve 1 ay boyunca bekletin. Bu süre içinde şişeyi her gün çalkalayın. 1 ay sonra karışımı bir kasenin içine boşaltın ve birlikte eritilmiş 4 çorba kaşığı badem yağı ile balmumunu katın. Soğuyana kadar çırpın ve hava geçirmeyen bir şişenin içine koyarak soğuk bir yerde muhafaza edin. Bu krem uçuklarınızın sızısını dindirecek, şiş ve çatlak dudaklarınıza iyi gelecektir.

Şalgam, Çavdar unu, Şahtere otu, Ceviz yaprağı, Isırgan otu, Susam yağı

Hazırlanış ve Kullanım Reçetesi

Rendelenmiş şalgamlar yirmi dakika süreyle suda kaynatılarak süzülür. Sıkılarak elde edilen posaya çavdar unu karıştırılarak melhem kıvamına gelinceye kadar susam yağı ile yoğrulun Hazırlanan melhemden pansumandan sonra uçuk olan mahale sürülür.

Şahtere otunun yaprakları sert bir zeminde dövülerek ezilir. Elde edilen posaya, krem kıvamına gelinceye kadar çavdar unu karıştırılarak susam yağı ile yoğrulur. Hazırlanan bu kremden uçuk olan mahale sürülür.

Kıyılmış taze ceviz yaprakları, ısırgan otuyla birlikte dövülerek ezilir. Elde edilen posaya, melhem kıvamına gelinceye kadar çavdar unu karıştırılarak susam yağı ile yoğrulur. Hazırlanan melhemden pansumandan sonra uçuk olan mahale sürülür.

————————————————————————————————————————————————————-

Dudak Uçuklaması Kremi Dudak Uçuklaması için ilaç, Uçuk Kremi Kremleri Dudak Uçuklaması Kremi 2 çorba kaşığı taze doğranmış adaçayını 2 çorba kaşığı mor

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER